[ad_1]

متخصصان بهداشت در سراسر جهان با استفاده از داروهای خاص برای COVID-19 روبرو هستند

متخصصان بهداشت در سراسر جهان با استفاده از داروهای خاص برای COVID-19 روبرو هستند که بسته به محل زندگی آنها گزینه های مختلف درمانی را برای بیماران به دنبال دارد.

روز جمعه ، گروهی از دستورالعملهای سازمان بهداشت جهانی توصیه کردند که از داروی ضد ویروسی رمدزیویر برای بیماران بستری در بیمارستان استفاده نشود ، زیرا هیچ مدرکی مبنی بر بهبود بقا یا جلوگیری از نیاز به دستگاههای تنفسی وجود ندارد.

اما در ایالات متحده و بسیاری از کشورها ، این دارو استاندارد مراقبت است ، زیرا یک مطالعه بزرگ و تحت هدایت دولت مزایای دیگری نیز یافت – کوتاه شدن زمان بهبودی بیماران بستری در بیمارستان به طور متوسط ​​پنج روز ، از 15 به 10.

در ایالات متحده ، کمیته رهنمودهای فدرال و برخی از گروههای پزشکی برجسته ، دو روش درمانی دیگر را که سازمان غذا و دارو برای استفاده اضطراری مجاز اعلام کرده است ، تأیید نکرده اند: داروی تجربی الی لیلی و پلاسمای بازسازی شده ، خون بازماندگان COVID-19. این گروه ها می گویند که شواهد کافی برای توصیه علیه یا علیه آنها وجود ندارد.

پزشکان همچنین در مورد عدم استفاده از تنها داروهای شناخته شده برای بهبود بقا در بیشتر بیماران مبتلا به COVID-19 مطمئن نیستند: دگزامتازون یا استروئیدهای مشابه.

و با انتشار اخباری مبنی بر اینکه داروی ضد التهاب توسیلیزوماب می تواند به شما کمک کند همه چیز تاریک شد. مانند مطالعه کلیدی WHO در مورد رمدزیویر ، نتایج اولیه توسیلیزوماب هنوز منتشر نشده یا توسط دانشمندان مستقل به طور کامل بررسی نشده است و پزشکان درمورد اینکه چه کاری باید انجام دهند مشخص نیست.

دکتر درک آنگوس از دانشگاه پیتسبورگ ، که در یک مطالعه آزمایش بسیاری از این روش های درمانی شرکت دارد ، گفت: “این یک مشکل واقعی است.” “ما باید جزئیات را ببینیم.”

دکتر روچل والنسکی ، رئیس بیماریهای عفونی در بیمارستان ماساچوست ، موافقت کرد.

وی روز پنجشنبه در پادکست با سردبیر یک مجله پزشکی گفت: “تمرین پزشکی از طریق بیانیه مطبوعاتی واقعاً دشوار است.” تا زمانی که دستورالعمل های م Nationalسسه ملی بهداشت درمان را تأیید می کند ، “من واقعاً تمایل ندارم … با این استاندارد مراقبت تماس بگیرم.”

آنگوس گفت که س questionsالات معتبری برای همه تحقیقات دارویی وجود دارد.

وی گفت: “غیر معمول نیست که دستورالعمل های حرفه ای با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند ، فقط همه چیز با COVID-19 زیر ذره بین است”.

شکاف موجود در مورد رمدزیویر ، که به عنوان وکلوری توسط Gilead Sciences Inc فروخته شد ، جدی ترین است. دستورالعمل های WHO تأكید می كنند كه این دارو زندگی را نجات نمی دهد ، بیشتر بر اساس یك مطالعه تحت حمایت WHO ، كه بزرگتر است اما بسیار سختگیرانه تر از مطالعه به رهبری آمریكا است كه فواید دیگری نیز دارد.

هیئت مدیره WHO نتیجه گیری کرد: این دارو به مدت 5 روز از راه وریدی تجویز می شود و هزینه بالای آن و عدم “تأثیر قابل توجه” آن بر مرگ و میر باعث می شود که این یک انتخاب ضعیف باشد.

این هفته ، موسسه بررسی بالینی و اقتصادی ، یک گروه غیرانتفاعی که قیمت دارو را تجزیه و تحلیل می کند ، گفت: برای بیماران بستری در بیمارستان بستری با بیماری متوسط ​​تا شدید رمدزیویر باید حدود 2470 دلار قیمت داشته باشد تا در چند روز صرفه جویی شود. مراقبت. با این حال ، این گروه نتیجه گیری كرد كه این هزینه فقط برای بیماران بستری در یك بیماری خفیف تر 70 دلار است.

در یک توسعه جداگانه ، FDA روز پنجشنبه تصویب اضطراری را برای استفاده از داروی ضد التهابی دیگر ، باریسیتینیب ، برای استفاده با رمدزوویر صادر کرد. افزودن باریسیتینیب در یک مطالعه یک روز تعطیل اضافی از میانگین بهبودی بیماران بستری در بیمارستان بستری کرد.

لیلی اکنون باریسیتینیب را به عنوان Olumiant برای درمان آرتریت روماتوئید ، یک نوع شایعتر از آرتروز ، که در صورت حمله سیستم ایمنی اشتباه یا بیش از حد به مفاصل ، باعث التهاب می شود ، می فروشد. سیستم ایمنی بیش از حد فعال همچنین می تواند منجر به مشکلات جدی در بیماران مبتلا به ویروس کرونا شود.

———

مرلین مارکیون را می توان در توییتر به آدرس http://twitter.com/MMarchioneAP ردیابی کرد

———

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر