مدرسه پاپ آپ پناهجویان در ایالات متحده با وجود بیماری همه گیر در حال رونق است


این مدرسه به عنوان مدرسه ای پاپ آپ در پیاده رو برای آموزش خواندن ، نوشتن و ریاضیات به كودكان آمریكای میانه كه در یك اردوگاه برای پناهجویان آمریكایی گرفتار در مکزیك زندگی می كنند ، آغاز شد.

ماتاموروس ، مکزیک – همه چیز به سادگی آغاز شد: یک مدرسه پاپ آپ در پیاده رو برای آموزش خواندن ، نوشتن ، ریاضیات و هنر به کودکان از آمریکای مرکزی که در یک اردوگاه پناهندگی محبوس در آستانه آمریکا زندگی می کنند.

برای اینکه بتوانند به سمت آموزش از راه دور بروند ، بیش از 200 قرص آمازون از مدرسه پناهندگی کودکان در پیاده رو به معلمان و دانش آموزان ارائه شد. این سازمان توسط Felicia Rangel-Samponaro ، كه در آن طرف مرز در براونزویل ، تگزاس زندگی می كند ، تأسیس شد و با تهیه غذا و كتاب به پناهجویان كمك كرد.

Rangel-Samponaro ، 44 ساله ، گفت که او از پول خود برای جمع آوری این تبلت ها استفاده کرده و سرمایه هایی را جمع آوری کرده است ، از جمله از طریق کمپین GoFundMe. وی گفت که احساس کرد موظف است کاری برای پناهجویان انجام دهد زیرا دولت ایالات متحده جان آنها را از دست داده است.

وی گفت: “این یک مشکل ایالات متحده است.” “ما این را ایجاد کردیم. ما هستیم که به این کار ادامه می دهیم. این به عهده شهروندان آمریکایی است.”

سیاست های دولت ترامپ پناهجویان را مجبور کرده است تا در جنوب مرز منتظر بمانند در حالی که پرونده آنها در دادگاه های ایالات متحده رسیدگی می شود و هزاران خانواده آمریکای مرکزی در چادرها یا پناهگاه های مکزیک زندگی می کنند. پیش از این ، پناهجویان اجازه داشتند تا در ایالات متحده با بستگان یا سایر حامیان مالی در ایالات متحده بمانند تا پرونده های آنها ادامه یابد.

بسیاری از آنها بیش از یک سال را در تاریکی سپری کرده اند و انتظارات فقط پس از تعلیق جلسات دادگاه مهاجرت برای پناهجویان در هنگام شیوع بیماری همه گیر افزایش یافته است.

کلاسها به کودکان این امکان را می دهد تا نه تنها در مطالعاتی که هنگام فرار خانواده هایشان از خشونت در کشورشان قطع شده است ، بلکه باعث حواس پرتی از روزهای طولانی بی حوصلگی شوند.

به تازگی ، صبح جمعه ، گابریلا فاجاردو هنگام نشستن روی سطل واژگون در راهرو یک ساختمان آپارتمانی کوچک پر از پناهجویانی که برای تأمین هزینه های خود برای ترک اردوگاه ماتاموروس کار پیدا کرده بودند ، یک کلاس تقویت را برگزار کرد. چندین کودک از آمریکای مرکزی ، ساکن شهر سیوداد خوارس مکزیک ، در حدود 1330 کیلومتری غرب مرز تگزاس ، در صفحه نمایش آن تعامل داشتند.

او به اسپانیایی خطاب به دانشجویی به نام جرمی گفت: “به خاطر بسپار سلام ، هولا است” و هنگامی که او به میز خود از پشت به لوح خود تکیه داده بود ، سخنان خود را با احتیاط گفت. “صبح بخیر دیوانه بوئنوس است. شما باید آنجا انگلیسی صحبت کنید وگرنه هیچ کس به جز مادرتان شما را به اسپانیایی درک نمی کند.”

این زن 26 ساله هندوراسی که به عنوان دانشجو در مکزیک ماند ، گفت: “به همین دلیل من کمترین چیزی را که می دانم با شما به اشتراک می گذارم.”

پسر جواب مشتاقانه ای داد: “خوب ، پس به انگلیسی! من باید انگلیسی صحبت کنم ، “اگرچه او هنوز اسپانیایی صحبت می کرد.

فاجاردو خندید و درس خود را ادامه داد.

فاجاردو ، معلم دبستان ، پس از تهدید به دلیل اینکه برادرش افسر پلیس بود ، به همراه پسرش از روستای خود فرار کرد. او در حال حاضر یک سال و چهار ماه را در مکزیک گذرانده است ، در حالی که پرونده او به آرامی در دادگاه های ایالات متحده در جریان است.

فرصت تدریس – اشتیاق زندگی او – به او حس هدف می داد. وی گفت وقتی دید بچه ها تحصیلات خود را از دست می دهند عصبانی است.

“من متوجه کودکانی شده ام که بزرگتر هستند و هیچ چیز نمی دانند.” کودک برای خواندن و انجام ریاضیات باید از شش سالگی یادگیری را شروع کند.

فاجاردو کشورش را ترک کرد تا پسرش زندگی بهتری داشته باشد.

همانطور که آنها در این شهر پر از مرز منتظر می مانند ، او سپاسگزار است که می تواند به بسیاری از کودکان دیگر که آینده آنها نیز نامشخص است آموزش دهد.

فجاردو گفت: “در دانشگاه به من آموختند که دلیل تحصیل من این است که می توانم دیگران را تربیت کنم.” “این به من الهام می کند.”

————

روزنامه نگار ویدئویی آسوشیتدپرس جان ماون در تهیه این گزارش همکاری داشته است.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*