[ad_1]

برنده جایزه صلح نوبل 2020 ، برنامه جهانی غذا و کمیته نوبل نروژ توافق کرده اند که مراسم اعطای جایزه را در 10 دسامبر در اسلو به دلیل بیماری های همه گیر ویروس کرونا به تعویق بیندازند.

کوپنهاگن ، دانمارک – برنده جایزه صلح نوبل 2020 – برنامه جهانی غذا – و کمیته نوبل نروژ روز چهارشنبه گفتند که به دلیل همه گیری ویروس کرونا موافقت کرده اند ماه آینده جایزه شخصی را در اسلو به تعویق بیندازند.

کمیته نوبل در بیانیه ای گفت: “تحت محدودیت های موجود در اسلو ، انجام مراسم و سایر قسمت های برنامه سنتی برنده جایزه به خوبی و با وقار وجود ندارد.”

انتظار می رفت دیوید بیسلی ، رئیس WFP “برای دریافت جایزه صلح نوبل از طرف سازمان” به پایتخت نروژ سفر کند ، که جایزه معتبر مبارزه با گرسنگی را دریافت کرد. اما اکنون او جایزه را طی یک مراسم مجازی در 10 دسامبر قبول می کند.

مراسم جایزه صلح نوبل معمولاً در تالار شهر اسلو برگزار می شود. با این حال ، برگزارکنندگان گفتند که این رویداد در دانشگاه شهر به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا یک امر کوچک و گسترده خواهد بود.

اکنون کمیته نوبل نروژ در حال برنامه ریزی برای “مراسم اعطای دیجیتال است که در آن به WFP یک مدال و یک مدرک دیپلم اعطا می شود” انتظار می رود آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل نیز در این مجمع مجازی شرکت کند.

کمیسیون مستقر در اسلو در بیانیه ای اعلام کرد که بسته به پیشرفت بیماری همه گیر بیزلی ، “امیدواریم که بتوانیم سال آینده در مورد جایزه نوبل در تالار شهر اسلو سخنرانی کنیم. پس از آن می توان به احترام برنامه جهانی غذا ضیافت نوبل نیز برگزار کرد. همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، ضیافت امسال لغو شده است. “

همراه با اعتبار بزرگ ، این جایزه با جایزه نقدی 10 میلیون کرون (1.1 میلیون دلار) و یک مدال طلا همراه است. این مراسم هر ساله در 10 دسامبر ، سالگرد درگذشت بنیانگذار جایزه ، آلفرد نوبل برگزار می شود.

در اوایل این ماه ، دولت نروژ از شرط قرنطینه دو هفته ای خود برای بازدیدکنندگان معافیت گرفت تا نمایندگان برنده جایزه صلح نوبل 2020 بتوانند در مراسم اهدای جایزه در اسلو شرکت کنند.

تصمیم دولت بنت هووی ، وزیر وقت بهداشت ، گفت ، تصمیم دولت به توصیه اداره بهداشت نروژ و انستیتوی ملی بهداشت عمومی ، که “خطر ابتلا به عفونت را بسیار کم” از اعطای امتناع قرنطینه می دانند ، گرفته شد.

وی اعطای جایزه صلح نوبل را “یک رویداد مهم با اهمیت ملی و بین المللی” توصیف کرد.

“ما می خواهیم امسال حضور فیزیکی برنده را نیز تسهیل کنیم. مهم است که این رویداد به روش خوبی برای کنترل عفونت ها برگزار شود “، هوئی در 10 نوامبر گفت.

———

پوشش AP Coronavirus Pandemic را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر