[ad_1]

این هفته ، او پس از سه هفته نبرد با ویروس برای نفس کشیدن تلاش می کند.

گومز گفت که وی محافظ خود را برای دیدن والدینش ترک کرده و یکی از نزدیک به 1 میلیون مورد تایید شده COVID-19 را در کالیفرنیا به نتیجه رسانده است. ماه ها است که ویروس اقتصاد را آزار داده است ، و به طور نامتناسبی بر زندگی روزمره فقیر تأثیر می گذارد – و اکنون ایالت و سایر کشورها در تلاشند تا هجوم دیگری از عفونت ها را کنترل کنند.

کالیفرنیا دومین کشور – پس از تگزاس – خواهد بود که یک میلیون مورد شناخته شده را گرفت. سنگ بنای تلخ در ایالت 40 میلیون نفر در حالی است که ایالات متحده از 10 میلیون عفونت فراتر رفته است.

تاریخچه COVID-19 در آمریکا اغلب به کالیفرنیا برمی گردد. اولین موارد شناخته شده در میان مسافران چین ، جایی که شیوع بیماری وجود دارد ، وجود دارد. مرگ یک زن از سان خوزه در 6 فوریه اولین مرگ ویروس کرونا در ایالات متحده است در همان ماه ، اولین مورد غیر مرتبط با سفر در ایالات متحده و اولین عفونت در جامعه در کالیفرنیا گزارش شد.

در 19 مارس ، فرماندار گاوین نیوزوم اولین حکم ماندن در خانه در کشور را صادر کرد و مشاغل و مدارس را تعطیل کرد تا از شلوغی بیمارستان جلوگیری کند.

گسترش آهسته است ، اما کالیفرنیا با چالش های مشابه سایر کشورها روبرو شده است: تهیه تجهیزات محافظتی مناسب برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ، انجام آزمایشات کافی و ارائه نتایج به موقع ، ردیابی عفونت ها و به طور بالقوه در معرض آنها.

همزمان با تلاش دولت برای برقراری تعادل بین سلامت عمومی و اقتصاد ، با کاهش محدودیت های تجاری ، موارد افزایش یافت. یازده شهرستان مجبور شدند محدودیت هایی را در این هفته دوباره برقرار کنند.

این ویروس خصوصاً مردم فقیر کالیفرنیا و لاتین را درگیر کرده است. لاتین ها 39٪ از جمعیت را تشکیل می دهند اما بیش از 60٪ از عفونت ها را تشکیل می دهند.

جیم مانگیا ، رئیس و مدیرعامل مرکز کودک و خانواده سنت جان خوب ، گفت: در محله های طبقه کارگر در نزدیکی مرکز شهر لس آنجلس ، از هر 5 نفر یک نفر در کلینیک های جامعه در روزهای ابتدایی شیوع بیماری مثبت است. .

بسیاری از افراد ویروس را در مشاغل عمده کم درآمد یا حمل و نقل عمومی گرفتار کرده و به خانه های شلوغ برگرداندند.

مانجا گفت: “فاجعه همه ماجرا این است که بیماران در محل کار آلوده می شوند ، به ما مراجعه می کنند و آزمایش می شوند و تا زمانی که آزمایش منفی ندهند اجازه بازگشت به کار ندارند.” “بنابراین ما بیمارانی داریم که شغل خود را از دست داده اند ، آنها خانه خود را از دست داده اند.”

ماریا النا تورس با این دیدگاه روبرو است. در پایان ماه اکتبر ، نظافتچی 52 ساله لانگ بیچ احساس خستگی کرد. سپس سرش درد گرفت. وقتی حالت تهوع ایجاد شد ، او به درمانگاه زنگ زد. در حالی که چند روز بعد تشخیص داده شد ، چنان استفراغ کرد که مجبور شد برای بازگشت به اتاق خوابش قدرت بخواهد.

تورس نمی داند که چگونه آلوده شده است. سه هفته بعد ، او هنوز دچار حالت تهوع و لرز است که با چای پونه کوهی از شیر مادر تغذیه می کند. او نمی تواند کار کند و خطر کمبود صورتحساب ماهانه 1200 دلار را دارد. دفتری که اجاره وی را جمع می کند به او گفت که او می تواند اکنون 25 درصد و بقیه را در سال 2021 پرداخت کند.

تورس گفت: “من گفتم ،” این كمك نمی كند “. “اگر ویروس مرا نکشد ، همه من را با حمله قلبی می کشید. “

این کلینیک برای ارزیابی اثرات طولانی مدت ویروس ، یافتن بیماران مبتلا به استرس و اضطراب ، معاینات بعدی را انجام می دهد. مانجا گفت: “مردم رنج می برند.”

با نزدیک شدن به تعطیلات ، مسئولان بهداشت با استفاده از کارگران بهداشتی فرسوده هشدار داده اند و مردم بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند ، جایی که ویروس به راحتی گسترش می یابد.

این اتفاق برای گومز ، یک متخصص مالی که در همسایه ، پرستار و سه فرزند 1 تا 6 ساله در دره سیمی زندگی می کند ، رخ داد.

با نزدیک شدن ماه تولدش به ماه گذشته ، گومز تصمیم گرفت اجازه دهد پدر و مادرش به ملاقات او بروند. آنها به محدودیت های اجتماعی احترام می گذاشتند و او ترسید که افسرده شود.

گومز و همسرش کار صحیحی را انجام داده بودند – با پوشیدن ماسک ، از لحاظ اجتماعی فاصله می گرفتند – اما آنها از دستکاری و مراقبت از کودکان خسته شده بودند و دلشان برای خانواده شان تنگ شده بود.

گومز روز سه شنبه با استنشاق اکسیژن اضافی گفت: “ما حتی فکر کردیم ، با وجود خطرات ، اجازه می دهیم پدر و مادرم برای چند روز ملاقات کنند و زمانی را که می توانیم با هم باشیم بگذرانیم.” وی افزود: “در جایی از راه ، ویروس از طریق پدر من ایجاد شد ، توانست او را آلوده كند و او آن را مستقیماً به خانه ما آورد.”

در 47 سالگی تولد گومز ، پدرش آبریزش بینی و سرفه داشت. پدر یاد گرفت که دو روز پس از بازگشت به خانه COVID-19 دارد. گومز گفت علائم شبه آنفولانزا روز بعد “من را سخت ضربه زد و سریع من را زد”.

روز ششم که نفس کشیدن سخت شد ، او به اورژانس رفت. او مرخص شد و به او گفتند در صورت وخیم تر شدن شرایط ، برگردد.

پنج روز بعد این کار را کرد. وی به مدت 12 روز با نارسایی حاد تنفسی در مرکز پزشکی Providence Cedars-Sinai Tarzana خواهد بود. وی درمان های جدیدی مانند رمدزیویر ، استروئید دگزامتازون و یک داروی ضد التهاب تجربی را دریافت کرد.

وی گفت: “بدن من متوقف شده بود.” “اگر اوضاع به بدتر شدن ادامه یابد ، چه کسی می داند چه اتفاقی خواهد افتاد.”

دکتر تام یادگار ، یک متخصص ریه که گومز را معالجه می کرد ، گفت که هنگام جمع شدن مردم برای تعطیلات ، از موارد بیشتر مانند گومز می ترسد.

یادگار گفت: “او خیلی خوب بیمار شد و متأسفانه می بینیم.” “برخی علائم ندارند. شما می توانید آلوده شوید و علائم بسیار کمی داشته باشید و شوهرتان نیز آلوده شود و بمیرد. “

پدر گومز به مدت پنج روز در بیمارستان بستری شد. مادرش بیمار شد ، اما علائم خود را در خانه مدیریت کرد. همسرش نیز که آلوده بود ، هنگام مراقبت از فرزندانشان ، همین کار را انجام داد.

گومز جای شکرگذاری زیادی دارد. اما او این جشن را فقط در کنار همسر و فرزندانش برگزار خواهد کرد.

گومز گفت: “من كاملاً معتقدم كه تصميم اشتباهي گرفتم تا اجازه دهم (پدر و مادرم) بيايند.” نتیجه واقعی این است که نه تنها برای خانواده و دوستان ، بلکه همچنین برای جامعه و هر کسی که سعی در مبارزه با آن دارد. “

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر