مرکل از تخته های ویروس تنگتر پشتیبانی می کند ، زیرا مرگ و میر در آلمان رکورددار است


آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان خواستار محدودیت شدیدتر در زندگی عمومی شده و از هموطنان خواسته است تا ارتباطات خود را کاهش دهند ، زیرا این کشور بالاترین میزان مرگ ویروس کرونا را در یک روز گزارش می کند.

مرکل روز چهارشنبه در پارلمان گفت: “ما در یک مرحله حیاتی ، شاید تعیین کننده در مبارزه با بیماری همه گیر هستیم.” صدراعظم ناامید كننده افزود: “تعداد آنها بسیار زیاد است” ، و افزود كه “افزایش تعداد افرادی كه نیاز به درمان فشرده و در حال مرگ دارند” بسیار نگران كننده است.

در حال حاضر رستوران ها ، بارها ، امکانات تفریحی و ورزشی در آلمان بسته است و هتل ها به روی گردشگران بسته شده اند ، اما مدارس و مغازه های غیر ضروری همچنان باز هستند.

در بهار ، آلمان موفق به جلوگیری از تعداد زیادی از عفونت ها و تلفات ناگوار در سایر کشورهای مهم اروپایی شد و هنوز هم میزان مرگ و میر کلی نسبت به کشورهایی مانند انگلیس ، فرانسه یا اسپانیا بسیار پایین تر است.

اما ارقام فعلی دلگرم کننده نیستند. موارد جدید آلمان در 1400 روز گذشته به ازای هر 100000 نفر جمعیت در حال حاضر بیشتر از فرانسه ، بلژیک و اسپانیا است و تقریباً با انگلیس هم تراز است ، اگرچه طبق گزارش مرکز اروپا ، هنوز هم بسیار کمتر از ایتالیا ، سوئد و بسیاری دیگر است. برای پیشگیری و کنترل بیماری

مرکل خاطرنشان کرد که روز سه شنبه ، یک آکادمی ملی دانشمندان و دانشگاهیان به آلمان ها توصیه کرد که از هفته آینده ارتباطات اجتماعی خود را کاهش دهند و “قفل سخت” را از 24 دسامبر تا 10 ژانویه معرفی کنند.

وی گفت: “خوب است که آنچه دانشمندان به ما می گویند جدی بگیریم.”

وی گفت: “اگر ما قبل از کریسمس تماس زیادی داشته باشیم و این آخرین کریسمس ما با پدربزرگ و مادربزرگ است ، پس بی خیال خواهیم شد.”

برخی از استانداران هم اکنون به محدودیت های شدیدتری روی آورده اند. استان شرقی زاکسن که در حال حاضر بیشترین آسیب را دیده است ، دوشنبه تا 10 ژانویه مدارس و اکثر مغازه ها را تعطیل می کند. همسایه جنوبی آن ، باواریا ، اقداماتی از جمله منع رفت و آمد شبانه در مناطق آسیب دیده خود را انجام می دهد و نیاز به آموزش بیشتر در خانه و کنترل دقیق مرزها دارد.

بیشتر آلمانی ها از محدودیت ها و الزامات استفاده از ماسک حمایت می کنند ، اگرچه اقلیت کوچک اما سرسختی با آنها مخالفت می کنند و اعتراضاتی در این زمینه صورت می گیرد و طیف گسترده ای از شرکت کنندگان از جمله افراط گرایان راست گرا و نظریه پردازان توطئه را به خود جلب می کند.

روز چهارشنبه ، مقامات اطلاعات داخلی در جنوب غربی ایالت بادن-وورتمبرگ گفتند که آنها گروهی را تحت نظارت رسمی ، Querdenken 711 ، تحت نظارت رسمی قرار می دهند.

این گروه اصرار دارد که جایی برای افراط گرایی وجود ندارد. اما بیت بوب ، رئیس اداره اطلاعات داخلی ایالت ، گفت که دفتر وی متوجه شده است که این گروه هم عضویت دارد و هم همپوشانی ایدئولوژیکی با گروه های برجسته راست افراطی.

وی گفت: “ایدئولوژی افراطی ، توطئه آمیز و محتوای ضد یهودی عمداً با انتقاد مشروع از اقدامات دولت برای مهار همه گیر شدن تاج (ویروس) آمیخته شده است.”

———

دیوید رایزینگ و کرستن گریشابر از برلین در تهیه این گزارش همکاری داشتند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*