[ad_1]

صدراعظم آنگلا مرکل از آلمانی ها خواست که با محدودیت هایی که برای کاهش سرعت ویروس کرونا ایجاد شده است صبور بمانند و گفت که با واکسن های امیدوار کننده در جاده “در انتهای تونل نور وجود دارد”.

مرکل روز یکشنبه پس از توافق با فرمانداران ایالتی برای تمدید محدودیت ها حداقل تا 20 دسامبر در پارلمان خطاب به پارلمان گفت که مقامات تلاش می کنند ضمن محافظت از مردم در برابر ویروس ، زندگی را تا حد ممکن طبیعی نگه دارند سیستم های بیمارستانی بیش از حد زیاد نیستند.

آلمان در 2 نوامبر به اصطلاح خاموش شد و رستوران ها ، بارها ، امکانات ورزشی و تفریحی را تعطیل کرد اما مدارس ، مغازه ها و آرایشگاه ها را باز گذاشت.

در ابتدا قرار بود چهار هفته به طول انجامد ، اما مرکل و 16 فرماندار منطقه ای این کشور توافق کردند که آن را تا روز چهارشنبه 20 دسامبر تمدید کنند تا تعداد ویروس های کرونا ویروس جدید در هر منطقه به کمتر از 50 در هر 100000 نفر در هفته کاهش یابد. در حال حاضر 140 در 100000 ، با بعضی مناطق بسیار بالاتر است.

بر اساس موسسه کنترل بیماری رابرت کوچ ، این کشور روز پنجشنبه بیش از 15000 مورد مرگ ویروس کرونا به نقطه عطف وخیم رسیده است و به نظر می رسد روز جمعه از یک میلیون عفونت فراتر رود.

آلمان ، که 83 میلیون نفر جمعیت دارد ، در مرحله اول همه گیری با عملکرد نسبتاً خوبی نسبت داده شد. هنوز هم میزان مرگ و میر پایین تری نسبت به چندین کشور اروپایی دیگر دارد و توقف فعلی آن نسبتاً ضعیف است.

محدودیت های موجود توانسته است جلوی افزایش تصاعدی موارد جدید را بگیرد ، اما در سطح بالایی تثبیت شده است ، مقامات اکنون می خواهند آن را امتحان کنند و بردارند.

دولت همچنین در روز چهارشنبه با برخی محدودیت های اضافی موافقت کرد ، از جمله محدودیت بیشتر در اجتماعات خصوصی ، دلسرد کردن آتش بازی های سنتی سال نو و ممنوعیت برخی از رویدادها به طور کلی ، گسترش نیازهای ماسک و کاهش تعداد مشتریانی که در فروشگاه های بزرگتر پذیرفته می شوند.

دولت در نظر دارد 17 میلیارد یورو (20 میلیارد دلار) دیگر جبران خسارت به مشاغل متضرر از تعطیلی بدهد ، علاوه بر 15 میلیارد یورو (حدود 17.9 میلیارد دلار) که توسط مقامات فدرال در ماه نوامبر ارائه شد.

مرکل گفت که با نزدیک شدن به تأیید چندین واکسن امیدوار کننده ، احتمالاً قبل از کریسمس ، مردم دلیل خوش بینی دارند.

وی گفت: “این بلافاصله مشكل را حل نخواهد كرد ، اما در انتهای تونل نوری وجود دارد.”

رئیس دفتر مرکل ، هلگه براون به تلویزیون RTL گفت که با آزاد شدن واکسن ، برخی محدودیت ها احتمالاً تا ماه مارس باقی خواهد ماند.

مرکل به نمایندگان مجلس گفت: “زمستان دشوار خواهد بود.” “اما این پایان خواهد یافت.”

—————

فرانک جوردنس در این داستان سهیم بوده است.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر