[ad_1]

پس از مرگ دو رهبر ارشد کلیسای ارتدکس صربستان در طی یک ماه آزمایش مثبت ویروس کرونا ، کارشناسان بهداشت و حتی معتقدان سرسخت نگرانی را شروع کردند

تلویزیون دولتی صربستان روز دوشنبه گزارش داد ، یک کشیش ارشد کلیسای ارتدکس که روز یکشنبه در مراسم تشییع جنازه پدر صربستان ایرینج ، هنگامی که بیشتر اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا نادیده گرفته شد ، در نماز شرکت کرد ، آزمایش COVID-19 مثبت بود.

اسقف دیوید آخرین فرد در میان روحانیون عالی روحانی است که ویروس را دریافت کرده است ، و این نگرانی را در بالکان ایجاد کرده است که کلیسای ارتدکس می تواند با آموزه خود به شیوع ویروس کمک کند ، زیرا معتقدین واقعی نمی توانند در هنگام ارتباط مقدس و دیگران آلوده شوند. خدمات کلیسا.

اما دو رهبر برجسته مذهبی صربستان – پدرسالار و اسقف آمفیلوهیجه – پس از عوارض ناشی از COVID-19 درگذشت. هر دو خطرات بیماری همه گیر را نادیده می گیرند ، از پوشیدن ماسک در انظار عمومی خودداری می کنند و آمفیلوشیوس اجتماعات بزرگ مذهبی را “واکسن خدا” توصیف می کند.

هزاران نفر روز یکشنبه در مراسم خاکسپاری پدرسالار صربستان شرکت کردند. ایرنئوس 90 ساله که جمعه درگذشت ، سه هفته پس از شرکت در مراسم تشییع جنازه آمفیلوهیجه در همسایه مونته نگرو ، در طی آن عزاداران بقایای او را در یک تابوت باز بوسیدند.

روز یکشنبه ، بسیاری از عزاداران و اکثر کشیشان که در کلیسای عظیم سنت ساوا در پایتخت صربستان ، بلگراد مراسم تشییع جنازه برگزار می کردند ، از ماسک استفاده نکردند و از فاصله اجتماعی در کلیسا پیروی نکردند ، سپر شیشه ای را که بقایای ایرنئوس را پوشانده بود بوسیدند و حتی در هنگام استفاده از قاشق انس مقدس

اگرچه این کلیسا از عزاداران خواسته است که مطابق با توصیه های ضد ویروس ، دور بمانند و ماسک صورت بزنند ، حتی کشیش های معبد نیز بدون نقاب بودند.

اپیدمیولوژیست های صربستان می گویند به هیچ وجه نمی توانند نمازهای خاکسپاری سنتی را ممنوع کنند.

پیشراگ کن از تیم ضد ویروس منصوب شده توسط دولت گفت: “بیش از پنج نفر ممنوعیت اعمال شده است ، اما ما نتوانستیم و مراسم خاکسپاری پدر سالار را ممنوع نکردیم.” “واضح است که عفونت های جدیدی وجود خواهد داشت. ما یک هفته دیگر خواهیم فهمید “

همچنين جرياني از عفونت هاي ويروس کرونا باعث كاهش كليساي ارتدكس يونان شده است ، زيرا چند شخصيت ارشد كليسا به اين بيماري مبتلا شده اند.

اسقف اعظم جرونیموس ، رئیس کلیسای یونان ، 82 ساله ، هفته گذشته در بیمارستان بستری شد و پزشکان گفتند که وی روز جمعه در وضعیت پایداری به سر می برد.

مرگ یک اسقف در شمال یونان در اوایل این ماه دوباره بحث و جدال درباره ارتباط مقدس را که در کلیسای ارتدکس با قاشق مشترک بین کل جامعه داده می شود ، احیا کرد.

در یونان ، کلیسای ارتدکس قدرتمند اصرار دارد که این عمل نمی تواند بیماری را منتقل کند زیرا بدن و خون مسیح است.

متروپولیتن ایگانیس لاگاداس ، 62 ساله ، مدافع صریح مداوم ارتباط در طی همه گیر شدن بیماری بود. وی دوشنبه گذشته پس از مرگ از COVID-19 به خاک سپرده شد. منطقه آن در نزدیکی شهر شمالی تسالونیکی در بین مناطق تحت تأثیر هجوم فعلی ویروس کرونا در یونان قرار دارد.

با حمل بارهای مجاور که لباس های محافظتی برای تمام بدن پوشیده بودند ، برخی از کسانی که در مراسم تشییع جنازه او حضور داشتند ، ماسک های خود را برای بوسیدن تابوت برداشتند – این یک حرکت سنتی در مراسم تشییع جنازه در یونان است.

هیئت حاكم كلیسا ، كنود مقدس ، به منتقدانی كه به مرگ اسقف پاسخ داده اند حمله كرده و گفته است كه عمل ارتباط می تواند ویروس کرونا را گسترش دهد.

طاغوت در بیانیه ای گفت: “برخی از رهبران جاه طلب افراطی خواستار تمرکز روان رنجورانه منحصراً بر ارتباط مقدس هستند.” “آنها ، برخلاف شواهد اپیدمیولوژیک ، به همبستگی های غیر علمی با شیوع ویروس کرونا اشاره می کنند.”

در بهار ، پس از آنكه كلیسا خود دستور صدور اخراج را صادر نكرد ، دولت دستور داد در اولین قفل كشور همه عبادتگاهها از جمله كلیساها بسته شود. در آن زمان ، كلیسا گفت كه پیشنهاداتی مبنی بر شیوع هر بیماری از طریق همكاری ، كفرآمیز است.

یونان در حال محاصره دوم است ، زیرا پرونده ها در حال چرخش است و کلیساها دوباره به روی مومنان بسته می شوند و خدمات فقط به صورت آنلاین مجاز است.

اما برخی همچنان با این ممنوعیت مخالفت می کنند. روز یکشنبه ، پلیس سرویس دهی در یک روستای شمالی یونان را به حالت تعلیق درآورد و کشیش را به دلیل اجازه دادن به دو نفر برای جریمه 1500 یورو (1780 دلار) جریمه کرد.

کشیش با بیان اینکه “یا با مسیح هستی یا با ویروس کرونا” خواهان کشیش ها برای مخالفت با این ممنوعیت شد.

———

النا بکاتوروس از آتن ، یونان اعلام کرد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر