مسکو ده ها مرکز واکسیناسیون ویروس کرونا را افتتاح می کند


هزاران پزشک ، معلم و سایر گروه های پرخطر روز شنبه برای واکسیناسیون علیه COVID-19 در مسکو ثبت نام کردند که پیش از این اقدامات ایمن سازی در سراسر روسیه انجام شده است.

رهبر روسیه روز چهارشنبه گفت که بیش از 2 میلیون دوز Sputnik V در طی چند روز آینده در دسترس خواهد بود ، به مقامات اجازه می دهد تا پایان هفته آینده به پزشکان و معلمان در سراسر کشور نیش بزنند.

مسکو ، که در حال حاضر حدود یک چهارم عفونت های روزانه جدید این کشور را تشکیل می دهد ، در حال حرکت به جلو است و روز شنبه 70 مرکز واکسیناسیون افتتاح می کند. پزشکان ، معلمان و مقامات شهرداری برای گرفتن وقت اعتصاب دعوت به کار شدند و سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو گفت که پس از شروع کار سیستم در روز جمعه ، حدود 5،000 نفر در آنجا ثبت نام کرده اند.

روسیه افتخار کرد که Sputnik V “اولین واکسن ثبت شده در جهان علیه COVID-19” است پس از اینکه دولت در اوایل ماه آگوست تصویب قانونی را به آن داد. این اقدام انتقاد کارشناسان بین المللی را برانگیخت ، آنها گفتند که واکسن در آن زمان فقط روی چند ده نفر آزمایش شده است.

پوتین سوic ظن ها را رد كرد و در ماه آگوست گفت كه یكی از دخترانش در میان دریافت كنندگان اولیه واكسن است.

در ماه های اخیر ، Sputnik V به متخصصان و معلمان پزشکی ارائه شده است ، اگرچه هنوز در میان آزمایش های پیشرفته است. چندین مقام ارشد گفتند که آنها نیز مورد ضربات چاقو قرار گرفته اند و اوایل این هفته ارتش روسیه واکسیناسیون خدمه کشتی های دریایی را که قرار بود به مأموریت بروند ، آغاز کرد.

وزیر بهداشت میخائیل موراشکو روز چهارشنبه گفت که بیش از 100000 نفر در روسیه قبلاً مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند.

واکسن رایگان برای افراد 18 تا 60 ساله که از بیماری های مزمن رنج نمی برند و باردار یا شیرده نیستند ، در دسترس است.

Sputnik V با دو شات توسط موسسه Gamaleya مستقر در مسکو ساخته شد. دو هفته پس از تأیید واکسن توسط دولت ، مطالعه گسترده ای بر روی 40،000 داوطلب اعلام شد و هنوز ادامه دارد.

روسیه با شیوع مجدد شیوع این پاییز گرفتار شده است ، زیرا تعداد ابتلا به عفونت های جدید بیش از میزان ثبت شده در ابتدای همه گیری است ، اما تاکنون مقامات از قفل سختگیرانه در بهار خودداری کرده اند.

روز شنبه ، روسیه رکورد جدیدی از عفونت روزانه را 28،782 ، از جمله 7993 مورد در مسکو گزارش کرد. یک کارگروه دولتی از زمان شیوع در مجموع 42،684 مورد مرگ ناشی از ویروس را ثبت کرده است.

در مجموع ، بیش از 2.4 میلیون مورد تایید شده در روسیه در حال حاضر چهارمین مورد بزرگ در جهان پس از ایالات متحده ، هند و برزیل است.

———

پوشش اپیدمی AP را در http://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*