شما می توانید داشتن بهترین نهال گردو مراغه در نهالستان را در نظر داشته باشید یکی دیگر از عوامل بسیار مهم رعایت فاصله مناسب هنگام کاشت نهال است. همچنین گردو انواع و ارقام گوناگونی دارد که یکی از آنها نهال گردو زودبازده است. نهال گردو درخت چندلر زودبازده ظرفیت باردهی بسیار بالا و حداقل تا ۶۰ درصد بیش از ارقام نهال گردو دیگر است. بزرگترین مزیت درخت گردو بیلچک، زود بازدهی آن است و بسیاری از باغداران نیز به دنبال گردو زودبازده هستند. قیمت نهال گردو اسرائیلی پاکوتاه شناسنامه دار بسیار ضعیف و لخت ماندن قسمت های پایینی درخت با توجه به قدرت آن دارای اهمیت است. باتوجه به این نکات میتوانید شرایط کاشت درخت گردو اسرائیلی را فراهم کنید و محصولات پرباری را برداشت کنید. می باشد. این پایه با شرایط اقلیمی کشورمان سازگاری دارد.

نهال گردو فرنور پیوندی پیوند شاخه و پیوند جوانه : درصد موفقیت از دیاد گردو از طریق پیوند جوانه بطور قطعی کمتر از میوه های دانه دار و هسته دار می باشد در نتیجه دقت بیشتری در نحوه عمل پیوند و نقل و انتقال پایه و پیوندک لازم است. پیشنهاد ما برای افزایش سرعت جوانه زنی گیاه، قرار دادن گردو در آشپزخانه و نزدیک اجاق گاز است تا حرارت و رطوبت مناسب برای جوانهزنی هسته گردو تامین شود. درخت گردو چون نور گریز نبوده و گیاهی نورگرا است، برای فتوسنتز به نور نیاز داشته و طبعاً آبیاری منظم در سال اول کاشت نهال بسیار مهم است و در سالهای بعد نیز در صورت کشت در مناطق گرم و خشک، آبیاری منظم مورد نیاز است. اما گردوی بیلچک، از نهال های گردو در مناطق سردسیر بوده و به خوبی رشد میکند؛ چرا که گلدهی آن دیرتر از بقیه گونههاست و دچار سرمازدگی نمیشود.

نهال گردو رویال
معمولا باغدارانی که قصد راه اندازی یک باغ جدید دارند یا قصد دارند به باغ خود رنگ و روی تازه ای بدهند، باید بدانند بهترین زمان کاشت نهال گردو چه زمانی است. گردو گیاهی درختی یا درختچه ای است که ارتفاع آن تا ۲۵ متر هم می رسد.دارای تنه صاف با رنگ نقره ای و در برخی گونه ها , خاکستری,برگ ها به شکل مرکب شانه ای بوده و معطر می باشد. مغز گردو باید به رنگ کرم روشن، فاقدفرورفتگی های فراوان و دارای طعم ومزه خوب باشد و به آسانی از پوسته چوبی و دیواره های داخلی جدا شود(اصطلاحا سوزنی نباشد). با اینکه درخت گردو Bilecik دیرگل بوده ولی زود بازده است و در زمان مناسب، محصول آن قابل ارائه به بازار است. میباشد. کاشت گردو؛ در ایران جزو مشاغل پر بازده قرار گرفته است؛ به این معنا که ۱ باغ گردو تعداد افراد زیادی را به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار میکند.

نهال گردو اصفهان نهال گردو بیلچک؛ که گونهای زود بازده محسوب میشود، مناسب آب و هوایی است که چندان گرم نباشد و به نوعی معتدل باشد. البته هرس درست و به موقع نیز در رشد صحیح درخت مؤثر است. هرس این درختان از مرحله ی مهم باغبانی است چراکه در تولید بیشتر و محصول با کیفیت تر نقش بسیار مهمی دارد . بهتر است همیشه هرس درخت لارا را به متخصصان این زمینه بسپارید. خاک مورد نظر برای کشت نباید رسی و به هم چسبیده باشد و میشود با افزودن مواد آلی، خاک را غنی کرد و برای کشت آماده نمود. PH مناسب برای کشت این نهال حدوداً 6 در خاک اسیدی است. برای کاشت نهال گردو بیلچک؛ می توان گودالی حدود 50 سانت در زمین حفر کرد که با افزودن کود، محل کشت را مناسب ورود نهال گرداند. میزان باردهی گردو ژنوتیپ تیپ 7؛ در هر هکتار به حدود 5 تن می رسد که حداکثر عملکرد این درخت گردو در هر هکتار بین 5 تا 6 تن است.

نهال گردو چند ساله بار میدهداگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد نحوه ی کاشت نهال گردو لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر