[ad_1]

این راه حل ممکن است تحویل دسته دوم دوزها را به تأخیر بیاندازد تا Pfizer سایر توافق نامه های بین المللی را برآورده کند.

این افشاگری پس از آن انجام شد که ترامپ قصد دارد میزبان اجلاس کاخ سفید برای جشن تصویب اولین واکسن در اواخر این هفته باشد. دولت وی در تلاش است تا شک و تردید عمومی در مورد واکسن را فرو بکشد و یک م keyلفه اصلی میراث رئیس جمهور جمهوریخواه را فراهم کند.

واکسن Pfizer پیش بینی می شود این هفته توسط گروهی از مشاوران سازمان غذا و دارو تأیید شود ، انتظار می رود در ماه های آینده 100 میلیون دوز تحویل داده شود – برای 50 میلیون آمریکایی کافی است.

دولت ترامپ بر اساس توافق خود با Pfizer متعهد شده است كه در ابتدا 100 میلیون دوز را خریداری كند و این گزینه را می تواند تا 5 برابر خریداری كند.

اما تابستان امسال ، کاخ سفید تصمیم گرفت که 100 میلیون دوز اضافی برای تحویل در سه ماهه دوم سال 2021 به نتیجه نرساند ، به گفته افرادی که خواستند نامشان فاش نشود ، زیرا آنها مجاز به بحث در مورد آن به صورت عمومی نبودند.

مدیر برت ژیروارد ، دستیار وزیر بهداشت ، صبح امروز به CBS گفت که ایالات متحده انتظار دارد در این ماه حدود 20 میلیون نفر ، در ژانویه 20 تا 25 میلیون و در ماه فوریه 20 تا 25 میلیون نفر را واكسن دهد. Pfizer و واکسن دیگری از داروخانه Moderna ، هر دو مشروط به تأیید FDA اضطراری هستند.

دولت ترامپ اصرار دارد که بین این دو واکسن و سایر واکسن های در دست ساخت ، ایالات متحده قادر خواهد بود هر آمریکایی را که می خواهد تا پایان سه ماهه دوم 2021 واکسینه شود ، بپذیرد.

تصمیم در مورد قفل نکردن خریدهای اضافی از Pfizer در تابستان گذشته اولین بار توسط نیویورک تایمز اعلام شد. دبیر بهداشت و خدمات انسانی الکس هازارد به NBC گفت که دولت “کار بر روی تولید کنندگان مختلف را ادامه می دهد تا واکسن های مورد تأیید FDA را در اسرع وقت گسترش دهند. ما هنوز این فرصت را برای 500 میلیون دوز اضافی داریم.”

ترامپ ، مایک پنس معاون رئیس جمهور و تعدادی از کارشناسان دولت ، رهبران دولت و رهبران بازرگانی در اجلاس Operation Warp Speed ​​در حالی شرکت می کنند که کاخ سفید سعی می کند بی خطر بودن واکسن را توضیح دهد و برنامه های دولت برای آوردن آن را مشخص می کند. به مردم آمریکا

انتظار نمی رود مقامات شرکت های دارویی تولید کننده واکسن ها ، اگرچه دعوت نامه هایی دریافت کرده اند ، به گفته افراد آشنا با این موضوع. برخی از این رویداد که به سیاسی شدن روند تولید واکسن کمک می کند و به طور بالقوه اعتماد عمومی به داروها را بیشتر مهار می کند ، ابراز نگرانی کردند.

به گفته یک مقام مسئول مقدماتی ، ترامپ این رویداد را با اظهاراتی با هدف “بزرگداشت” تولید واکسن آغاز خواهد کرد. ترامپ همچنین با صدور دستورالعمل تعیین اولویت های ایالات متحده برای واکسن های ویروس کرونا که توسط دولت فدرال ارائه شده است. این دستور تا زمانی که عرضه غیرضروری برای تأمین تقاضای داخلی وجود نداشته باشد ، دولت ایالات متحده را از اهدا دوز به کشورهای دیگر محدود می کند. هر دو مقام به شرط ناشناس ماندن در مورد برنامه های این اجلاس صحبت کردند.

روز پنجشنبه پانلی از متخصصان واکسن خارجی سازمان غذا و دارو برای بررسی نهایی داروی Pfizer تشکیل جلسه می دهند و در اواخر این ماه برای واکسن تولید شده توسط Moderna تشکیل جلسه می دهند. FDA ملزم به پیروی از توصیه های هیئت نیست ، گرچه معمولاً این کار را انجام می دهد.

انتظار می رود تصمیمات آژانس ها در مورد این دو دارو ظرف چند روز از هر جلسه برگزار شود. مشخص شده است که هر دو 95٪ در برابر ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، م effectiveثر هستند. این برنامه ها توزیع و پس از آن تجویز حدود 40 میلیون دوز واکسن های دو شرکت را تا پایان سال انجام می دهد که اولین دوزها ظرف چند ساعت پس از تأیید FDA ارائه می شود.

بایدن روز جمعه گفت که “هیچ برنامه ریزی دقیقی که ما دیده ایم وجود ندارد” در مورد چگونگی بیرون آوردن واکسن از ظروف ، سرنگ و سپس به دست مردم است.

مقامات دولت ترامپ اصرار دارند که چنین برنامه هایی تدوین شده است ، بیشتر کارها به ایالت ها و دولت های شهرداری انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که ابتدا آسیب پذیرترین جمعیت آنها واکسینه می شود. به گفته مقامات ، در مجموع ، حدود 50،000 سایت واکسیناسیون در سیستم توزیع دولت گنجانده شده است.

هر یک از واکسن های آینده چالش های لجستیکی منحصر به فردی در رابطه با توزیع و تجویز دارند. واکسن Pfizer باید در دمای فوق العاده سرد و در 975 دوز موجود باشد. هر ویال حاوی پنج دوز است که نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. دولت فیلم های مفصلی را در مورد نحوه تهیه و مدیریت ایمن دوزهایی که پس از صدور مجوز اضطراری FDA توسط FDA منتشر می شود ، برای تهیه کنندگان تهیه کرده است.

یکی از این برنامه ها روز سه شنبه اعلام خواهد شد: زنجیره های داروخانه CVS و Walgreens “سرویس واکسیناسیون سیار” را ایجاد کرده اند که آماده واکسیناسیون افراد در هر خانه سالمندان و مراکز مراقبت طولانی مدت در کشور است. حدود 3 میلیون نفر از ساکنان این امکانات از آسیب پذیرترین افراد در برابر COVID-19 هستند و همراه با بیش از 20 میلیون کارگر بهداشتی در جلوی خط دسترسی به واکسن قرار می گیرند. مقامات گفتند که تاکنون 80-85٪ رستوران ها خدمات را امضا کرده اند.

———

نویسندگان AP جاناتان لمیر از ویلمینگتون ، دلاور و لیندا جانسون از ترنتون ، نیوجرسی ، در این گزارش مشارکت داشتند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر