[ad_1]

واکسن Pfizer پیش بینی می شود در اوایل هفته جاری توسط گروهی از دانشمندان سازمان غذا و دارو تأیید شود ، انتظار می رود 100 میلیون دوز در ماه های آینده تحویل شود – برای 50 میلیون آمریکایی کافی است.

دولت ترامپ بر اساس توافق خود با Pfizer متعهد شده است كه در ابتدا 100 میلیون دوز را خریداری كند و این گزینه را می تواند تا 5 برابر خریداری كند.

تابستان امسال ، کاخ سفید تصمیم گرفت که 100 میلیون دوز اضافی برای تحویل در سه ماهه دوم سال 2021 بسته نشود ، به گفته افرادی که در این مورد به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند ، زیرا آنها مجاز به بحث عمومی نبودند

چند روز قبل از تصویب مورد انتظار برای واکسن ، دولت روند معکوس را انجام داد ، اما مشخص نیست که Pfizer ، که از آن زمان تعهدات خود را به کشورهای دیگر متعهد شده است ، می تواند به آخرین درخواست در همان برنامه پاسخ دهد.

واکسن Pfizer یکی از دو واکسن در حال تصویب اضطراری FDA در ماه جاری است و واکسن دیگر از داروخانه Moderna است.

تصمیم دولت برای جلوگیری از خرید اضافی از Pfizer در تابستان گذشته اولین بار توسط نیویورک تایمز گزارش شد. دبیر بهداشت و خدمات انسانی الکس هازارد به NBC گفت که دولت “کار بر روی تولید کنندگان مختلف را ادامه می دهد تا واکسن های مورد تأیید FDA را در اسرع وقت گسترش دهند. ما هنوز این فرصت را برای 500 میلیون دوز اضافی داریم.”

به منظور رفع شک و تردید عمومی نسبت به واکسن و تأمین م componentلفه اصلی میراث ترامپ ، در اجلاس سه شنبه برنامه های دولت برای توزیع و تجویز واکسن برجسته خواهد شد. اما مقامات تیم انتقالی جو بایدن رئیس جمهور منتخب که بیشترین برنامه واکسیناسیون کشور از زمان روی کار آمدن خود در 20 ژانویه را نظارت خواهد کرد ، دعوت نشده اند.

ترامپ ، مایک پنس معاون رئیس جمهور و تعدادی از کارشناسان دولت ، رهبران دولت و رهبران بازرگانی در اجلاس Operation Warp Speed ​​در حالی شرکت می کنند که کاخ سفید سعی می کند بی خطر بودن واکسن را توضیح دهد و برنامه های دولت برای آوردن آن را مشخص می کند. به مردم آمریکا

مقامات ارشد دولت جزئیات اجلاس دوشنبه را ارائه دادند. یک مقام انتقال بایدن تأیید کرد که هیچ دعوت نامه ای صادر نشده است.

از کارمندان شرکت های دارویی تولید کننده واکسن نیز انتظار نمی رود ، اگرچه به گفته افراد مطلع در این زمینه دعوت نامه دریافت کرده اند. برخی از این رویداد که به سیاسی شدن روند تولید واکسن کمک می کند و به طور بالقوه اعتماد عمومی به داروها را بیشتر مهار می کند ، ابراز نگرانی کردند.

به گفته یک مقام مسئول مقدماتی ، ترامپ این رویداد را با اظهاراتی با هدف “بزرگداشت” تولید واکسن آغاز خواهد کرد. ترامپ همچنین با صدور دستورالعمل تعیین اولویت های ایالات متحده برای واکسن های ویروس کرونا که توسط دولت فدرال ارائه شده است. این دستور تا زمانی که عرضه غیرضروری برای تأمین تقاضای داخلی وجود نداشته باشد ، دولت ایالات متحده را از اهدا دوز به کشورهای دیگر محدود می کند. هر دو مقام به شرط ناشناس ماندن در مورد برنامه های این اجلاس صحبت کردند.

بلافاصله مشخص نبود که ، در صورت وجود ، چه تاثیری بر ترتیب توانایی سایر کشورها برای دسترسی به واکسن ها دارد. نخست وزیر کانادا جاستین ترودو روز دوشنبه اعلام کرد که انتظار دارد کشورش تا پایان سال حدود 250،000 دوز واکسن از Pfizer دریافت کند.

سازمان غذا و دارو روز پنجشنبه برای انجام بررسی نهایی داروی Pfizer تشکیل جلسه می دهد و در اواخر این ماه برای واکسن تولید شده توسط Moderna تشکیل جلسه می دهد. مشخص شده است که هر دو 95٪ در برابر ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، م effectiveثر هستند. این برنامه ها توزیع و پس از آن تجویز حدود 40 میلیون دوز واکسن های دو شرکت را تا پایان سال انجام می دهد که اولین دوزها ظرف چند ساعت پس از تأیید FDA ارائه می شود.

بایدن روز جمعه گفت که “هیچ برنامه ریزی دقیقی که ما دیده ایم وجود ندارد” در مورد چگونگی بیرون آوردن واکسن از ظروف ، سرنگ و سپس به دست مردم است.

مقامات دولت ترامپ اصرار دارند که چنین برنامه هایی تدوین شده است ، بیشتر کارها به ایالت ها و دولت های شهرداری انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که ابتدا آسیب پذیرترین جمعیت آنها واکسینه می شود. دولت می گوید از مشارکت با تولید کنندگان ، توزیع کنندگان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی استفاده کرده است ، بنابراین در خارج از بیمارستان های جانبازان “بسیار بعید است که یک کارمند فدرال قبل از ورود به دست شما ، یک دوز واکسن را لمس کند.”

به گفته مقامات ، در مجموع ، حدود 50،000 سایت واکسیناسیون در سیستم توزیع دولت گنجانده شده است.

هر یک از واکسن های آینده چالش های لجستیکی منحصر به فردی در رابطه با توزیع و تجویز دارند. واکسن Pfizer باید در دمای فوق العاده سرد و در 975 دوز موجود باشد. هر ویال حاوی 5 دوز است که نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. دولت فیلم های مفصلی را در مورد نحوه تهیه و مدیریت ایمن دوزهایی که پس از صدور مجوز اضطراری FDA توسط FDA منتشر می شود ، برای تهیه کنندگان تهیه کرده است.

یکی از این برنامه ها روز سه شنبه اعلام خواهد شد: زنجیره های داروخانه CVS و Walgreens “سرویس واکسیناسیون سیار” را ایجاد کرده اند که آماده واکسیناسیون افراد در هر خانه سالمندان و مراکز مراقبت طولانی مدت در کشور است. حدود 3 میلیون نفر از ساکنان این امکانات از آسیب پذیرترین افراد در برابر COVID-19 هستند و همراه با بیش از 20 میلیون کارگر بهداشتی در جلوی خط دسترسی به واکسن قرار می گیرند. مقامات گفتند که تاکنون 80-85٪ رستوران ها خدمات را امضا کرده اند.

———

نویسندگان AP جاناتان لمیر از ویلمینگتون ، دلاور و لیندا جانسون از ترنتون ، نیوجرسی ، در این گزارش مشارکت داشتند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر