[ad_1]

یک سناتور پنسیلوانیا ناگهان جلسه ای با رئیس جمهور دونالد ترامپ را در جناح غرب ترک کرد ، پس از اینکه از مثبت بودن وی برای ویروس کرونا مطلع شد

دونگ ماستریانو ، سناتور جمهوری خواه ، چهارشنبه گذشته و بلافاصله پس از جلسه علنی چهار ساعته ای كه ماستریانو در گتیسبورگ برگزار كرد – بدون ماسك – به همراه قانونگذاران جمهوری خواه به كاخ سفید رفت و در مورد تلاش ها برای لغو پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب در این ایالت صحبت كرد.

ترامپ به مستریانو گفت که کادر پزشکی در کاخ سفید از او ، پسرش و دوست پسرش که آنها نیز برای جلسه دفتر بیضی شکل بودند و مثبت بودند ، مراقبت خواهند کرد. مرد گفت جلسه پس از رفتن ماستریانو و بقیه از سر گرفته شد.

فرد روز یکشنبه به شرط ناشناس ماندن با AP صحبت کرد تا در مورد جلسه خصوصی بحث کند زیرا این مسئله از نظر سیاسی حساس است.

موارد مثبت ویروس کرونا در ایالات متحده در حال افزایش است و عالی ترین متخصص بیماری های عفونی این کشور روز یکشنبه گفت که ایالات متحده می تواند در هفته های آینده “جهش پس از پرش” را ببیند. تعداد موارد جدید COVID-19 گزارش شده در ایالات متحده برای اولین بار در روز جمعه به 200000 مورد رسید.

هرکسی که در نزدیکی رئیس جمهور قرار داشته باشد باید یک آزمایش سریع انجام دهد. ترامپ خود پس از ابتلا به ویروس در ماه اکتبر در بیمارستان بستری شد. ده ها مقام کاخ سفید و دیگر افراد نزدیک به رئیس جمهور نیز نتایج مثبتی از جمله بانوی اول و دو پسر رئیس جمهور داشته اند.

این مرد گفت ، همه شرکت کنندگان در جلسه روز چهارشنبه آزمون COVID-19 را انجام دادند ، اما نتایج مثبت تا زمانی که در بال غربی کاخ سفید نبودند اعلام نشد.

این مرد گفت: “رئیس جمهور بلافاصله با پزشك كاخ سفید تماس گرفت و وی آنها را به حدس می زنم به مراكز درمانی برگرداند.” این شخص گفت ، دیدار با ترامپ برای ایجاد یک استراتژی برای تلاش های انتخاباتی بود.

پس از رفتن ماستریانو و دیگران ، بحث و گفتگو با ترامپ حدود نیم ساعت طول کشید. ماستریانو به جلسه برنگشت.

ماستریانو در اوایل روز چهارشنبه درخواست جلسه کمیته سیاسی جمهوری خواه سنا در پنسیلوانیا را داد که جلب توجه وکیل شخصی ترامپ به نام رودی جولیانی ، وکیل دوم ترامپ ، چندین شاهد و جمعیت تماشاگران بود. فقط تعداد کمی از آنها نقاب داشتند.

این کمیته جولیانی و دیگران را برای مدت چند ساعت ترک کرد تا اعتقاد خود را نسبت به نحوه انجام و شمارش آرا در پنسیلوانیا مشکل داشته باشد. تمام ادعاها بی اساس بود. هیچ مدرکی در حمایت از هیچ یک از ادعاهای آنها ارائه نشده است.

ترامپ حتی در حالی شرکت کرد که از کاخ سفید تماس گرفت در حالی که یکی از وکلای او تلفن را با میکروفون در دست داشت. او همان ادعاهای بی اساس کلاهبرداری را که هفته ها درباره آن توئیت کرده بود ، تکرار کرد.

این محکومیت ها همچنان ادامه دارد ، اگرچه ترامپ بارها در دادگاه های ایالتی و فدرال بازنده شده است ، از جمله دادگاه تجدیدنظر فدرال مستقر در فیلادلفیا در روز جمعه مبنی بر “بی اساس بودن ادعاهای ترامپ” و حکم دادگاه عالی. این ایالت در روز شنبه ، که یک چالش قانونی برای انتخابات و تلاش برای تعلیق صدور گواهینامه از نتایج آنها ارائه کرد.

مستریانو ، محافظه کار از یک محله روستایی در مرکز پنسیلوانیا و از هواداران صریح ترامپ ، چندین پیام باقی مانده در روز یکشنبه را برای اظهار نظر ارسال نکرد.

سناتور جمهوری خواه دیو آرگال ، رئیس کمیته سیاسی ، روز یکشنبه در یک پیام کوتاه از بحث در مورد وضعیت پزشکی ماستریانو و بازدید از کاخ سفید خودداری کرد.

آرگال در این متن گفت: “من اطلاعات متناقضی دریافت كرده ام كه ​​می خواهم آنها را حل كنم.” “من درک می کنم که بیانیه سنا در اواخر امروز به ما کمک خواهد کرد تا این موضوع را بهتر درک کنیم.”

آرگال گفت که “تا زمانی که من اطلاعات بیشتری کسب نکنم” در این مورد علنی صحبت نخواهد کرد.

سخنگوی جمهوری خواه سنا ، کیت فلسنر ، از توصیف آن به عنوان یک مسئله پرسنلی خودداری کرد.

مردی که از بازدید از کاخ سفید اطلاع دارد گفت چند نفر از گتیسبورگ ، جایی که کمیته سیاسی در هتلی ، کنار کاخ سفید تشکیل جلسه داد ، سوار یک ون بزرگ شدند. ماستریانو ، پسرش و دوست پسرش سوار وسیله نقلیه دیگری شدند.

مشخص نیست که چرا پسر ماستریانو و دوستش سناتور ایالتی را در جلسه همراهی کردند ، آن شخص گفت که ترامپ و رئیس ستاد رئیس جمهور مارک میدوز نیز حضور داشتند ، اوایل ماه نوامبر مثبت بودند.

ماستریانو به شدت با سیاست های تحت مدیریت تام ولف فرماندار دموکرات برای کاهش ویروس کرونا و محافظت از مردم مخالفت می کند.

او با وجود خطر ابتلا به تجمعات ، طرفداران از سرگیری تجارت را رهبری کرده و دستورات ولف را بارها و به شدت محکوم کرده است. ماستریانو همچنین ساعتها پس از آشکار شدن پیروزی ملی دموکرات جو بایدن ، با چند هزار طرفدار ترامپ که در 7 نوامبر در خارج از پایتخت جمع شده بودند ، صحبت کرد.

———

جیل کولوین ، نویسنده آسوشیتدپرس ، از واشنگتن در تهیه این گزارش مشارکت داشت.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر