کانادا اقتصاد قوی و با ثبات کانادا، باعث بوجود آمدن بازار کار عالی و در نتیجه فرصت های شغلی زیاد برای افراد ماهر و متخصص شده است. AEC: دوره مناسب بزرگسالان چرا که محوریت این دوره مهارت آموزی است و هدف اصلی آن رساندن هر چه سریع تر دانشجو به بازار کار است. سابقه کار در کانادا داشته باشند میتوانند از برنامه سابقه کار کانادایی CEC که زیر مجموعه اکسپرس اینتری هست جهت دریافت اقامت دایم اقدام کنند. و کسانی که از این طریق درخواست ویزا می کنند باید ابتدا یک شرکتی را در کانادا ثبت کرده باشند. مهاجرت به کانادا از طریق Job Offer یا پیشنهاد شغلی برگه ی است که یک کارفرمای کانادایی صادر می کند مبنی بر اینکه نیاز به یک کارمند از خارج از کانادا را دارد. اداره مهاجرت کانادا به هیچ وجه مجوز کار را به صورت ایمیل برایتان نمی فرستد. در این نوع ویزای به خصوص همسر متقاضی اصلی Open Work Permit می گیرد که این موضوع اجازه می دهد همسر در هرجایی که کار پیدا کند امکان کار داشته باشد.

{||||||||||||||||}

اگر شما با یک فرد کانادایی ازدواج کنید میتوانید مراحل اخذ اقامت کانادا را آغاز نماید که به آن اسپانسر شدن همسر میگویند. تنها با فاصلهی چند دقیقه میتوانید از یک مرکز شهر شلوغ و پرزرقوبرق به ارتفاعات کوهستانی برسید و از طبیعت لذت ببرید. هر فرزندی که در خاک یا بر فراز پهنه هوایی و دریک هواپیما و یا یک کشتی که در مالکیت کشوری باشد که تابع سیستم خاک است به دنیا بیاید، تابعیت آن کشور را میپذیرد. تخصص کاری: مهاجرت به کانادا به این روش بر اساس تواناییهای متقاضی صورت میپذیرد. من قطعا پیشنهاد میکنم متقاضیان مهاجرت به کانادا حتما این امتحان را داده و مدرک آیلتس جنرال را دریافت کنند. مثلا افرادی که در انتاریو تحصیل کرده اند میتوانند برنامه های استانی OINP را که پیشتر بررسی کرده ایم را انتخاب کنند و یا افرادی که مثلا افرادی که در استان آلبرتا تحصیل کرده اند برنامه استانی AINP و افرادی که در کبک تحصیل کرده اند برنامه PEQ. این روش مناسب افرادی است که امتیاز برنامه های مهاجرتی کانادا را نداشته و همچنین به خاطر سن بالا، شانس دریافت ویزای تحصیلی بصورت مستقیم از خارج از خاک کانادا را نداشته باشند. بنابراین من پیشنهاد میکنم حتی افرادی که قصد دارند در چندماه و یا سال آینده در یکی از برنامه های مهاجرتی کانادا پرونده خود را آغاز کنند، حتما روی زبان انگلیسی خود کار کنند و در این امتحان شرکت کنند و مدرک آیلتس خود را بگیرند.

مهاجرت به کانادا

۵٫ نشان دادن توانایی و داشتن قصد ایجاد خوداشتغالی در کانادا: از جمله معیارهایی که نشان می دهد متقاضی توانایی و قصد ایجاد خوداشتغالی را در کانادا دارد، موفقیت ها و سوابق شخص در کشور وی است. سیستم امتیاز بندی کبک از سیستم اکسپری اینتری کانادا کاملا مجزا بوده و قوانین خاص خود را دارد. در این نوع درخواست ویزا شما باید دقت داشته باشید که حتما تمام شرایط خودتان را به صورت کاملا مشخصی اعلام بفرمایید و طرح تجاری یا بیزینس پلن اینجا بدرد شما می خورد. دانستن زبان انگلیسی اصلا ضرورتی ندارد و حتی فرد متقاضی روز مصاحبه می تواند از سفارت درخواست مترجم بکند. و اگر شخص اسپانسر شونده از دولت درخواست هزینه کند، دولت همه آن هزینه را از اسپانسر کننده می خواهد. باید بدانید که در این روش اگر قصد مهاجرت خانوادگی دارید، برای سایر اعضای خانواده از سایر طرق اقدام نمایید و این اقامت فقط برای شخص سرمایه گذار خواهد بود. در واقع وجود این مدرک به اداره مهاجرت نشان می دهد که متقاضی واقعا قصد مهاجرت به کانادا را دارد و در حال آماده سازی خود است. بالای ۷۵ هزار نفر مسلمان از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ به کانادا مهاجرت کردهاند.

به لحاظ وسعت شناخته شده است.

با توجه با پایین آمدن نرخ بیکاری در ونکوور، این شهر محل خوبی برای پیدا کردن کار محسوب میشود؛ ولی نمیتوان هزینه های بالای زندگی در این شهر را نادیده گفت. فراموش نکنیم که کانادا کشوری انگلیسی زبان است و نمی شود این واقعیت را نادیده گرفت. بریتیش کلمبیا (British Columbia) با مساحت ۹۴۴,۷۳۵ کیلومتر مربع غربی ترین استان کانادا است و به عنوان پنجمین استان کانادا به لحاظ وسعت شناخته شده است. همین طور که میدانید دولت کانادا تعدادی از رشته ها را توسط وزارت مهاجرت (mohajeraat.com) مشخص کرده است که هرکس بتواند یکسال سابقه کار در این زمینه داشته باشد و بتواند ۶۷ امتیاز را در جدول امتیاز بندی بیاورد می تواند واجد شرایط باشد که برای مهاجرت به کانادا اقدام کند. آداب معاشرت وارتباط در کانادا به دلیل منطقه گرایی و تنوع فرهنگی یگسان نیست با این حال ، برخی از آداب وروشهای ارتباطی نسبتا استانداردی در سراسر کشور وجود دارد. این کشور توانسته در حوزه روانشناسی و حقوق به دلیل داشتن نظام آموزشی قوی و تدریس اصولی مباحث دانشجویان زیادی را به خود جذب کند. اما این جاب آفر به تنهایی و به خودی خود دارای اعتبار نیست و باید حتما به تایید ارگانی به اسم منابع انسانی و توسعه کانادا برسد و یک تاییدیه صادر شود.

ایندکسر