[ad_1]

تعداد گزارش شده از عفونت ویروس کرونا در ژاپن به بالاترین سطح رسیده است و نخست وزیر خواستار احتیاط حداکثر شده است ، اما خواستار محدودیت سفر یا تجارت نیست.

توکیو – تعداد عفونتهای گزارش شده از ویروس کرونا در ژاپن به بالاترین رکورد رسید ، که روز پنجشنبه منتشر شد ، و نخست وزیر خواستار احتیاط شد ، اما خواستار محدودیت در سفر یا تجارت را متوقف کرد.

دولت کلانشهر توکیو روز چهارشنبه 493 مورد جدید را اعلام کرد که در اوج جهش قبلی از قله قبلی در شهر از 472 در اول آگوست پیشی گرفت.

قله های سراسر کشور ، به ویژه در پایتخت پرجمعیت و هوکایدو در شمال ، نیز پیش از تعطیلات آخر هفته سه روزه و فصل تعطیلات زمستانی ، کارشناسان را نگران می کند. آنها از مقامات خواستند اقدامات پیشگیرانه را افزایش دهند.

نخست وزیر یوشیهیده سوگا روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت كه وی به وزرای مربوطه دستور داده است كه برای جلوگیری از تشدید عفونت ها هر كاری را انجام دهند و وی بر استفاده گسترده از ماسك اصرار ورزید. اما وی گفت که مشوق های دولت برای گردشگری و غذا ادامه خواهد داشت.

سوگا گفت ، کمپین GoTo غذا خوردن ، با هدف حمایت از صنعت رستوران و جهانگردی ، باید به گروههای حداکثر چهار نفره محدود شود. وی همچنین از مردم خواست هنگام غذا خوردن ماسک بزنند ، آنها را بردارند ، اما غذا را در دهان خود بگذارند و در حالی که بی سر و صدا صحبت می کنند ، بلافاصله آنها را بریزند.

سوگا گفت: “لطفاً مردم را با ماسك در آرامش داشته باشید. من خودم این كار را شروع می كنم.”

به گفته کارشناسان ، استفاده گسترده از ماسک های صورت و سایر اقدامات پیشگیرانه رایج و همچنین سنت های فرهنگی که فاقد دست دادن و بوسه هستند ، ممکن است به کاهش حجم کار کشور کمک کرده باشد.

بهترین کارشناس هیئت دولت ، شیگرو اومی ، روز چهارشنبه در جلسه پارلمان گفت که “خوشه” های عفونت اکنون در شرایط مختلف با یکدیگر روبرو می شوند و اقدامات پیشگیرانه را با چالش بیشتری روبرو می کنند و نیاز به کاهش فعالیت های اقتصادی و اجتماعی دارند.

اومی گفت: “وقت آن است که دوباره دست و پنجه نرم کنیم.”

توشیو ناکاگاوا ، رئیس انجمن پزشکی ژاپن ، از ساکنان توکیو خواست تا آخر هفته در خانه بمانند.

یاسوتوشی نیشیمورا ، وزیر احیای اقتصاد ، اواخر روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که گروه های خدماتی در حال بررسی رهنمودهای ایمنی خود هستند تا اقدامات پیشگیرانه را در رستوران ها و بارهایی که خطر بالایی در نظر گرفته می شود ، افزایش دهند.

مقامات دولتی تمایلی به کاهش کار خود در زمانی ندارند که اقتصاد هنوز در تلاش است.

از سرگیری نیز می تواند مسائل را پیچیده کند ، زیرا توکیو پس از تاخیر در همه گیر شدن ، خود را برای میزبانی المپیک در تابستان آینده آماده می کند.

ژاپن در آوریل و مه وضعیت اضطراری را اعلام کرد و درخواست های غیر الزام آور برای ماندن در خانه و تعطیل کردن یک تجارت را مطرح کرد. تعداد موارد به لطف این اقدام ناپدید شده است ، حتی اگر بسیاری از مردم به مسافرت ادامه دهند ، در پارک پیک نیک بزنند و در رستوران هایی که علی رغم درخواست باز مانده اند ، شام بخورند.

———

Mari Yamaguchi را در توییتر به آدرس https://www.twitter.com/mariyamaguchi دنبال کنید[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر