[ad_1]

شهر مکزیکو – مکزیک در مرگ COVID-19 از مرز 100000 عبور کرده است و تنها چهارمین کشور است که در میان نگرانی از ادامه زخم های جسمی و روانی بر روی بازماندگان ، این کشور را انجام می دهد.

پوشش مراحل اصلی ، مشکلات برخی از کارمندان دولت را برانگیخت.

فرماندار مکزیک ، دستیار وزیر بهداشت ، هوگو لوپز-گاتل ، هنگامی که از مکزیک برای رسیدن به 100000 مرگ پرسیده شد ، لرزید و از رسانه ها انتقاد کرد که “هشدار دهنده” هستند به همان روشی که وی از کسانی که پیشنهاد می دهند انتقاد می کند که دولت مرگ COVID-19 را می شمارد یا توصیه های متناقض و ضعیفی در مورد استفاده از ماسک صورت ارائه می دهد.

لوپز-گاتل با بیان اینکه برخی رسانه ها برای فروش روزنامه ها یا ایجاد “رویارویی سیاسی” تمرکز می کنند ، گفت: “این اپیدمی به خودی خود وحشتناک است ، شما نیازی به افزودن درام به آن ندارید.”

وی گفت: “من فکر نمی کنم قرار دادن آمار در صفحه اول کمک زیادی کند.”

مکزیک مانند یک کشور تقسیم شده است ، جایی که برخی از مردم چنان نگران بیماری همه گیر هستند که ماسک نخواهند پوشید ، در حالی که دیگران چنان ترسیده اند که با اولین نشانه تنگی نفس با وحشت وحشتناک رو به پایین می روند.

علاوه بر آسیب ناشی از مرگ ، بسیاری از بازماندگان ویروس کرونا می گویند روان پریشی ناشی از بیماری همه گیر یکی از ماندگارترین اثرات است.

با چند آزمایش انجام شده – مکزیک فقط افرادی را با علائم شدید آزمایش می کند و فقط حدود 2.5 میلیون آزمایش در یک کشور 130 میلیون نفری انجام داده است – و ترس عمومی از بیمارستان ها ، بسیاری از مکزیک به درمان های خانگی و مراقبت از بستگان خود رها می شوند .

این مورد در محله فقیرنشین Ampliation Magdalena در ناحیه خشن شرقی مکزیکو سیتی وجود دارد ، جایی که بیشتر مردم بدون کار به عنوان کارگران تمام وقت در بازار مواد غذایی پراکنده شهر کار می کنند.

بازار شلوغ صحنه یکی از اولین شیوعهای بزرگ در کلانشهرهای بزرگتر بود که 21 میلیون نفر در آن زندگی می کردند و در اوایل همه گیری همه گیر ، گورستان محلی در اجساد به خاک سپرده شدند.

دانیل آلفردو لوپز گونزالس ، رهبر جامعه ، گفت: خانه تشییع جنازه محلی “به نظر می رسید یک نانوایی باشد ، مردم نظم و ماشین آلاتش را دارند. صاحب خانه تشییع جنازه به وی گفت که برخی از افراد منتظر مومیایی کردن اجساد تشییع جنازه هستند ، در حالی که عده ای دیگر در صف برای سوزاندن بقایای اعضای خانواده خود هستند.

کمبود بیمارستان در برخی مناطق و ترس از بیمارستانهای موجود ، همراه با سطح پایین آزمایش ، زمینه مناسبی را برای جهل ، سو and ظن و ترس ایجاد کرده است.

لوپز گونزالس خود را بیمار توصیف کرد. اگرچه خوب شد اما ترس خرد کننده بود.

“این یک روان پریشی بزرگ است. به هر حال ، ممکن است گاهی اوقات خود بیماری آنقدر جدی نباشد ، اما برای روان فرد است. ” “یعنی دانستن اینکه شما به چنین بیماری مبتلا هستید می تواند شما را به همان اندازه که خود بیماری می کشد از بین ببرد.”

من نمی توانم نفس بکشم ، او فکر می کند. “و من با خودم گفتم ، نه ، این یک سوال روانشناختی است.”

او خود را مجبور به آرامش كرد و خاطرنشان كرد: “اگر من سخت كار كنم ، با اینكه به بیماری خود مبتلا هستم ، كه می میرم ، پس از آن سكته قلبی خواهم داشت.”

دومین قلم مو با تأثیرات آن تصمیم نزدیکانش برای انتقال بیماری به خانه است. او باید ناامیدانه به دنبال راه هایی برای تهیه تجهیزات پزشکی کمیاب و گران قیمت باشد.

لوپز گونزالس گفت: “زمانی فرا رسید که من نه گفتم ، من نمی توانم این کار را انجام دهم.”

آخرین نی زمانی بود که شوهرش ، در اولین دور از عفونت ها ، در امان ماند ، در یک تاکسی دچار حمله وحشت شد ، فکر کرد که آلوده است و نمی تواند نفس بکشد.

وی گفت: “او شروع به گرفتاری روانی کرد که فکر می کرد این بیماری را دارد.”

هنوز هم آنها از بیمارستان های دولتی وحشت کرده بودند.

وی گفت: “این واقعاً مانند یک چرخه وحشت است.” “ما می ترسیدیم بعد از هر آنچه در شبکه های اجتماعی شنیدید ، به بیمارستان برویم. این یک روان پریشی بزرگ بود. “

اما لوپز گونزالس ، که کار او شامل دادن ماسک های جراحی رایگان به ساکنان است ، طرف دیگر گرداب روانشناختی را دیده است: کسانی که اهمیتی نمی دهند.

وی به یاد آورد: “من این مردی را دیدم که به او ماسک داده بودم و به او گفتم بدون آن بیرون نرو.” “او به من گفت نه ، هیچ اتفاقی برای او نمی افتد. دو هفته بعد ، فهمیدیم که او به دلیل بیماری کووید درگذشته است. “

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر