[ad_1]

متخصصان شنوایی در ایالات متحده شاهد افزایش بازدید از افرادی هستند که متوجه می شوند وقتی افراد ماسک استفاده می کنند ، چقدر به خواندن لب ها و حالت های صورت اعتماد دارند

دالاس – وقتی پرستار تری وایت در یک بخش زایمان در تگزاس گشت و گذار کرد ، او فهمید که به سختی درک مادران جدیدی را که به دلیل شیوع ویروس کرونا ماسک استفاده می کنند ، درک می کند.

بنابراین او تست شنوایی خود را انجام داد و اکنون از سمعک استفاده می کند.

گندم 52 ساله که در محل کار خود از ماسک و ماسک صورت استفاده می کند تا از خود و دیگران در برابر ویروس محافظت کند ، می گوید: “کاهش شنوایی او هرچه بیشتر موانع لازم را داشته باشد ، بیشتر قابل توجه است.”

متخصصان شنوایی در ایالات متحده می گویند که افزایش بازدید از افرادی مانند گندم را دیده اند ، زیرا آنها می فهمند که چقدر به لب خوانی و حالت چهره متکی هستند وقتی افراد ماسکهایی را روی بینی و دهان خود می پوشانند.

آندره گومرت ، مدیر کلینیک شنوایی در دانشگاه تگزاس در مرکز اختلالات ارتباطی در کالیفرنیا ، دالاس ، گفت: “به احتمال زیاد این افراد افرادی هستند که نوعی کم شنوایی داشته اند ، اما آنها در حال سازگاری هستند.”

در اکثر موارد ، کاهش شنوایی به تدریج اتفاق می افتد و طبق گفته شنوایی شناسان ، ارزیاب های شنوایی ، افراد اغلب حدود هفت سال منتظر می مانند تا شنوایی خود را آزمایش کنند.

گندم ، که در ماه آگوست شنوایی خود را در مرکز شهر کالیاری آزمایش کرد ، گفت که حتی قبل از همه گیری ، او اغلب از فرزندان خود می خواست که آنچه را که گفته اند تکرار کنند و مردم نشان می دادند که وی با چه صدای بلند به برنامه های رایانه یا تلویزیون گوش می دهد. اما او گفت که کم شنوایی برای او آشکار نیست.

شنوایی شناسان می گویند فقط کمبود سرنخ دیداری نیست که شنوایی را دشوار می کند: ماسک ها و موانع پلاستیکی نیز سطح صدا را کاهش می دهند. و نزدیک ماندن به شخصی که با او صحبت می کنید – مکانیزم مقابله ای دیگر – نیز در اکثر تنظیمات به دلیل توصیه های مربوط به فاصله اجتماعی در طی یک بیماری همه گیر حذف شده است.

پالمر ، كه به تازگی به عنوان رئیس آكادمی شنوایی شناسی آمریكا فارغ التحصیل شده است ، گفت: افراد با شنوایی طبیعی اگر کمی صداشان خفه شود می توانند از پس آن برآیند ، اما افرادی كه دچار كم شنوایی هستند سخت تر می شوند.

نانسی تای موری ، استاد دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، گفت که این تصویر بصورت “افزودنی قدرتمند” برای شنیدن است.

تای موری گفت: “بیشتر افرادی كه كم شنوایی دارند ، نمی دانند كه بسیار به آن اعتماد می كنند و حتی افرادی كه شنوایی طبیعی دارند ، مثلاً وقتی در یك رستوران پر سر و صدا هستید به آنها اعتماد می كنند.”

پالمر گفت بزرگسالان معمولاً می توانند جاهای خالی را پر کرده و کلماتی را پیدا کنند که نمی توانند بشنوند ، اما این طاقت فرسا است.

لوری د الیا ، شنوایی سنجی در مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو در کلمبوس ، اوهایو ، گفت که هنگامی که مردم به سمعک مجهز شدند ، فهمیدند که “بسیاری از تلاش های گوش دادن از بین رفته است”

پالمر گفت حتی افرادی که در حال حاضر سمعک دارند برای کنترل اختلاف صدا ناشی از موانع جدید ، در طی همه گیری برای ورود به آنها مراجعه می کنند.

وی گفت ماسک ها مشکلی دیگر برای دارندگان سمعک ایجاد کرده است: آنها هنگامی که گرفتار می شوند و از گوش گوش خارج می شوند ، سمعک های خود را از دست می دهند یا به آنها آسیب می رسانند.

وی گفت ، سپس سگهایی وجود دارند که در طی سمعک های همه گیری ، جویدن یا بلعیدن استفاده می شوند.

پالمر گفت: “متأسفانه ، ما هنوز بسیاری از سمعک ها را جایگزین می کنیم.”

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر