نابرابری با افزایش موارد در دسترسی به آزمایش ویروس “سوزانده” است


یک روز پس از آنکه آماندا سرولنک فهمید احتمالاً در معرض COVID-19 قرار دارد ، از یک مرکز آزمایش سریع در نیوجرسی بازدید کرد ، اما به دلیل تمام شدن آنها رد شد.

او ساعت 7 صبح روز بعد برگشت. پس از یک ساعت انتظار ، مسئولان گفتند که دیگر خسته شده اند. سرولنك و دوستش در سومین تلاش خود قبل از یك ساعت رانندگی با یكی از مراكز آزمایشی با در دسترس بودن ، با چندین مركز آزمون تماس گرفتند.

در حالی که دوست بیمه نشده او مجبور شد 125 دلار برای این آزمایش بپردازد ، قیمت Serulneck فقط 35 دلار بود. هزینه واقعی دو روز مجبور به ترك كار بود.

سرولنک ، که در یک مرکز آبگرم کار می کند ، گفت: “مردم فقط در تلاشند تا کنار بیایند و نمی توانند یک هفته از محل کار خود بیرون بیایند تا منتظر نتیجه بمانند. “مردم برای در دسترس بودن و در دسترس بودن نیاز به آزمایش سریع دارند.”

دکتر مارک شریم گفت که شغل او این انعطاف پذیری را به او می دهد که هفته گذشته در صف آزمایشی شش ساعته در نیویورک صبر کند ، اما او می دانست همه نمی توانند همان کار را انجام دهند.

شریم که برای جلوگیری از قرنطینه 14 روزه پس از سفر از بوستون ، به آزمایش نیاز داشت ، گفت: “اگر یک ساعت کار کنم ، نمی توانم شش ساعت پرواز کنم فقط برای اینکه بتوانم در یک آزمون شرکت کنم تا به کار خود برگردم. . “گزینه دیگر مکان دیگری بود که 10 بلوک از من فاصله داشت و می توانستم 250 دلار بپردازم تا یک آزمایش سریع انجام دهم ، بنابراین ساختاری که ما برای محافظت از مردم در برابر COVID پخته شده در این ساختارها ایجاد کردیم یک نابرابری است. “

سرولنک می گوید تماشای آزمایش های سریع افراد برای اینکه بتوانند به تعطیلات به مهمانی ها بروند و یا مسافرت بروند ، ناامیدکننده است.

وی گفت: برخی از افرادی که برای کار به آزمایش سریع احتیاج دارند ، توانایی پرداخت هزینه ندارند. “این عادلانه نیست. بیشتر مردم در موقعیت من قرار دارند.”

از آنجا که تعداد آلودگی ها در ایالات متحده افزایش می یابد و این کشور با آنچه متخصصان بهداشت می گویند زمستان تاریکی خواهد بود به دلیل انتشار بی رویه ویروس ، تقاضا برای آزمایش در حال افزایش است. بیش از 12 میلیون مورد و بیش از 255000 مورد مرگ ویروس کرونا در ایالات متحده از زمان شیوع بیماری گزارش شده است.

مددکار اجتماعی چلسی کالینز گفت پس از اینکه بیمه خود را به دلیل بیماری همه گیر از دست داد مجبور شد 150 دلار برای آزمایش داروخانه بپردازد. بعد از اینکه شوهرش ، یک هنرمند صنفی ، فهمید که ممکن است هفته گذشته او در معرض COVID-19 قرار گرفته است ، با پیدا کردن راهی برای آزمایش دوباره روبرو شده است.

کالینز ، 32 ساله ، پس از بازدید از یک سایت رانندگی رایگان در Scranton ، پنسیلوانیا ، در ساعت 5:30 صبح شنبه و انتظار حدود 1-2 ساعت برای آزمایش ، گفت که او خوش شانس شناخته شده است. اما او فكر كرد كه اين افراد بدون هيچ ابزاري براي رسيدن به يك محوطه آزمايش كه از طريق حمل و نقل عمومي سرويس ندارد ، بود.

کالینز گفت: “من در تعطیلات احساس می کنم افراد زیادی با خانواده دارند و مجبور هستند 150 دلار هزینه کنند زیرا آنها در معرض نمایش هستند.”

دن فولویلر ، رئیس و مدیرعامل مراکز بهداشتی اسپرانزا در جنوب غربی شیکاگو ، گفت که مراکز آزمایش سریع گران قیمت به جوامعی که سازمان وی در خدمت سازمان های غیرانتفاعی است کمک نمی کند. طبق تخمین وی ، حدود 70 درصد از مشتریان این مرکز در فقر زندگی می کنند.

فولوئلر از نبود استراتژی ملی آزمایش که منجر به گسترش کلینیک های پاپ آپ شده است ، شکایت دارد. تقاضای روزانه نیز در اسپرانزا – کلمه اسپانیایی “امید” – از 150 در تابستان به 400 در حال حاضر افزایش یافته است.

فولویلر گفت: “من نگران قیمتهای درنده کمتر از دسترسی هستم.” “مشتریان ما به جای پرداخت 15 دلار در اینجا ، یک مایل مسافت را طی می کنند تا یک آزمون رایگان دریافت کنند. امتحان با قیمت 150 دلار گزینه ای نخواهد بود و حتی با قیمت 30 دلار نیز آن را خوب ارزیابی می کنند. “

فقط قیمت و دسترسی نیست که سوالاتی در مورد تست های سریع ایجاد می کند.

جالین جراردین ، ​​متخصص اپیدمیولوژی و مشاهده کننده بیماری های عفونی که به جمع آوری پیش بینی های هفتگی روند همه گیری در وزارت بهداشت عمومی کمک می کند ، سایت های آزمایش سریع می تواند “بسیاری از سردردها را برای کسانی که سعی در درک اطلاعات نظارت دارند” ایجاد کند. سلامتی ایلینوی.

جراردین ، ​​استادیار دانشکده پزشکی در فاینبرگ در دانشگاه نورث وسترن گفت ، مقامات در حال حاضر برای تفسیر داده ها از آزمون های مختلف در تلاش هستند. وی گفت که در سایت های جدید ممکن است قومیت ، شیوع و سطح درآمد مورد نیاز برای نظارت بر بیماری همه گیر که قبلاً به طور نامتناسبی بر اسپانیایی ها و آفریقایی آمریکایی تأثیر گذاشته است ، در نظر گرفته نشوند.

جراردین می گوید سه هدف برای آزمایش وجود دارد: افراد می خواهند بدانند آیا آلوده شده اند. مقامات بهداشتی و بهداشتی می خواهند روندها را درک کنند و بر اساس آن روندها تصمیمات سیاسی بگیرند. و نتایج آزمون راهی برای سنجش تلاشهای تخفیف مانند قرنطینه و انزوای خود فراهم می کند.

وی گفت ، آزمایش سریع می تواند به کاهش آن کمک کند.

وی گفت: “افرادی كه آزمایش كمتری دارند معمولاً همان افرادی هستند كه در معرض آسیب هستند.” “من واقعاً نمی بینم که گزینه تست گران قیمت چگونه به زیرساخت آزمایش کمک می کند ، که بسیار کم و دارای منابع کم است.”

ماکسین گولوب ، سخنگوی موسسه بهداشت خانواده ، که به جوامع کم برخوردار در نیویورک خدمت می کند ، گفت: این سایتها به لطف استراتژی های آزمایش تهاجمی توسط فرماندار اندرو کوومو و شهردار بیل دبلاسیو ، در نیویورک تأثیر قابل توجهی نداشته اند.

گولوب گفت ، این مسسه با دولت همکاری می کند تا سایت های آزمایش منظم را در مناطق نیازمند مانند هارلم یا مناطقی از برانکس ایجاد کند.

اما بسیاری از افراد این فرصت ها را ندارند.

کوری ویلیامز ، معلم مدارس دولتی در ویرجینیا ، پس از فهمیدن اینکه آزمایش همکاران مثبت شده است ، در حال بررسی آزمایشی سریع است تا به او آرامش دهد و به ملاقات مادر 78 ساله اش برود.

فرصت های محدودی برای آزمایش سریع در منطقه ویلیامزبورگ وجود دارد و بدون علائم وی نگران است که این آزمایش تحت پوشش بیمه وی نباشد.

وی گفت: “همه چیز به اقتصاد در کتاب جیبی پایان روز برمی گردد.” “اینطور نیست که من نمی توانم تست را بخرم. اما می دانید ، بعضی اوقات 100 دلار اضافی برای بیرون رفتن و آزمایش سریع ندارید. “

ویلیامز گفت ، این یک مشکل سرمایه است.

وی افزود: “من از داشتن شغل خوشبخت هستم … اما احساس می کنم این یکی از مواردی است که به کسانی که امکانات دارند داده می شود.”

———

فرناندو از کارمل ، ایندیانا گزارش می دهد. تامپسون از بوفالو گزارش داد ، جنیفر کیلهر ، خبرنگار آسوشیتدپرس نیویورک نیز در این امر سهیم بود.

———

پوشش اپیدمی AP را در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*