[ad_1]

نخست وزیر هلند مارک روته امیدهای بزرگ خانواده و دوستان برای گردهمایی کریسمس را برطرف می کند

“چه کاری می توانیم با کریسمس انجام دهیم؟” روته در یک کنفرانس خبری در تلویزیون ملی گفت: “متأسفانه ، پاسخ بیش از چند ماه گذشته نیست.”

روت هشدار داد که اگر عفونت ها مجدداً فروکش نکنند ، نمی تواند تشدید “محاصره جزئی” فعلی در هلند را قبل از کریسمس رد کند.

م instسسه بهداشت گفت تعداد موارد تایید شده جدید COVID-19 با بیش از 9000 مورد افزایش به 43103 مورد در هفته رسیده است. در هفته گذشته افراد بیشتری به دلیل تغییر در قوانین دسترسی مورد آزمایش قرار گرفتند ، اما درصد آزمایشات مثبت نیز از 11.1٪ به 11.6٪ افزایش یافت.

در همان هفته ، تعداد مرگ های تایید شده از COVID-19 از 406 نفر به 338 نفر کاهش یافت. از زمان شیوع همه گیر هلند ، تعداد کشته ها در سراسر کشور به 10 هزار نفر رسیده است.

تعداد خانه های سالمندان با حداقل یک مورد تایید شده COVID-19 نیز افزایش یافته است ، در هفته گذشته 100 خانه یک مورد تایید شده را ثبت کرده اند ، در حالی که در هفته گذشته 77 خانه ثبت شده است.

هلند از اواسط ماه اکتبر که این کشور بالاترین سطح آلودگی را در اروپا ثبت کرده است ، تا حدی مسدود شده است. تعطیلی همه بارها و رستوران ها و همچنین محدودیت در تعداد افرادی که می توانند در خانه و خارج از منزل جمع شوند ، میزان عفونت را کاهش داده است ، اما در هفته های اخیر این کاهش متوقف شده است.

مدارس در هلند باز است.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر