[ad_1]

دولت نروژ شرط دو هفته ای قرنطینه خود را برای بازدیدکنندگان ورودی آزاد کرده است تا نمایندگان برنده جایزه صلح نوبل 2020 بتوانند در مراسم اعطای جایزه در 10 دسامبر در اسلو شرکت کنند.

کوپنهاگن ، دانمارک – دولت نروژ از شرط دو هفته قرنطینه خود برای بازدیدکنندگان صرف نظر کرد ، بنابراین نمایندگان برنده جایزه صلح نوبل 2020 ، برنامه جهانی غذا ، می توانند در مراسم اعطای جایزه 10 دسامبر در اسلو شرکت کنند.

وزیر بهداشت نروژ ، بنت هووی روز سه شنبه گفت: “اعطای جایزه صلح نوبل یک رویداد مهم است که بسیار مورد توجه ملی و بین المللی است.” “ما می خواهیم امسال حضور فیزیکی برنده را نیز تسهیل کنیم. مهم است که این رویداد به روش خوبی برای کنترل عفونت ها برگزار شود. “

هوئی گفت ، تصمیم دولت به توصیه اداره بهداشت نروژ و انستیتوی ملی بهداشت عمومی ، كه “با توجه به معافیت از قرنطینه” خطر عفونت را بسیار كوچك می دانند “گرفته شد.

وی گفت ، برنامه جهانی غذا ، که به دلیل تلاش های خود برای مبارزه با گرسنگی جایزه صلح 2020 را از آن خود کرد ، هیأتی را اعزام می کند که “در کمترین حد ممکن ، حدود 15-20 نفر” برای پذیرش جایزه.

هوئی گفت که بازدیدکنندگان “وقتی در نروژ در یک آزمایش منفی شرکت کردند” نیز مجاز به قرنطینه هستند. این بدان معنی است که افراد تا زمانی که نتیجه آزمایش منفی دریافت نکنند ، قرنطینه کاملی برای ورود دارند. وقتی نتیجه آزمایش منفی در دسترس باشد ، فرد مورد نظر از قرنطینه ورود آزاد می شود. “

مراسم جایزه صلح نوبل معمولاً در تالار شهر اسلو برگزار می شود. رویداد ماه آینده یک ماجرای کوچک و گسترده در دانشگاه شهر بر سر بیماری همه گیر ویروس کرونا برگزار می شود.

همراه با اعتبار بزرگ ، این جایزه با جایزه نقدی 10 میلیون کرون (1.1 میلیون دلار) و یک مدال طلا به آن تعلق می گیرد. این مراسم در سالگرد درگذشت بنیانگذار جایزه ، آلفرد نوبل برگزار می شود. .

ضیافت و کنسرت سنتی برگزار شده پس از مراسم اهدای جوایز و مراسم آن هفته در استکهلم ، محل اهدای جوایز دیگر نوبل ، لغو شده است.

———

پوشش AP Coronavirus Pandemic را در http://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر