[ad_1]

واشنگتن – در حالی که کشورها با عصبانیت آماده می شوند ماه ها واکسیناسیون انجام دهند که می تواند به همه گیری پایان دهد ، یک مطالعه جدید نشان می دهد که فقط در حدود نیمی از آمریکایی ها آماده هستند که آستین خود را بالا ببرند ، وقت آن که نوبت به آنها برسد.

بسیاری از افراد در حصار نگران ایمنی هستند و می خواهند ببینند که چگونه راه اندازی اولیه – بدبینی که می تواند مبارزه علیه طاعونی را که منجر به کشته شدن نزدیک به 290،000 آمریکایی شد ، خنثی کند. کارشناسان معتقدند که حداقل 70٪ از جمعیت ایالات متحده باید واکسینه شوند تا به ایمنی در برابر گله برسند ، یا در نقطه ای که افراد کافی برای کنترل ویروس محافظت می شوند.

“لرزیدن حرف خوبی است. من کمی در مورد آن دلهره دارم. “کوین باک ، 53 ساله ماین سابق اهل یورکا ، کالیفرنیا ، گفت.

باک گفت که اگر عکس های اولیه به خوبی پیش برود ، وی و خانواده اش احتمالاً واکسینه می شوند.

وی گفت: “من فکر نمی کنم بسیاری از مردم مطمئن باشند که چه چیزی را باور کنند و من یکی از آنها هستم.”

در پس زمینه ترسناک COVID-19 ، که نوید یک زمستان تاریک را در سراسر کشور می دهد ، چالش مقامات بهداشت این است که بفهمند مردم برای اعتماد به عکس هایی که دکتر آنتونی فوچی ، بهترین عکس ها است ، چه کاری طول می کشد؟ یک متخصص بیماری های عفونی در ایالات متحده ، چراغ انتهای تونل را صدا می کند.

مری لانگ 71 ساله از فریمونت ، کالیفرنیا گفت: “اگر دکتر فاوسی بگوید حال او خوب است ، من این کار را می کنم.” وی افزود: امیدوارم که اگر تعداد کافی از ما واکسن بزنیم ، می توانیم این ویروس را از بین ببریم.

داده های اولیه نشان می دهد که دو واکسن پیشرو ایالات متحده ، یکی توسط Pfizer و BioNTech و دیگری توسط Moderna و م Nationalسسه ملی بهداشت ، محافظت قوی دارند. سازمان غذا و دارو در حال بررسی نتایج مطالعه است تا قبل از تصمیم گیری در مورد مجاز بودن واکسیناسیون های گسترده در روزهای آینده ، از ایمن بودن عکس ها اطمینان حاصل کند ، همانطور که انگلیس از روز سه شنبه با عکس های Pfizer شروع به کار کرد.

با وجود اخبار دلگرم کننده ، قبل از اینکه مشخص شود واکسنی در دسترس است ، احساسات نسبت به مطالعه AP-NORC در ماه مه تغییر چندانی نکردند.

در تحقیقی که روی 11117 بزرگسال آمریکایی در 3 تا 7 دسامبر انجام شد ، از هر 10 نفر 3 نفر اظهار داشتند که بسیار مطمئن هستند که اولین واکسن های موجود از نظر ایمنی و کارایی به درستی آزمایش می شوند. حدود یک تعداد مساوی گفتند که آنها مطمئن نیستند. بقیه جایی در وسط افتادند.

از هر 10 نفر که گفته اند واکسینه نمی شوند ، حدود 7 نفر در مورد عوارض جانبی نگران هستند. Pfizer و Moderna می گویند که آزمایش های انجام شده تاکنون موارد جدی را نشان نداده است. همانند بسیاری از واکسن ها ، گیرندگان ممکن است در اثر تزریق دچار تب ، خستگی یا درد در دست شوند که به این معنی است که سیستم ایمنی بدن دوباره احیا می شود.

اما تا زمانی که واکسن ها به طور گسترده تری استفاده نشوند ممکن است خطرات دیگری ایجاد نشود. مقامات بهداشتی انگلیس در حال بررسی دو واکنش آلرژیک احتمالی در روز اول آغاز واکسیناسیون گسترده توسط واکسن Pfizer در کشور هستند.

در میان آمریکایی هایی که واکسینه نخواهند شد ، بررسی نشان داد که 43٪ نگران این هستند که این واکسن بتواند آنها را آلوده کند – چیزی که از نظر علمی غیرممکن است زیرا عکس ها هیچ ویروسی ندارند.

محافظت از خانواده ، جامعه و سلامتی خود عامل اصلی در افرادی هستند که واکسن می خواهند. تقریباً سه چهارم گفتند تا زمانی که مقدار کافی از کشور واکسینه نشود زندگی به حالت عادی بر نمی گردد.

رالف مارتینز 67 ساله که یک فروشگاه مواد غذایی را در دالاس اداره می کند ، گفت: “حتی اگر کمی کمک کند ، من آن را می گرفتم.” “من صادقانه فکر نمی کنم آنها چیزی بگذارند که به ما آسیب برساند.”

در تابستان ، حدود یک سوم از کارمندان Martinez با COVID-19 بیرون بودند. او هر روز از ماسک استفاده می کند ، اما نگران تماس مداوم با مردم است و نگران است که مادر 87 ساله اش هنگام اداره تجارت خود به همین روش قرار بگیرد.

COVID-19 سیاه پوستان ، اسپانیایی ها و هندی ها را کشته و یا در بیمارستان بستری کرده و نرخ آنها بسیار بالاتر از سفیدپوستان آمریکایی است. هنوز 53 درصد سفیدپوستان آمریکایی گفته اند که واکسینه می شوند ، در حالی که 24 درصد سیاه پوستان و 34 درصد اسپانیایی ها مانند مارتینز.

به دلیل حجم کم نمونه ، این مطالعه نمی تواند نتایج را در بین سرخپوستان یا سایر گروههای نژادی و قومی که بخش کوچکتری از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند ، تجزیه و تحلیل کند.

Horace Carpenter از Davenport ، فلوریدا ، می داند که به عنوان یک مرد سیاه پوست 86 ساله آسیب پذیر است. وی درباره واکسن گفت: “من دوست دارم اوایل بیرون آمدن او را ببینم.” اما گفت که همچنین قصد دارد از توصیه فاوسی پیروی کند.

با توجه به سابقه طولانی ملت در مورد اختلاف نژادی در مراقبت های بهداشتی و سو abuse استفاده از تحقیقات علیه سیاه پوستان ، کارپنتر تعجب نمی کند که جوامع اقلیت در مورد واکسن های جدید مردد ترند.

وی گفت: “چنین نابرابری نژادی در جامعه ما وجود دارد.” “قطعاً سکسکه وجود خواهد داشت.”

متخصصان بهداشت می گویند تعجب آور نیست که مردم به این شک و تردید نگاه می کنند زیرا طول می کشد تا نتایج تحقیقات واکسن به طور گسترده شناخته شود.

جان گرابنشتاین از ائتلاف ایمن سازی ، سرهنگ بازنشسته ارتش که برنامه ایمن سازی وزارت دفاع را بر عهده داشت ، گفت: “گاهی اوقات باید بیش از یک بار از مردم س peopleال کنید.” وی گفت بسیاری سرانجام تصمیم خواهند گرفت که “مصرف این واکسن بسیار دور از خطر ابتلا به عفونت ویروس کرونا است”.

این چالش به اختلافات سیاسی اضافه می شود که مانع تلاش های بهداشت عمومی برای مهار شیوع می شود. طبق این نظرسنجی ، از هر 10 دموکرات 6 نفر گفتند در مقایسه با 4 از 10 جمهوریخواه واکسینه می شوند. حدود یک سوم جمهوری خواهان جواب منفی دادند.

فقط از هر 5 آمریکایی 1 نفر بسیار یا بسیار مطمئن است که واکسن ها با خیال راحت و سریع توزیع می شوند یا به طور عادلانه توزیع می شوند ، اگرچه اکثریت آنها حداقل تا حدی اطمینان دارند.

نانسی نولان ، 64 ساله ، انگلیسی را به عنوان زبان دوم در کالج ای در نیوجرسی تدریس می کند و دشواری های دانشجویان خود را در آزمایش و مراقبت از ویروس کرونا می بیند.

وی گفت: “من فکر نمی کنم توزیع عادلانه ای داشته باشد.” “امیدوارم اشتباه کرده باشم.”

کارگران بهداشت و ساکنان خانه سالمندان اولین کسانی هستند که برای شروع دوزهای کمیاب در نظر گرفته می شوند. این برنامه ها شامل سایر کارگران مهم و افراد بالای 65 سال یا در معرض خطر افزایش یافته به دلیل سایر مشکلات بهداشتی است تا قبل از ورود واکسن کافی برای همه ، احتمالاً در بهار ، آنها را دنبال کنند.

این نظرسنجی نشان داد که اکثریت آمریکایی ها با این لیست اولویت موافق هستند. و 59٪ معتقدند که معلمان واکسیناسیون نیز باید از اولویت های اصلی باشند. اکثر افراد همچنین موافق اولویت بالاتر برای جوامع رنگی به شدت آسیب دیده و افراد در شرایط زندگی شلوغ مانند پناهگاه های بی خانمان و خوابگاه های دانشگاه هستند.

ریچارد مارتینز ، 35 ساله روانشناس در آستین ، تگزاس ، گفت:

وی گفت: “من فکر می کنم ساده لوحی است اگر فکر کنیم منابع کسی را به خط مقدم نمی رسانند.”

———

روزنامه نگاران AP ، ماریون رنو ، فدریکا نارانسیو و کتی یانگ در این گزارش شرکت کردند.

———

مطالعه AP-NORC با استفاده از نمونه ای مبتنی بر پانل احتمالات AmeriSpeak NORC ، که برای نشان دادن اعضای جمعیت ایالات متحده طراحی شده است. حاشیه خطا در نمونه برای همه پاسخ دهندگان مثبت یا منفی 3.9 واحد درصد است.

آنلاین: مرکز AP-NORC: http://www.apnorc.org/.

———

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر