[ad_1]

سپس او متوجه عبارت جدول CNN شد ، که بازدهی نژادی مانند سفید ، لاتین ، سیاه ، “چیز دیگری” و آسیایی را نشان می داد.

اوینگز ، یک شهروند ملت سمینوئل در اوکلاهما ، از خانواده اش پرسید که آیا “چیز دیگری” در مورد آنها اعمال می شود؟ وی گفت ، این عبارت برجسته است زیرا در مورد سرخپوستان غالباً اطلاعات قابل اعتماد وجود ندارد.

بومیان آمریکا کمتر از 2٪ از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند و اغلب در مجموعه داده ها به عنوان “دیگر” ذکر شده و یا با علامت ستاره مشخص شده اند. حتی در هنگام بررسی ، نتایج ممکن است از نظر آماری ناچیز تلقی شود زیرا اندازه نمونه به اندازه کافی بزرگ نیست یا خطا برای انعکاس دقیق جمعیت بسیار بزرگ است.

کنگره ملی سرخپوستان آمریكا اظهار داشت كه نیاز شدیدی به داده های دقیق ، معنی دار و به موقع در جوامع قبیله ای وجود دارد. محدودیت های داده از برنامه ریزی جامعه و تخصیص منابع تا تدوین سیاست ها تأثیر می گذارد.

مشخص نیست که آیا سرخپوستان در نظرسنجی اولیه مورد استفاده CNN و سایر شبکه های تلویزیونی مورد بررسی قرار گرفته اند و چه کسان دیگری در گروه “چیز دیگری” قرار گرفته اند. رئیس تحقیق در ادیسون تحقیق ، شرکت انجام دهنده نظرسنجی ، بلافاصله جزئیات بیشتری در مورد مطالعه ارائه نداد.

هدر شاتون ، سردبیر مشترک فراتر از ستاره ، معتقد است که داده های از دست رفته و ارائه ناقص هندی ها بخشی از تاریخ ایالات متحده است.

شاتون ، یکی از شهروندان ویچیتا و قبایل وابسته در اوکلاهما ، گفت که برچسب “چیز دیگری” راهی تنبل برای نشان دادن گروه هایی است که در نمودار وجود ندارد. وی گفت: “این صحبت می کند که چگونه بومیان از ذهن هر روز آمریکایی ها دور مانده و یا در جاهای دیگر یا در گذشته وجود دارند.”

امیلی سوانسون ، مدیر نظرسنجی افکار عمومی AP ، گفت که این اشتباه بسیار بزرگ بود و نمی توان به طور جدی نحوه تکان خوردن جمعیت را گفت.

این مطالعه همچنین به شرکت کنندگان این امکان را می داد که خود را بومی آمریکایی معرفی کنند و در درجه اول از طریق پست و آنلاین انجام شد ، روشهایی که رزروهای قبیله ای را که دسترسی باند پهن ندارند و به خانه پستخانه تحویل ندارند ، به چالش می کشند.

سوانسون گفت: “این نگرانی واقعی وجود دارد که کل این جمعیت نمایندگی نشوند.”

استفانی فریبرگ ، استاد روانشناسی در دانشگاه میشیگان که جمعیت هند را مطالعه کرد ، گفت که روش های تحقیق باید مورد بازنگری قرار گیرند تا بتوانند دولت هند و تنوع آن را بهتر به دست آورند.

وی گفت ، نمونه گیری تصادفی به خوبی کار نمی کند ، به خصوص هنگامی که به اعضای قبایل ساکن ذخیره یا مناطق روستایی می رسیم. وی و سایرین با ایجاد مشارکت با سازمان های محلی ، قبایل ، دانشکده های قبیله ای و خبرگزاری های محلی موفق شده اند مردم را به پاسخگویی به نظرسنجی ها جلب کنند.

Crystal Echo Hawk ، که طاووس و بنیانگذار یکی از شرکا ، IllumiNative است ، گفت: “من فکر می کنم ما نشان می دهیم که روش هایی برای کسب اطلاعات خوب از مردم ما وجود دارد ، انجام این کار غیرممکن نیست.”

دانشمندان همچنین از قبایل می خواهند که در نحوه جمع آوری و استفاده از داده ها فعال تر باشند. Leander R. MacDonald ، رئیس دانشکده فنی قبیله یونایتد ، شهروند کشور روح لیک در داکوتای شمالی ، گفت: برخی از قبایل به محققان نیاز دارند که قبل از جمع آوری اطلاعات در مورد سرزمین خود ، مجوز صریح را از یک شورای بازبینی یا شورای قبیله بگیرند.

در مناطق شهری ، مک دونالد توضیح می دهد که ممکن است افراد کافی که هندی را شناسایی می کنند ، جایی که یک مطالعه انجام می شود ، به این معنی است که محققان “ممکن است در نهایت از هر 100 نفر پنج نفر باشند” – تعداد آنها بسیار کوچک برای گزارش از نام کل جمعیت

ویروس کرونا ویروس کرونا در تلاش برای محاسبه افراد موجود در ذخایر بومیان آمریکا شکست خورد. سرشماری ایالات متحده هر دهه یک بار تعیین می کند که چه مقدار پول فدرال برای مدارس ، مراقبت های بهداشتی و سایر نیازها هزینه می شود.

و همه ایالت ها اطلاعاتی راجع به تأثیر COVID-19 بر بومیان آمریکا و سایر جوامع رنگی ذخیره نکرده اند.

برخی از قبایل در دادگاه ادعا کردند که وقتی وزارت خزانه داری ایالات متحده برای تخصیص بخشی از 8 میلیارد دلار بدهی به قبایل به دلیل جمعیت ، به داده های مسکن فدرال متوسل شد ، آنچه را که شایسته آن بوده است برای تسکین ویروس کرونا به دست نیاوردند. . داده های ایالت های فدرال با داده های قبایل خودشان مغایرت دارد.

در حالی که آمار جرائم از طریق نظرسنجی یا نظرسنجی جمع آوری نمی شود ، این منطقه دیگری است که داده های محدود به سرخپوستان آسیب می رساند.

به عنوان مثال ، هیچ کس نمی داند که چه تعداد زن و کودک بومی آمریکایی در ایالات متحده مفقود شده یا کشته شده اند. برخی قبایل در چند سال گذشته برای جمع آوری اطلاعات تلاش کرده اند تا دولت های ایالتی و فدرال گروه های هدف را برای یافتن مفقودان جمع کنند. اکنون برخی از کشورها برای هماهنگی بهتر تلاش های ایالتی و قبیله ای در پروژه های آزمایشی شرکت می کنند.

اندکی پس از پخش CNN نمودار خود ، سرخپوستان با استفاده از شبکه های اجتماعی عکس های خانوادگی از میراث خود را نشان دادند و تی شرت ها و ماسک های صورت را با هشتگ #somethingelse به اشتراک گذاشتند. دیگران طنز را در این عبارت یافتند و کلمه “مردم بومی” را با “چیز دیگری” در الگوهای رفتاری جایگزین کردند.

فریبرگ ، شهروند توالالیپ در واشنگتن دی سی و اکو هاوک به سرعت به “بررسی چیزی دیگر” برای جمع آوری داده ها در مورد چگونگی رای گیری مردم ، تلاش برای رأی دادن و انتظارات از دولت بایدن کمک کردند. بیش از 3600 نفر طی یک هفته پاسخ دادند. فریبرگ گفت ، نتایج نشان داد که آنها به شدت از بایدن حمایت می کنند.

این نظرسنجی همچنین از این س whetherال که آیا مردم از نظرسنجی اولیه شبکه “عصبانی” ، “نامرئی” یا “شوخ طبع” هستند ، برخوردار بوده اند.

اووینگ گفت: “من فکر نمی کنم افرادی که محلی نیستند و مجبور به مواجهه با چیزهایی که ما (ما) داشتیم نبودند ، گرافیک هایی مانند ما را دیدند.”

هوپ کریگ ، یک شهروند از ملت اوکلاهما در مسکوگی (نهر) ، که در والنسیا ، کالیفرنیا زندگی می کند ، گفت که او آزرده خاطر شده و “از محرومیت ، از دیده شدن بدون اینکه مورد توجه قرار گرفته باشد” خسته شده است.

CNN بعداً این دسته را از نمودار حذف کرد.

آلیسون رودنیک سخنگوی CNN در ایمیلی به AP نوشت: “نتایج نظرسنجی های اولیه ما شامل انتخاب كلمات نامناسب بود و ما قصد نداشتیم اهمیت جوامع محلی و آرا Indian هند را به حداقل برسانیم.”

————

گزارش های Fonseca از Flagstaff ، آریزونا. وی عضوی از تیم مسابقه و قومی آسوشیتدپرس است. او را در توییتر به آدرس https://twitter.com/FonsecaAP دنبال کنید[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir