البته وسایل هوشمند دیگری نیز وجود دارند مانند، یخچال فریزرها، اچاق گازها، تشخیص دهنده های دود و احتمالا نام آشنا ترین آنها یعنی ترموستات ها. سیستم های اکتیو نیز حضور دارند. در این پروژه، سیستم خانه هوشمند در تمام واحد های ساختمان توسط تیم حرفه ای مهندسین هوشمند سازه هیربد اجرا گردیده است. هر بستهی اين محصول شامل ۹ قطعه است و قیمتی در حدود ۲۰۰ دلار دارد. به عنوان مثال، میتوانید در برنامه کاربردی خانگی خود، لامپهای سالن را از لامپهای آشپزخانه مجزا کنید و در گروههای مختلفی قرار دهید تا هر وقت بخواهید همه چراغهای سالن را با هم روشن یا خاموش کنید. برای تنظیم جزئیات بايد از برنامهی کاربردی کمک گرفت. 1. کانکس فروشگاهی ویژه این نوع کانکس فروشگاهی یکی از خاص ترین و زیبا ترین محصولات راکو در دسته کانکس فروشگاهی با نمای چوبی است که از آن به عنوان فروشگاه در مناطق توریستی و گردشگری ، شهربازی ها و اقامت گاه های بین المللی استفاده می شود.

مزایا : دید کامل 360 درجه به اطراف – دوام و طول عمر بسیار بالا – ظاهر لوکس معایب : ندارد کانکس نگهبانی چوبی نوعی از کانکس نگهبانی نیز وجود دارد که نمای آن با چوب تزئین شده و بیشتر در مناطق سرسبز یا ورودی پارک ها از آن استفاده می شود. ضمن آنکه کلیه تجهیزات الکترونیکی موجود در خانه یا ساختمان مانند درب پارکینگ، آبیاری، پرده برقی، شیربرقی و … اگر لامپها در آباژور نصب شوند که اصلا دیده نمیشوند. اگر ساختمان قدیمی دارید و می خواهید آن را با تجهیزات هوشمند ترکیب کنید تا یک خانه هوشمند داشته باشید، بهتر است در زمان بازسازی خانه، سیم کشی های غیر استاندارد را عوض کنید و متناسب با تجهیزات هوشمند سیم کشی جدیدی انجام دهید. در دسترس بودن اترنت به عنوان یک وسیله ارتباطی بیشتر، انعطاف پذیری توپولوژی های سیستم KNX را افزایش میدهد. برای زمان ترک منزل نیز سیستم هوشمند کار را برایتان ساده می کند.

با نصب این کلید میتوانید چراغهای خانه را در داخل یا حتی خارج از منزل روشن و هوشمند سازی خانه های قدیمی خاموش کنید. سنسورهای اتصالی به عنوان سنسورهای موقعیت یا وضعیت یا سنسورهای نظارت بر ساختمان نیز شناخته می شوند. باوجود سایه سنگینی که فناوریها از هر سو بر زندگی بشر امروزی انداختهاند، طبیعی است که در هر برههای با یک اصطلاح جدید روبرو شده و چون در ابتدا اطلاعات چندانی نسبت به آن نداریم کمی ناملموس و حتی ناخوشایند تصورشان نماییم. درست مثل یک رنگینکمان! حال چه هاب ضروری متعلق به شرکت سازندهی لامپهای هوشمند مثل فیلیپس باشد یا محصولی از شرکتهای شخص ثالث مثل سامسونگ، وینک و ديگران. این مدل از لامپها مثل لامپهای معمولی هستند، اما فرقشان این است که میتوانند از راههای مختلف به وایفای وصل شوند تا یک سیستم روشنایی هوشمند خانه را فراهم کنند. علاوه بر اين، با استفاده از یک برنامهی کاربردی میتوان رنگ هر قطعه را به صورت مجزا طوری تنظیم کرد تا یک بازی از رنگ و نور ایجاد شود. بعد از انتخاب و انتساب شکلکها به لامپهای هوشمند، در برنامهی کاربردی بايد برای آنها اسم انتخاب کرد. در هوشمندسازی مشهد آنهم در بخش مسکونی اغلب این سازهها بهصورت تفکیک یا تلفیقی و در قالب مجموعهای از تجهیزات مورداستفاده هستند.

بنابراین فرقی ندارد که درون ویلا باشید یا در کشوری دیگر. در ادامه به اين رویکردها میپردازیم. تمامی دیزل ژنراتورها دارای یک تابلو برق و کنترلر اختصاصی هستند که می توان با شبکه های استاندارد که در ادامه خواهیم گفت به سیستم مانیتورینگ مرکزی متصل شوند. این دو پروتکل ارتباطی مخصوص راهاندازی خانههای هوشمند طراحی شدهاند و میتوانند از سیستمهای بزرگی و یکپارچهيی که خدمات مختلفی را به صورت هوشمند با اتصال به یک هاب و مرکز کنترل ارائه میدهند، پشتیبانی کنند. از سیستم های قدیمی نظیر پنکه های سقفی و ایستاده، کولرهای آبی و گازی، سیستم های تهویه مطبوع، پکیج، داکت اسپلیت، فن کوئل و … کولر آبی و انواع پنکه یکی از قدیمی ترین سیستم های سرمایشی هستند که خصوصا در مناطق کویری و با رطوبت کم( مانند اکثر نقاط ایران) مورد استفاده قرار می گیرند. در روش هایی که ارتباط بین سنسورها، کنترلرها و عملگرها از طریق کابل برقرار می شود از پروتکل هایی مانند BACnet ،M-bus ،KNX ،Modbus به عنوان پروتکل های هوشمند سازی با سیم استفاده می شود. سپس متناسب با شرایط، بهترین روش هوشمند سازی انتخاب شود. به دلیل استفاده و کاربرد بسیار این روش هوشمند سازی قطعات و تجهیزات لازم در این روش نیز به راحتی تامین می شود.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از پروژه های هوشمند سازی خانه ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر