[ad_1]

بیش از 500 نفر در بیمارستان جنوبی بستری شده و حداقل یک نفر بر اثر بیماری ناشناخته در جنوب هند کشته شده است

دهلی نو – مقامات بهداشت و کارشناسان هنوز درگیر یک بیماری مرموز هستند که در آن بیش از 500 نفر در بیمارستان بستری شده و یک نفر در ایالت آندرا پرادش در جنوب هند درگذشته است.

از آن زمان ، علائم مختلفی از حالت تهوع و اضطراب تا از دست دادن هوشیاری در 546 بیمار بستری در بیمارستان گزارش شده است. داساری ناگارجونا ، سخنگوی دولت ، گفت بسیاری از آنها بهبود یافته و به خانه خود بازگشتند در حالی که 148 نفر هنوز تحت معالجه هستند

تیم های متخصص از بهترین موسسات علمی هند وارد شهر شدند. نظریه های مختلفی ارائه و آزمایش شده است. آخرین فرضیه ، آلودگی مواد غذایی به آفت کش ها است.

پراسادینی اعتراف کرد: “اما هیچ کس نمی داند.”

آنچه کارشناسان را گیج می کند این است که به نظر می رسد هیچ نقطه مشترکی بین صدها نفری که بیمار شده اند وجود ندارد. همه بیماران از نظر COVID-19 و سایر بیماریهای ویروسی مانند دنگی ، چیکونگونیا یا تبخال منفی شدند. آنها به هم متصل نیستند. همه در یک منطقه زندگی نمی کنند. آنها از گروه های سنی مختلف هستند ، از جمله حدود 70 کودک ، اما تعداد بسیار کمی از آنها سالخورده هستند.

در ابتدا مشکوک به آب آلوده بود. اما دفتر نخست وزیر تأیید کرد که افرادی که از منبع آب شهری استفاده نمی کنند نیز بیمار می شوند و آزمایشات اولیه بر روی نمونه های آب هیچ ماده شیمیایی مضر را تشخیص نمی دهد.

پزشکان گفتند ، مرد 45 ساله ای به نام سریدار با علائمی مانند صرع در بیمارستان بستری شد و یکشنبه شب درگذشت. پراسادینی گفت که کالبدشکافی وی علت مرگ را روشن نمی کند.

فرضیه آزمایش شده اخیر این است که مردم از سبزیجات آغشته به سموم دفع آفات ساخته شده از ترکیبات آلی حاوی فسفر استفاده می کنند. پراسادینی گفت ، اما این یک “فرض” است که مبتنی بر این واقعیت است که اغلب از چنین سموم دفع آفات در منطقه استفاده می شود ، نه هرگونه شواهد.

وی گفت: کارشناسان در حال آزمایش هستند که آیا سموم دفع آفات حوضچه های ماهی آلوده یا بر روی سبزیجات ریخته است.

رهبر مخالفت N. Chandrababu Naidu از توییتر خواستار “تحقیق بی طرفانه و تمام عیار در مورد حادثه” شد.

———

چونچوی ناگشنگوا ، نویسنده آسوشیتدپرس ، در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

———

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر