[ad_1]

دومین واکسن آزمایشی علیه COVID-19 – واکسن Moderna Inc. – نتایج بسیار قوی اولیه در روز دوشنبه ، یکی دیگر از دوزهای مورد نیاز دیگر برای امید ، با ورود بیماری همه گیر به مرحله جدید وحشتناک.

طبق داده های اولیه یک مطالعه در حال انجام ، مدرن گفت واکسن وی 94.5٪ موثر است. یک هفته پیش ، رقیب Pfizer Inc. واکسن خود را 90٪ موثر بنظر می رساند – اخباری که باعث می شود دو شرکت در هفته به دنبال هفته های اضطراری ایالات متحده باشند

واکسن نمی تواند به اندازه کافی سریع باشد ، زیرا موارد ویروس در ایالات متحده در آخر هفته از 11 میلیون نفر فراتر رفت – 1 میلیون از آنها فقط در هفته گذشته ثبت شد ، و استانداران و شهرداران محدودیت ها را قبل از شکرگذاری تشکر کردند. این اپیدمی باعث کشته شدن بیش از 1.3 میلیون نفر در سراسر جهان شده است که بیش از 246000 نفر آنها در ایالات متحده هستند

سهام در وال استریت و سراسر جهان با امید رو به رشد که اقتصاد جهانی می تواند در ماه های آینده عادی شود ، جمع شد. میانگین صنعتی داو جونز بیش از 470 واحد یا 1.6 درصد کسب کرد تا به بالاترین رکورد بیش از 29950 واحد برسد سهام سهام Moderna تقریبا 10٪ رشد کرد.

هر دو واکسن به فواصل چند هفته ای به دو عکس نیاز دارند. مقامات آمریکایی اظهار داشتند که امیدوارند حدود 20 میلیون دوز Moderna و 20 میلیون دوز دیگر از واکسن ساخته شده توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech داشته باشند تا پایان دسامبر استفاده شود.

دکتر استفان هوگ ، رئیس مدرنا ، از “مرحله بسیار مهم” استقبال کرد ، اما گفت که وجود نتایج مشابه از دو شرکت مختلف اطمینان بخش ترین است.

هوگه به ​​آسوشیتدپرس گفت: “این باید ما را امیدوار کند که واکسن در واقع می تواند این همه گیری را متوقف کند و امیدوارم که آن را به زندگی ما بازگرداند.” وی افزود: نه تنها Moderna این مشکل را حل خواهد کرد. برای تأمین تقاضای جهانی ، واکسن های زیادی لازم است.

اگر سازمان غذا و دارو به داوطلب اجازه دهد فوراً از Moderna یا Pfizer استفاده کند ، تحویل توزیع شده محدود قبل از پایان سال محدود می شود.

اینکه دقیقاً چه کسی در خط مقدم است هنوز قطعی نشده است. اما الکس هازارد ، وزیر بهداشت و خدمات بشری گفت امید این است که در پایان ژانویه ، دوزهای کافی برای واکسیناسیون بزرگسالان بالای 65 سال که بیشترین خطر ویروس کرونا و کارکنان بهداشت را دارند ، در دسترس باشد. فاوسی گفت که ممکن است تا بهار یا تابستان طول بکشد تا هر کسی که در معرض خطر بالایی نباشد و بخواهد شلیک کند ، یک ضربه دریافت کند.

نیل براونینگ از بوتل ، واشنگتن ، که در ماه مارس آستین خود را برای اولین آزمایش واکسن مدرن بر روی انسان بالا زد ، گفت که از “خبر عالی” روز دوشنبه بسیار هیجان زده است ، اما هنوز هم با احتیاط ماسک زده و اقدامات احتیاطی دیگری را انجام داده است.

براونینگ گفت: “من بسیار خوشحالم که بخشی از این مسئله هستم و سعی می کنم به بازگرداندن صلح به جهان کمک کنم.” “من امید زیادی دارم.”

م Instسسات ملی بهداشت به ایجاد واکسنی که مدرنا تولید می کند کمک کردند و مدیر NIH دکتر فرانسیس کالینز گفت که نتایج موازی این دو شرکت به دانشمندان “اطمینان زیادی می دهد که ما در حال تهیه واکسن های مثر هستیم”.

وی هشدار داد ، “ما نیز در این زمان واقعاً تاریك هستیم” و خاطرنشان كرد كه نمی توان مردم را فریب داد در ماههایی كه دوز واكسن های پاك شده توسط FDA برای شروع رسیدن به بخش بزرگی از مردم طول می كشد.

واکسن Moderna در حال بررسی 30،000 داوطلب است که یا چیزی واقعی یا عکس جعلی دریافت کرده اند. روز یکشنبه ، یک شورای نظارت مستقل 95 عفونت را که پس از شلیک دوم داوطلبان ثبت شده بود ، بررسی کرد. فقط پنج مورد از این بیماری ها در افرادی بود که واکسینه شده اند.

در اوایل سال جاری ، فاوسی گفت که از واکسن COVID-19 که 60٪ موثر است ، لذت خواهد برد.

این مطالعه ادامه دارد و مدرنا اذعان کرد که با شناسایی بیشتر عفونت های COVID-19 سطح حفاظت ممکن است تغییر کند. همچنین خیلی زود است که بدانیم دفاع چه مدت طول می کشد. هر دو هشدار در مورد واکسن Pfizer اعمال می شود.

اما ناظران مستقل Moderna برخی از آهنگ های امیدوار کننده اضافی را گزارش دادند: همه 11 مورد شدید COVID-19 در میان دریافت کنندگان دارونما بودند و هیچ نگرانی قابل توجهی در زمینه ایمنی وجود نداشت. عوارض اصلی آن خستگی ، درد عضلانی و درد در محل تزریق بعد از دوز دوم است.

دانشمندانی که در این آزمایش دخیل نبودند مورد تشویق قرار گرفتند ، اما هشدار دادند که FDA هنوز مجبور است داده های ایمنی را به دقت مطالعه کند و تصمیم بگیرد که آیا واکسیناسیون خارج از مطالعه تحقیق را مجاز می داند.

دکتر جیمز کاترل ، متخصص بیماریهای عفونی در مرکز پزشکی Southwest Southwest در دالاس ، گفت: “ما هنوز به خط پایان نرسیده ایم.” “اگر تصور یا تصوری وجود داشته باشد که فقط یک مهر لاستیکی وجود دارد یا یک بررسی مناسب داده انجام نشده است ، این ممکن است اعتماد عمومی را تضعیف کند.”

کشورها در حال آماده شدن برای بزرگترین کمپین واکسیناسیون در تاریخ ایالات متحده هستند. عکس ها ابتدا باید در جایی که مورد نیاز است برسند و Pfizer باید در دمای بسیار سرد – حدود منفی 94 درجه فارنهایت ذخیره شود. واکسن Moderna نیز به صورت منجمد آغاز شد ، اما این شرکت روز دوشنبه گفت که می تواند آن را ذوب کرده و به مدت 30 روز در یخچال معمولی نگهداری کند و این نگرانی را برطرف کند.

فراتر از ایالات متحده ، سایر دولت ها و سازمان بهداشت جهانی ، که قصد دارد دوزهایی را برای کشورهای فقیر خریداری کند ، باید جداگانه تصمیم بگیرند که آیا واکسن ها باید به طور گسترده توزیع شوند.

دکتر سوميا سوميناناتان ، دانشمند ارشد WHO ، گفت: “هنوز س questionsالات بسيار زيادي وجود دارد” از جمله اينکه تا چه مدت محافظت طول مي کشد و آيا اولين واکسن هايي که ظاهر مي شوند براي افراد مسن و يا براي جوانان نيز موثر هستند. “ما همچنین امیدواریم که آزمایشات بالینی به جمع آوری داده ها ادامه دهند ، زیرا دانستن آن در دراز مدت بسیار مهم خواهد بود.”

واکسن مبتنی بر کمبریج ، ماساچوست ، Moderna ، در میان 11 نامزد آزمایش پیگیری در سراسر جهان است که چهار نفر از آنها در مطالعات بزرگ در ایالات متحده قرار دارند. کالینز تأکید کرد که برای این مطالعات به داوطلبان بیشتری از ایالات متحده نیاز است.

در سایر نقاط جهان ، چین و روسیه واکسن های آزمایشی مختلفی را قبل از انجام آزمایش نهایی به انسان ارائه می دهند.

هم عکس های Moderna و هم نامزد Pfizer-BioNTech واکسن هایی به اصطلاح mRNA هستند که یک فناوری کاملاً جدید است. آنها با ویروس کرونا ساخته نشده اند ، این بدان معناست که هیچ کسی نمی تواند آن را از روی عکس ها بگیرد. در عوض ، واکسن حاوی یک کد ژنتیکی است که سیستم ایمنی بدن را برای شناسایی پروتئین اضافه شده در سطح ویروس آموزش می دهد.

مدیر عامل شرکت Pfizer ، آلبرت بورلا در توییتی با ابراز هیجان از خبر Moderna گفت: شرکت های ما هدف مشترکی دارند – شکست این بیماری وحشتناک.

———

تد وارن ، عکاس AP ، در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر