واکسن 1 توجه شرکت دارویی آلمان BioNTech را جلب می کند


BioNTech گاهی اوقات به عنوان یک شریک خردسال در مسابقه غول دارویی Pfizer آمریکا برای گرفتن تأیید واکسن COVID ، که به شدت منتظر دنیای خسته از همه گیر است ، تصور می شود. در حقیقت ، استفاده این شرکت از فناوری ژنتیکی برای مقابله با ویروس عامل اصلی تولید سریع واکسن است ، که ناظران انگلیس اوایل روز چهارشنبه را برای استفاده اضطراری تصویب کردند.

BioNTech دوازده سال پیش تاسیس شد و در استفاده از RNA به اصطلاح ارسالی یا mRNA برای آموزش سیستم ایمنی بدن برای حمله به مهاجمان متخاصم ، از ویروس ها تا تومورها تخصص دارد. تاکنون ، این فناوری هرگز برای داروها در انسان تأیید نشده است ، اما بنیانگذاران این شرکت گفتند که بلافاصله با ظهور ویروس در اوایل سال جاری ، این توانایی را مشاهده کردند.

مدیر عامل BioNTech ، Ugur Sahin در مصاحبه اخیر خود با آسوشیتدپرس گفت: “وقتی دانستیم که این شیوع در چین می تواند به یک بیماری همه گیر جهانی تبدیل شود ، ما خود را موظف به شروع تولید واکسن ها دانستیم.”

اما Sahin که از کودکی به همراه والدینش از ترکیه وارد آلمان شده است ، گفت که او و همکارانش همچنین فهمیدند که آنها توانایی انجام آزمایشات گسترده از نامزدهای واکسن با ده ها هزار شرکت کننده را ندارند ، این یک قسمت اصلی آزمایش این است که آیا هم موثر و هم ایمن خواهد بود.

شاهین گفت: “از همان ابتدا کاملاً واضح بود که ما باید همکاری را شروع کنیم.”

او بلافاصله با Pfizer تماس گرفت ، كه BioNTech قبلاً كار واكسن آنفلوانزا را با او آغاز كرده بود و محققان دو شركت قبل از امضای قرارداد تجاری شروع به كار كردند.

ساهین گفت: “این رابطه مبتنی بر اعتماد یکی از عوامل کلیدی است که ما را بسیار سریع کرده است زیرا به ما امکان داده است داده ها را به اشتراک بگذاریم ، اطلاعات را به اشتراک بگذاریم و از هر نوع تأخیر جلوگیری کنیم.”

موجی از فعالیت به دنبال آن آغاز شد که BioNTech و Pfizer با رقبایی مانند جانسون و جانسون ، AstraZeneca و Moderna به رقابت پرداختند تا اولین کسی باشد که مجوز واکسن واکسن COVID را دریافت می کند. برخلاف رقبا در چین و روسیه ، همه شرکت ها مسیر آزمایشی سه مرحله ای را دنبال کردند و نتایج را در حال انجام منتشر کردند و آنها را برای بازبینی به تنظیم کننده های مستقل ارائه دادند.

در حالی که مقامات ایالات متحده ، انگلیس و اتحادیه اروپا گفتند که قبل از پایان سال تصمیمی اتخاذ می کنند ، مشخص نیست که چه کسی باید اولین کسی باشد تا اینکه مقامات انگلیسی اعلام کردند که تیراندازی BioNTech-Pfizer در روز چهارشنبه را تأیید کردند

مدیرعامل BioNTech ، شان مارت به AP گفت: “این صبح امروز ، در اوایل و ساعات اولیه تنظیم کننده ها (با یک ایمیل) بود.

مارت ، بریتانیایی ملایم و سالها تجربه در صنعت داروسازی ، گفت که این شرکت هنوز وقت جشن گرفتن را نداشته است.

وی با بیان اینکه “ما بیش از حد مشغول نگرانی در مورد بسته بندی جعبه برای انگلیس هستیم” ، افزود: اولین محموله ها احتمالاً طی 24 تا 48 ساعت آینده خواهد رسید.

مارت گمانه زنی ها درباره احتمال استفاده مقامات انگلیسی از میانبرها را رد کرد و گفت آنها “مانند هر آژانس دیگری س questionsالات بسیار بسیار عمیق و س detailedالات دقیق” را پرسیده اند.

BioNTech امیدوار است که فروش واکسن بیش از هزینه تولید و تولید آن باشد. همراه با Pfizer و توزیع کننده چینی Fosun Pharma ، این شرکت امیدوار است که حداقل 1.3 میلیارد دوز واکسن COVID را در سال 2021 تحویل دهد.

وی گفت: ما یک شرکت بیوتکنولوژی زیان ده هستیم و البته باید درآمدزایی کنیم تا بتوانیم به کار خود ادامه دهیم.

مارت گفت که این شرکت در حال حاضر 1800 کارمند دارد و انتظار می رود در سالهای آینده با تمرکز بر روی تولید داروهای جدید رشد کند. Sahin ، بنیانگذار BioNTech ، به همراه همسرش Ozlem Tureci ، گفت که علاوه بر واکسن آنفولانزا که با Pfizer تولید شده است ، این شرکت در حال حاضر با ده ها نفر دیگر از جمله HIV و سل کار می کند.

مارت به AP گفت: “BioNTech به معنای Bio New Technologies است و این چیزی است که ما را مجذوب کاری می کند که می توانیم انجام دهیم ، واقعاً از فن آوری های جدید برای مقابله با بیماری ها استفاده کنیم.” “ما امیدواریم که حداقل با اولین تأیید نشان داده باشیم که این رویکرد می تواند برای جامعه مفید باشد.”

———

اردنی ها از برلین گزارش می دهند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*