وظیفه هیئت منصفه؟ نه متشکرم ، آنها چیزهای زیادی می گویند ، و مجبور به کند شدن روند کار می شوند


هارتفورد ، سی تی خطر ابتلا به عوارض جدی ناشی از COVID-19.

فیلبروک و همسرش ، هدر اشمید از کاماریلو ، کالیفرنیا ، در تلاشند مقامات دادگاه را متقاعد کنند که وی باید از وظایف خود به عنوان اعضای هیئت منصفه آزاد شود زیرا پدرش با آنها زندگی می کند. اما مقامات دادگاه به او گفتند که دلیل خوبی نبوده و اوایل ماه آینده باید در دادگاه حاضر شود.

فیلبروک ، 39 ساله ، سردبیر یک شرکت بازاریابی گفت: “نگرانی اصلی من این است که شما هنوز مجبور به ورود به یک ساختمان هستید ، شما هنوز هم باید در اطراف تعداد معینی از مردم باشید.” “در داخل خانه ، تا چه حد ایمن هستید؟” فقط فکر نمی کنم زمان خوبی برای انجام چنین کارهایی به طور عادی باشد. “

نگرانی های مشابه مردم در سراسر کشور در میان تجدید حیات ویروس کرونا وجود دارد ، واقعیتی که برنامه های از سرگیری جلسات دادگاه در بسیاری از دادگاه ها را برای اولین بار از زمان ابتلا به بیماری همه گیر خنثی کرد.

طی یک ماه گذشته ، دادگاه های هارتفورد ، کانکتیکت ، سن دیگو و نورفولک ، ویرجینیا مجبور شدند انتخاب هیئت منصفه را برای محاکمه به تأخیر بیندازند زیرا تعداد کمی از افراد به احضار هیئت منصفه پاسخ دادند. مقامات دادگاه می گویند ، میزان عدم پاسخگویی در حال حاضر بسیار بیشتر از قبل از همه گیری است.

قضات نیویورک ، ایندیانا ، کلرادو و میسوری اخیراً بزرگراه ها را اعلام کردند زیرا افرادی که در این آزمایشات شرکت داشتند یا از نظر ویروس مثبت بودند یا علائمی داشتند.

“سوال اصلی این است که آیا مردم آماده حضور در دادگاه و شرکت در جلسه دادگاه هستند؟” گفت: بیل رافتری ، تحلیلگر ارشد مرکز ملی دادگاه های ایالتی. “بسیاری از دادگاه ها به هیئت منصفه پاسخ داده اند كه اظهار داشته اند برای آنها ناخوشایند است كه در دادگاه حاضر شوند و وظایف اعضای هیئت منصفه را انجام دهند و بنابراین فقط به دلیل نگرانی در مورد COVID تعویق خود را ارائه می دهند.”

همچنین در این ماه ، سیستم های دادگستری ایالتی در کانکتیکت ، نیویورک و نیوجرسی و دادگاه های دنور ، کلرادو از جمله کسانی بودند که به دلیل افزایش میزان ویروس ها ، تمام پرونده های قضایی را رد کردند. روز جمعه ، مقامات فدرال اعلام کردند که حدود دوازده دادگاه منطقه ای ایالات متحده در شهرستان به دلیل شیوع ویروس ها و تعداد بسیار کمی برای روی کار آمدن ، دادرسی و تولید اعضای هیئت منصفه بزرگ را به حالت تعلیق درآورده اند.

به دلیل وجود پرونده های زیاد در طی همه گیر شدن ، دادگاه ها تحت فشار هستند تا پرونده ها را مجدداً باز کنند.

دادگاه های متعددی دادگاه ها را شخصاً و با ویدئو کنفرانس برگزار کردند. کریستوفر آدامز ، وکیل دادگستری در چارلستون ، جنوب ، گفت: اگر چه کنفرانس ویدیویی بهترین شرط بندی به نظر می رسد ، اما بسیاری از وکلای مدافع جنایی با آن مخالفت می کنند ، زیرا تعیین اعتبار شاهدان و بررسی توجه اعضای هیئت منصفه دشوارتر است. کارولینا ، و رئیس انجمن وکلای ملی.

وی با بیان اینکه در اکثر دادگاه ها در حال حاضر دادگاه ها برگزار نمی شود ، گفت: “تقریباً برای همه افراد ، دیگر نیازی به ادامه دادگاه ها در طی یک بیماری همه گیر نیست.”

آدامز گفت نگرانی دیگر این است كه در صورت ادامه آزمایش ، نمایندگان هیئت منصفه چگونه نمایندگان خواهند بود – تأثیر ویروس و میزان نگرانی در مورد آن در گروه های مختلف جمعیتی ، مانند سیاه پوستان ، لاتین ها و جمعیت های مسن تر ، كه با سرعت بالاتری می میرند. ممکن است در انجام وظایف اعضای هیئت منصفه احساس امنیت کند.

وی گفت: “آنچه كه ما نمی توانیم اجازه دهیم این است كه محاكمات را در جاهایی كه تقسیم عادلانه جامعه نمایندگی وجود ندارد ، انجام دهیم.”

اما بسیاری از وکلای مدافع جنایی به یک مشکل اساسی در عدم برگزاری دادگاه ها اشاره می کنند – متهمانی که تا زمان رسیدگی به آنها محاکمه می شوند. گرچه زندانها و زندانهای سراسر کشور به دلیل ترس از ویروس هزاران زندانی کم خطر را آزاد کرده اند ، اما بسیاری از آنها در بازداشت به سر می برند.

یک پرونده در دادگاه فدرال در هارتفورد ، کانتیکت ، بررسی می کند که چگونه ویروس می تواند باعث تولید شود.

در ماه اکتبر ، 150 نفر در پرونده آمبر فولی ، که با اتهامات مربوط به پورنوگرافی کودکان مبارزه می کند و به دنبال حق قانونی خود برای دادرسی سریع است ، به دادگاه احضار شدند. از زمان شیوع همه گیر ، این اولین دادگاه کیفری در کانتیکت است ، در دادگاه ایالتی یا فدرال.

فقط حدود نیمی از اعضای هیئت منصفه بالقوه حاضر شدند و بسیاری دیگر به دلایل مختلف از جمله نگرانی در مورد COVID-19 عذرخواهی شدند. فقط 19 نفر باقی مانده اند ، کمتر از 31 نفری که برای انتخاب هیئت منصفه 12 نفره و یک معاون هیئت منصفه نیاز بود.

و سپس ، دو افسر اجرای قانون با آزمایش ویروس ، مجبور به تعطیلی موقت دادگاه برای پاکسازی شدند و از کارمند قاضی ونسا برایانت خواستند که به انزوا برود و از نظر تماس با پلیس آزمایش شود.

برایانت هفته گذشته تصمیم گرفت انتخاب هیئت منصفه فولی را به اواسط ژانویه موکول کند. او مانند قضات سایر مناطق کشور تصمیم گرفت که منافع بهداشت عمومی بیش از منافع دادرسی سریع است.

برایانت در حکمی نوشت: “علی رغم همه تلاش های دادگاه ، دادگاه تمایلی ندارد به این نتیجه برسد كه قادر به تعیین هیئت منصفه نماینده از 200 هیئت منصفه بالقوه احضار شده بدون به خطر انداختن امنیت همه شركت كنندگان در دادرسی نیست.” .

مقامات فدرال برای هر یک از سه دادگاه فدرال در کانکتیکات یک سالن دادگاه تعیین کرده اند و کل دادگاه دوم نیز برای جمع شدن اعضای هیئت منصفه برای استراحت و مشورت در نظر گرفته شده است. برخی از پلکسی گلاس نصب شده است ، سیستم های گردش هوا بهبود یافته و صندلی های فاصله اجتماعی پیکربندی شده اند. ماسک لازم است.

فولی تا زمان محاکمه با قرار وثیقه آزاد شد. وكیل وی ، تاد بوسستر ، در اسناد دادگاه استدلال كرد كه ویروس كرونا از حقوق سریع قضایی فولی پیشی نمی گیرد و دادگاه های دیگر این كشور در حال انجام محاكمات در مورد همه گیر شدن بیماری هستند. وی همچنین خاطرنشان کرد: دو کودک وجود دارد که در مدارس دولتی کلاس می گذرانند.

وی نوشت: “اینکه مدارس می توانند فعالیت کنند و باز بمانند … حتی وقتی اعضای جوامع آنها آزمایش COVID-19 مثبت انجام دهند … هرگونه ادعای هذلولی با هدف محدود کردن حقوق متهمان را رد می کند”.

در سن دیگو ، ماه گذشته یک پرونده جنایی باید موکول می شد زیرا افراد بسیار کمی به عنوان اعضای هیئت منصفه ظاهر می شدند. KGTV گزارش داد ، مقامات دو بار با 900 نفر تماس گرفتند ، اما هر بار فقط حدود 40 نفر حاضر شدند.

در ویرجینیا-خلبان گزارش داد که در نورفولک ، ویرجینیا اخیراً تلاش برای از سرگیری جلسات دادرسی در طی همه گیر متوقف شد زیرا از هر 10 هیئت منصفه ممکن است تقریباً 9 نفر در دادگاه حاضر نشوند.

نداشتن گزارش هیئت منصفه در بیشتر جاها جرم است. مجازات ممکن است شامل جریمه نقدی و در بعضی موارد مجازات کوتاه زندان باشد. مقامات برخی از سیستم های قضایی گفتند که در حال بررسی افزایش اجرای قانون برای بهبود نرخ پاسخ هستند.

فیلبروک ، مرد کالیفرنیایی ، گفت که او و همسرش در تلاش بودند نامه ای را از دکتر پدر همسر خود بگیرند که در آن باید سلامتی او را به خطر بیندازید اگر فیلبروک به عنوان هیئت منصفه خدمت کند. فیلبروک همچنین نگران سلامتی خود است.

“این هرگز با این ویروس شناخته نشده است. به نظر می رسد که او اهمیتی نمی دهد. ” “به نظر نمی رسد که چقدر سالم یا ناسالم باشید. شما در مورد افراد سالم می شنوید که این واقعا بد است. من را آزار می دهد. احساس سلامتی می کنم احساس خوبی دارم ، اگر آن را درک کنم ، باید خوب باشم ، اما واقعاً نمی دانم. “


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*