[ad_1]

پارلمان لیتوانی روز سه شنبه اینگریدا سیمونتی محافظه کار را به عنوان نخست وزیر بعدی کشور بالتیک تصویب کرد ، قبل از اینکه یک هفته به دلیل پرش اخیر COVID-19 این کشور اخراج شود

ویلنیوس ، لیتوانی – پارلمان لیتوانی روز سه شنبه اینگریدا سیمونیت محافظه کار را به عنوان نخست وزیر بعدی کشور بالتیک تصویب کرد ، قبل از این که به دلیل پرش اخیر COVID-19 به مدت یک هفته در زندان بماند.

جنوبی ترین کشور بالتیک ، با نزدیک به 3 میلیون نفر ، شاهد 49393 مورد COVID-19 و 409 مورد مرگ بوده است – بیشتر آنها در ماه های اکتبر و نوامبر است.

سیمونیت ، وزیر دارایی و نامزد ریاست جمهوری سابق ، اتحادیه ملی محافظه کار خود را به پیروزی در انتخابات پارلمانی اکتبر هدایت کرد.

سیمون ، یک اقتصاددان آموزش دیده که به دلیل وابستگی به موسیقی هاکی روی یخ ، فوتبال و راک شهرت زیادی دارد ، گفت که اولویت های اصلی او محدود کردن شیوع ویروس و تقویت اقتصاد کشور است. ظهور COVID-19 در دوران مبارزات انتخاباتی یک سیب زمینی داغ بود و دولت سابق با انتقاد شدید برای افزایش بیکاری مرتبط با ویروس روبرو شد.

حزب اتحادیه خانه وی قبلاً با دو حزب لیبرال ، حزب آزادی و جنبش لیبرال ، برای تشکیل ائتلاف حاکم توافق کرده است. این سه حزب 74 کرسی دارند که فقط سه کرسی بیشتر از 71 کرسی مورد نیاز اکثریت پارلمان است.

کابینه وی که پیش بینی می شود ظرف چند هفته ارائه شود ، باید توسط رئیس جمهور و مجلس تصویب شود. در سال 2019 ، او در رقابت ریاست جمهوری به بانکدار سابق گیتاناس ناوسدا باخت.

لیتوانی ، یکی از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو ، از زمان اعلام استقلال از اتحاد جماهیر شوروی در سال 1990 ، سنت های دموکراتیک قوی و رشد اقتصادی پایدار را حفظ کرده است. همچنین تظاهرات اعتراضی در بلاروس ، همسایه جنوبی آن ، علیه دیکتاتوری استبدادی ، نقش مهمی را ایفا کرد. رهبر این ملت

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر