پاپ در مراسمی که توسط COVID مشخص شده است ، 13 کاردینال جدید بزرگ می کند


این مراسم که به عنوان سازگار شناخته می شود ، هفتمین مراسم پاپ فرانسیس است و بار دیگر نشان دهنده تلاش های پاپ آرژانتین برای نام بردن کاردینال ها از مکان هایی است که قبلاً هرگز نداشته اند یا می خواهد بر روی دفتر آنها در کلیسا تأکید کند. نه نفر کمتر از 80 سال سن دارند و حق رای دادن در یک کنگره برای انتخاب پاپ جدید را دارند و این امر اکثریت رئیسان منصوب فرانسیس را در کالج کاردینال ها تقویت می کند.

ویلتون گریگوری ، نامزد کاردینال ، اسقف اعظم واشنگتن ، اولین کاردینال آفریقایی-آمریکایی شد. وی قبل از مراسم به آسوشیتدپرس گفت که انتصاب خود را “تایید کاتولیک های سیاه پوست در ایالات متحده ، میراث ایمان و وفاداری که ما نمایندگی آن هستیم” می داند.

انتصاب گریگوری پس از یک سال اعتراض نژادی در ایالات متحده ناشی از آخرین قتل یک سیاه پوست توسط یک افسر پلیس سفیدپوست صورت گرفت. فرانسیس اعتراضات را تأیید کرد و تاریخ بی عدالتی نژادی آمریکا را نقل کرد.

گریگوری گفت: “آگاهی واقعی از نیاز به آشتی نژادی وجود دارد ، آگاهی که قبلاً در این سطح و با چنین شدت ندیده ام.”

فرانسیس در سال 2016 از Chiapas بازدید کرد و مدتهاست که از حقوق بومیان دفاع می کند. اسکیوئل در طی فراخوانی برای افزایش گفت: “این ممکن است یکی از دلایل باشد (او من را یک کاردینال کرد) ، اما من نمی توانم آن را تأیید کنم.”

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

همچنین به كاردینال رانیرو كانتالامسا ، الهیات داخلی واتیكان ، كلاه قرمزی داده شد ، اما وی با موفقیت مخالفت خود را با عنوان اسقف زد و گفت كه در سن 86 سالگی نمی تواند مسئولیت را به عهده بگیرد.

این مراسم در پس زمینه بیماری همه گیر COVID-19 برگزار شد ، که در ماه فوریه در ایتالیا آغاز شد و در پاییز امسال احیا می شود. واتیکان تحت محاصره اصلاح شده است ، موزه های واتیکان بسته شده و مخاطبان عمومی فرانسیس لغو شده اند. در عوض ، او آنها را تنها ، زنده نگه می دارد.

نامزدهای اصلی و دیگران که از دور برای خدمات Sabbath به رم می آمدند ، باید قرنطینه ای 10 روزه را که واتیکان در هتل پاپ تنظیم کرده بود ، طی کنند ، وعده های غذایی را به اتاق آنها می آوردند ، تماس های Zoom با خارج و کاردینال های جدید تماس می گرفت لباسهای قرمز توسط خیاطان مشهور کلیسا در رم تحویل داده شد.

سازه ها معمولاً مملو از مهمانی ها و شلوغی ها هستند و روزها پذیرایی ، مراسم مذهبی و شام برای کاردینال های جدید و دوستانشان برگزار می شود. معمولاً خود سازگاری با “دیدارهای مهربانانه” دنبال می شود ، جایی که کاردینال های جدید از عظمت پذیرایی خود در کاخ رسولان یا مخاطبان واتیکان به خیرخواهان و عموم مردم خوشامد می گویند. امسال هیچ نوع بازدید ملاقات وجود نخواهد داشت و هر کاردینال 10 مهمان دریافت می کند.

با کاردینال های جدید روز شنبه ، فرانسیس 73 نفر از 128 کاردینال دارای حق رأی را معرفی کرد ، در حالی که 39 مورد برای پاپ بندیکت شانزدهم و 16 نفر برای سنت جان پل دوم. اگرچه نتیجه کنوانسیون آینده هرگز قابل پیش بینی نیست ، اما تصور اینکه اکثریت قریب به اتفاق رأی دهندگان امروزی احتمالاً دارای نگرش های شبانی و اعتقادی پاپی هستند که آنها را نامگذاری کرده دشوار نیست.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

ترکیب جغرافیایی کالج کاردینال ها نیز تحت فرمان فرانسیس بسیار دور از اروپا تغییر یافته است ، اگرچه اروپا با 53 رای دهنده همچنان بزرگترین بلوک رأی دهی است. آمریکا – شمال ، مرکز و جنوب و کارائیب – با هم 37 رای دهنده اصلی دارند ، اگرچه حدود 40٪ کاتولیک های جهان در آمریکای لاتین و کارائیب زندگی می کنند.

شرایط روز شنبه برای تعداد زیادی از ایتالیایی های ذکر شده غیر معمول است ، اگرچه سه نفر از آنها بیش از 80 سال سن دارند و بنابراین واجد شرایط رای دادن نیستند. اما ایتالیا با داشتن 22 سال سن بیشتر از هر کشور کاردینال کالج را هدایت می کند.

فرانسیس روند انتصاب کاردینالها از “پیرامون” کلیسای کاتولیک را ادامه داد: برونئی اولین کاردینال خود را با سفیر واتیکان در این کشور دریافت کرد ، نامزد کاردینال کورنلیوس سیم.

رواندا همچنین تنها کاردینال خود را نزد اسقف اعظم کیگالی ، آنتوان کامبندا ، که خانواده اش در طی نسل کشی در رواندا ذبح شد ، دریافت کرد. کامبندا برای این مراسم به رم سفر کرد ، سین به دلیل محدودیت های COVID-19 در خانه ماند.

اولین پاپ یسوعی در تاریخ همچنین تعداد کاردینال های متعلق به فرامین مذهبی را افزایش داده است ، این بار در سال یک نام سه فرانسیسکی نامگذاری شده است که در آن پاپ ، که خود را به نام سنت فرانسیس آسیسی نامگذاری کرده است ، با الهام از این فراخوان دائرlical دائره ای را صادر کرد. از مقدس به برادری و همبستگی با ضعیف ترین.


منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر