[ad_1]

هزاران نفر در مراسم تشییع جنازه ایرینج ، پدرسالار صربستان ، که در اثر عفونت کرونا ویروس درگذشت شرکت کردند ، بسیاری از آنها اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس را نادیده گرفتند

بسیاری از عزاداران و اکثر کشیش هایی که در کلیسای عظیم St. Sava در بلگراد پایتخت صربستان دفن می شوند ، از ماسک استفاده نمی کنند و از فاصله اجتماعی در کلیسا پیروی نمی کنند ، در حالی که سپر شیشه ای بقایای ایرنئوس را پوشانده و حتی با قاشق در طول بعثت مقدس

ایرنئوس 90 ساله روز جمعه درگذشت ، سه هفته پس از شرکت در مراسم خاکسپاری یک روحانی دیگر در همسایگی مونته نگرو ، که طی آن عزاداران بقایای بقای او را در یک تابوت باز بوسیدند ، هرچند او همچنین از عوارض COVID-19 درگذشت.

کلیسای ارتدکس صربستان از عزاداران خواسته است که دور از دسترس باشند و ماسک صورت مطابق با توصیه های ضد ویروس استفاده کنند ، اما حتی کشیش های معبد نیز بدون نقاب بودند. اپیدمیولوژیست های صربستان می گویند به هیچ وجه نمی توانند نمازهای خاکسپاری سنتی را ممنوع کنند.

پدرسالار ایرینج از نفوذ سیاسی قابل توجهی در بالکان برخوردار است. این پدرسالار به دلیل انتقاد از سیاست های غربی در بالکان و روابط نزدیک خود با کلیسای ارتدکس روسیه شناخته شده بود.

رهبران عالی صربستان در مراسم تشییع جنازه شرکت کردند ، از جمله رئیس جمهور الکساندر ووچیچ ، که در مورد میراث ایرنئوس صحبت کرد و تلاش های او برای تکمیل ساخت کلیسای سنت ساوا ، بزرگترین کلیسای ارتدکس در بالکان را ستود.

ووچیچ گفت: “من آماده ام بگویم که اگر ایرینج نبود ، تکمیل این معبد چندین دهه طول می کشید.”

ایرنئوس بعداً در سردابه داخل معبد به خاک سپرده شد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر