[ad_1]

لندن – اعلام بریتانیا مبنی بر اینکه اولین کشور غربی است که اجازه استفاده از واکسن COVID-19 را داده است بحث در مورد اینکه آیا کارکنان بر سرعت بر ایمنی تأکید می کنند را دامن زده است.

چه کسی واکسن را اولین بار مصرف می کند – و چه زمانی؟

وزیر بهداشت مت هنکوک گفت واکسیناسیون “طی چند روز” آغاز می شود. تاریخ دقیق پرتاب عکسها بستگی به سرعت کنترل کننده ها دارد که می توانند بررسی های ایمنی لازم را برای هر دسته انجام دهند.

گروهی از متخصصان مستقل ، با توصیه دولت انگلیس ، کمیته واکسیناسیون و ایمن سازی مشترک ، اولویت های واکسیناسیون آسیب پذیرترین افراد را تعیین کرده اند. بالاترین اولویت برای سالمندان ساکن در خانه های سالمندان و مراقبان آنها است ، اما مشکلات لجستیکی در انتقال مقادیر کمتری از واکسن ها برای رسیدن به یک گروه جمعیتی محدود ، می تواند منجر به تاخیر در این گروه شود.

افراد بالای 80 سال و متخصصان بهداشت دارای اولویت دوم هستند. از آنجا ، دسترسی اولویت بر اساس سن است ، تا زمانی که واکسن برای هر فرد بالای 50 سال که تقریبا 40٪ از جمعیت انگلستان است ، ارائه شود. افراد جوانتر با مشکلات بهداشتی که در معرض خطر بیشتری از ابتلا به COVID-19 قرار دارند نیز دارای مزیت خواهند بود.

آیا BREXIT در اولین مجوز واکسن کمک خواهد کرد؟

وزیر بهداشت هانکوک هنگامی که صبح روز چهارشنبه گفت که اگر انگلستان هنوز عضو اتحادیه اروپا باشد ، مقامات انگلیس قادر به حرکت سریع نیستند ، جنجال برانگیختند. این موجب سرزنش اتحادیه اروپا شد و گفت كه انگلیس هنوز توسط قوانین اتحادیه اداره می شود.

تا زمانی که انگلیس رسماً در 31 ژانویه اتحادیه اروپا را ترک کرد ، تا زمانی که یک دوره انتقالی برای کاهش شوک Brexit در 31 دسامبر به پایان رسید ، همچنان به مقررات اتحادیه اروپا محدود بود. قوانین اتحادیه اروپا به کشورهای عضو اجازه می دهد تا مجوز موقت استفاده ملی از داروها را در مواقع اضطراری بهداشت عمومی بدهند.

استیون ایوانز ، استاد فارماكوپیدمیولوژی در دانشكده بهداشت و طب گرمسیری لندن ، گفت: تنظیم كنندگان انگلیس ممكن است بتوانند سریعتر از 27 كشور اتحادیه اروپا حركت كنند ، زیرا آنها دیگر محصولات طراحی شده برای كل اتحادیه را ارزیابی نمی كنند.

ایوانز گفت: “بنابراین ، انگلستان تقریباً مطمئناً توانایی بیشتری در پاسخ به درخواست جدید واکسن نسبت به هر کشور دیگر دارد.

ایوانز گفت: “این کار باید کارهایی را انجام دهد که قبلاً با همه کشورهای عضو دیگر به اشتراک گذاشته شده باشد.”

آیا تنظیم کننده ها در بلغارستان سریعتر حرکت کردند؟

دکتر جون راین ، آژانس تنظیم داروها و محصولات بهداشتی ، گفت که مردم باید کاملاً مطمئن باشند که “هیچ گوشه ای بریده نشده است”. متخصصان انگلیسی بیش از 1000 صفحه اطلاعات ، از جمله داده های خام ، در مورد ایمنی ، کیفیت و اثربخشی را قبل از تصمیم موقت برای استفاده از واکسن Pfizer / BioNTeach ، بررسی کردند.

اما این بدان معنا نیست که تنظیم کننده ها در همه جا از یک رویکرد استفاده می کنند.

دکتر ایمونولوژیست آمریکایی ، دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، به فاکس نیوز گفت که مقررات نظارتی انگلیس داده ها را به اندازه همتایان خود در سازمان غذا و داروی ایالات متحده بررسی نکرده اند ، که به طور بالقوه نگرانی ها را تقویت می کند. که در گرفتن واکسن مردد هستند.

فاوسی گفت: “ما استاندارد طلائی رویكرد نظارتی را با FDA داریم.” “انگلیس این کار را با دقت انجام نداده است. آنها چند روز در پیش دارند. فکر نمی کنم تفاوت زیادی داشته باشد. خیلی زود آنجا خواهیم بود. “

ایوانز گفت که تنها یک تفاوت عمده بین رویکرد نهادهای نظارتی انگلیس و ایالات متحده وجود دارد. FDA اغلب داده های خام را بررسی می کند تا یافته های تولیدکنندگان دارو را تأیید کند. ایوانز ، که با نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا و انگلیس کار کرده است ، گفت که در واقع هیچ تنظیم کننده دیگری این کار را به طور منظم انجام نمی دهد.

وی گفت: “فرایندهای انجام شده توسط FDA و MHRA اساساً بسیار شبیه به هم هستند.” “ممکن است تفاوت در تفسیر داده ها بین یک تنظیم کننده و یک شرکت مشاهده شود ، اما این نوع تفاوت به طور منظم توسط همه تنظیم کننده ها مشاهده می شود ، خواه آنها تجزیه و تحلیل داده ها را دوباره انجام دهند یا نه.”

اتحادیه اروپا چه می گوید؟

آژانس دارویی اروپا می گوید انتظار دارد تا 29 دسامبر در مورد واکسن Pfizer / BioNTech تصمیم بگیرد.

این تنظیم کننده گفت که در حال بررسی دادن چراغ سبز دیگری به واکسن است که به عنوان مجوز بازاریابی مشروط شناخته می شود ، مدت زمان بیشتری طول می کشد. این فرایند به اطلاعات بیشتری نیاز دارد ، اما منجر به تأیید واکسن برای استفاده در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا می شود ، نه یک.

آژانس گفت که رویه آن “مناسب ترین مکانیسم نظارتی برای استفاده در بیماری همه گیر فعلی است.”

این بحث در زمانی حساس است که انگلیس و اتحادیه اروپا به مرحله نهایی مذاکرات پس از Brexit می رسند. با گذشت بیش از چهار سال از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه ، مذاکره کنندگان فقط چند روز فرصت دارند تا قبل از پایان دوره گذار به یک توافق تجاری برسند.

یکی از اهداف انگلیس همیشه کنترل قوانین و مقررات خود از طرف دیوان سالار اتحادیه اروپا بوده است.

چالش های تحویل واکسن چیست؟

ابتدا واکسن Pfizer / BioNTeach باید در منفی 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 درجه فارنهایت) برای چند ساعت قبل از تجویز نگهداری شود. بنابراین ، ذخیره سازی و حمل و نقل به تجهیزات ویژه ای نیاز دارد که بتواند در برابر چنین دمای شدید سرما مقاومت کند.

همچنین ، مجوز استفاده اضطراری انگلستان شرایط سختگیرانه ای را برای اطمینان از آسیب ندیدن یا از بین رفتن منابع واکسن تعیین می کند. واکسن در بسته های حاوی 975 دوز عرضه می شود.

به طور گسترده تر ، واکسیناسیون درصد زیادی از جمعیت کشور در طی چند ماه یک چالش بی سابقه است. بنابراین ، بیشتر واکسیناسیون ها در تعداد نسبتاً کمی از سایت ها انجام می شود که می تواند تعداد زیادی از افراد را تحت کنترل قرار دهد.

واکسیناسیون در کجا انجام می شود؟

واکسیناسیون از 50 مرکز بیمارستانی آغاز می شود ، واکسن های مراقبت برای ساکنان خانه و افراد بالای 80 سال ارائه می شود. افرادی که این واکسن را دریافت می کنند توسط بیمارستان به آنها اطلاع داده می شود ، بنابراین نیازی به تعیین وقت قبلی نیست.

با دریافت خدمات اضافی واکسن توسط سرویس بهداشت ملی ، عکس ها همچنین در حدود 1000 مرکز واکسیناسیون در جامعه در دسترس خواهد بود. پزشکان عمومی محلی به عنوان اولویت از بیماران خود برای واکسیناسیون دعوت می کنند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر