پزشکان بوسنیایی خواستار پیروی از قوانین در میان موجی از ویروس ها هستند


پزشکان در بوسنی ، یکی از کشورهای آسیب دیده در بالکان با ویروس جدید کرونا ، از شهروندان می خواهند اقدامات پیشگیرانه را دنبال کنند و به سیستم بهداشت بیمار کمک کنند.

در حالی که بوسنی با هجوم عفونت ها و تعداد فزاینده مرگ و میر دست و پنجه نرم می کند ، مقامات یک سوم بخش های بیمارستان را برای درمان بیماران مبتلا به COVID-19 تبدیل می کنند.

این کشور فقیر یکی از ضعیف ترین سیستم های بهداشتی در اروپا را دارد که در طول جنگ 1992-1995 ویران شد و بیشتر تحت تأثیر سو mis مدیریت ، کمبود بودجه و فساد قرار گرفت.

مقامات روز پنجشنبه بیش از 1000 مورد عفونت جدید در کشور را با 3.5 میلیون نفر گزارش کردند ، در حالی که 64 نفر در 24 ساعت گذشته جان خود را از دست داده اند.

دکتر امیر چهایک ، متخصص طب داخلی در بیمارستان عمومی عبدالله ناکاس در سارایوو گفت: “پیام ما به شهروندان این است که از همه اقدامات توصیه شده ، از جمله استفاده از ماسک صورت ، فاصله گرفتن و جلوگیری از اجتماعات بزرگ پیروی کنند.” “منظور من از اجتماعات بزرگتر ، بیش از دو نفر است.”

روز پنجشنبه ، چهایچ در بخش COVID-19 گشت و گذار کرد ، جایی که بیماران با پشتیبانی اکسیژن دیده می شوند. در حالی که پزشکان بیماران را معاینه می کردند ، پرستاران تخت بیماران را می ساختند. می توان مریضی را شنید که ظاهراً دکتر چایچ را با نام کوچک صدا می کند.

Cehaic گفت: این بیمارستان بیمارانی را با موارد متوسط ​​COVID-19 می پذیرد ، در حالی كه افرادی كه در موقعیت های تهدید كننده زندگی هستند به سایر مراكز اعزام می شوند.

هنوز هم بیمارستان تقریباً شبانه روزی پر است و روزانه حدود 90 بیمار و بیشتر به آن مراجعه می کنند. برخی از بیماران مرخص می شوند تا جای بیماران جدید را بگیرند.

دکتر بلالا اوگلچواچ روز چهارشنبه گفت: “ما با تلاش فراوان در حال کار هستیم ، در لبه ظرفیت ، انسانی و فنی خود هستیم.”


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*