[ad_1]

روز جمعه پلیس با تجهیزات ضد شورش به تظاهرات معترضین در پورتلند حمله کرد و صدها معترض را با کامیون از صحنه دور کرد.

پورتلند ، اورگن – معترضین که از دستگیری هفت نفر در خانه ای که یک خانواده در ماه سپتامبر تخلیه شده بود ، خشمگین شدند ، به سمت کارمندان سنگ پرتاب کردند ، یک کپسول آتش نشانی بر روی آنها پاشیدند و به وسایل نقلیه پلیس آسیب دیدند.

این خشونت ها در روز روشن صورت گرفت و این درگیری بخشی از بحث بزرگتر در اورگان در مورد این است که آیا قانون گذاران ایالتی باید مهلت قانونی اخراج را با الهام از همه گیری ادامه دهند که باید طی هفته ها منقضی شود. محافظت از مستاجر فدرال نیز در تاریخ 31 دسامبر منقضی می شود و مدافعان خانه نگرانند که پایان دادن به این سیاست ها منجر به ایجاد موج عظیمی از افراد بی خانمان شود.

از زمان قتل پلیس جورج فلوید در مینیاپولیس در ماه مه ، پورتلند محل اعتراضات مکرر بوده است ، بسیاری از آنها درگیری های شدید بین افسران و معترضان را شامل می شود. اما بیشتر آنها در شب اتفاق می افتد و اعتراضات روزانه را نادر می کند.

گروهی از فعالان ماهها در خانه ای به نام خانه سرخ می سی سی پی اردو زده اند زیرا این خانه در خیابان می سی سی پی شمالی است تا خشم خود را نسبت به جنایت و اخراج خانواده های سیاه پوست و بومی در ماه سپتامبر اعلام کند.

بر اساس وب سایت خانه سرخ می سی سی پی ، که اعتراض به تخلیه دارد ، اورگان گفت این خانه متعلق به خانواده کین در دهه 1950 است.

خانه سرخ در می سی سی پی گفت که کلیه ها خانه خود را پرداخت کردند اما پس از دستگیری یکی از اعضای خانواده ، وام جدیدی برای پرداخت هزینه مدافعان گرفتند.

به گفته این گروه ، این خانه در معرض توقیف قرار گرفت و در یک حراج در سال 2018 به یک کارآفرین فروخته شد.

این خانواده در دادگاه استدلال کردند که توقف اخراج ها ، که تا سال جدید ادامه دارد ، باید برای پرونده آنها اعمال شود ، اما یک قاضی در ماه سپتامبر حکم داد که این پرونده اعمال نمی شود زیرا مبارزات آنها قبل از همه گیری آغاز شده است.

صاحب ملک شکایت کرد که مردم مرتکب تخلف شده اند و مأموران قبل از طلوع آفتاب حاضر شده و دستگیر شدند. تصاویر تلویزیونی درگیری های صبح سه شنبه را نشان می داد.

بعد از دستگیری ها و درگیری ها ، معترضان بعد از ظهر روز سه شنبه با استفاده از ابزار برقی مانعی را با حصار سیم ، آوار و پالت چوبی ایجاد کردند تا دسترسی خیابان ها به خانه را مسدود کند. تظاهرکنندگان همچنین تابلوهایی با عنوان “توقف ممنوعیت” و “بدون صلاحیت قضایی” را آویزان کردند.

در بیانیه ای ، پلیس گفت مقامات حداقل 81 تماس در مورد این املاك دریافت كرده اند – از جمله گزارش های درگیری ، تیراندازی ، سرقت ، سرقت ، تخریب ، تخلفات صوتی ، تجاوزها ، تهدیدها و ترافیك غیرقانونی ، پیاده روها و دسترسی به خانه ها.

در بیانیه پلیس آمده است که پلیس خیابان ها و پیاده روهای اطراف این ملک را مسدود کرده است تا معاونان کلانتری مردم را از این اموال خارج کنند.

در این بیانیه آمده است: یكی از افراد موجود در این ملك اسلحه داشت و بازداشت شد و همچنین مأموران سلاح های بیشتری را در این امكان یافتند.

افسران پلیس محافظت می کردند تا اینکه خانه با تخته و حصار دفن شد و فقط توسط معترضین برداشته شد تا به آنها کمک کند تا موانع خود را ایجاد کنند.

وقتی پلیس به جمعیت دهها نفری دستور داد مردم را متفرق کنند ، آنها فریاد زدند: “به خانه برگرد” و “برگرد”.

پلیس می گوید آنها پس از پرتاب سنگ از معترضین از اسپری فلفل استفاده کردند ، بالن های پر از رنگ به سمت مأموران شیشه های خودروی پلیس را شکستند و به سمت لاستیک های خودرو پایین آمدند.

در جریان این حادثه شش نفر دیگر دستگیر شدند ، از جمله اتهاماتی از قبیل دزدی ادبی ، مداخله با یک افسر صلح و مقاومت در برابر دستگیری.

رسانه های محلی گزارش دادند که افسران حدود 10 صبح منطقه را ترک کردند و از آن زمان حدود 100 معترض در محاصره و اشغال قرار گرفتند.

بعد از ظهر روز سه شنبه پلیس پورتلند در شبکه های اجتماعی گفت که آنها “اوضاع را رصد می کنند”.

در بیانیه ای در صفحه توییتر اداره پلیس پورتلند آمده است: “مردم باید موانع را بردارند تا جریان طبیعی ترافیك فراهم شود و ساكنان مجاور حق رفت و آمد داشته باشند.” “فعالیت جنایتکارانه در حال انجام می تواند منجر به دستگیری از جمله استفاده بالقوه از زور شود.”

———

کلاین یکی از اعضای انجمن آسوشیتدپرس / گزارش برای ابتکار اخبار America Statehouse News است. گزارش برای آمریکا یک برنامه غیرانتفاعی ملی است که روزنامه نگاران را در اتاق خبرهای محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل نامشخص گزارش دهند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر