پوتین دستور واکسیناسیون “در مقیاس گسترده” علیه COVID-19 را در روسیه صادر کرد


ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، دستور واکسیناسیون “گسترده” علیه COVID-19 را تا پایان هفته آینده صادر کرد

مسکو – ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه دستور آغاز واکسیناسیون “گسترده” علیه COVID-19 را تا پایان هفته آینده صادر کرد و پزشکان و معلمان اولین کسانی هستند که عکس Sputnik V را دریافت می کنند ، که هنوز تکمیل و بهبود نیافته است. مطالعات لازم برای اطمینان از اثربخشی و ایمنی آن مطابق با پروتکل های علمی ایجاد شده.

این اظهارات پوتین ساعاتی پس از آن صورت گرفت که انگلیس اولین کشور غربی بود که اجازه استفاده از واکسن COVID-19 را توسط داروساز آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان ارائه داد.

Sputnik V پس از دریافت تأیید از نهادهای نظارتی در اوایل ماه اوت ، در روسیه به عنوان “اولین واکسن ثبت شده علیه COVID-19” نامگذاری شد. با این حال ، با دادن تصاویر به دولت ، چراغ سبز انتقادات قابل توجهی از سوی کارشناسان را به دنبال داشت ، زیرا در آن زمان آنها فقط بر روی چند ده نفر آزمایش شدند.

پوتین روز چهارشنبه گفت که بیش از 2 میلیون دوز دستگاه Sputnik V “تولید شده یا طی چند روز آینده تولید خواهد شد”.

پوتین به مقامات دولتی گفت: “این به ما این فرصت را می دهد که واکسیناسیون گسترده ، اما نه مقیاس گسترده و البته طبق توافق ، در وهله اول از دو گروه خطر – پزشکان و معلمان” آغاز کنیم. وی به معاون نخست وزیر تاتیانا گولیکووا دستور داد “کارها را به گونه ای سازماندهی کند که واکسیناسیون در مقیاس بزرگ تا پایان هفته آینده آغاز شود.”

گولیکووا گفت که واکسیناسیون داوطلبانه و رایگان خواهد بود و دولت در تلاش است تا علاوه بر پزشکان و معلمان ، جمعیتی غیر از پزشکان و معلمان را نیز در این برنامه ایمن سازی لحاظ کند.

واکسن دو بار Sputnik V توسط موسسه Gamaleya مستقر در مسکو ساخته شد. دو هفته پس از تأیید واکسن توسط دولت ، مطالعه گسترده ای بر روی 40،000 داوطلب اعلام شد. آزمایش هنوز ادامه دارد ، اما واکسن در حال حاضر به افراد در معرض خطر – مانند متخصصان مراقبت های بهداشتی – ارائه می شود ، علیرغم هشدارهای متخصص در مورد استفاده گسترده تر از آن قبل از انجام تمام آزمایشات لازم چندین مقام عالی رتبه گفتند که قبلاً آن را پذیرفته بودند.

وزیر بهداشت میخائیل موراشکو روز چهارشنبه گفت بیش از 100000 نفر در روسیه مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند.

کیریل دیمیتریف ، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه که بودجه توسعه سکته مغزی را تأمین می کند ، افزود که حدود 25000 نفر واکسینه شده اند “به عنوان بخشی از یک آزمایش بالینی در حال حاضر.” دیمیتریف گفت این واکسن به “داوطلبان” در بین این مطالعه ارائه شده است. کارگران پزشکی “زیرا ما ابتدا می خواستیم از پرسنل جبهه خود محافظت کنیم. “

دیمیتریف روز چهارشنبه گفت که تولیدکنندگان واکسن قبلاً برای تأیید دستگاه در اروپا و همچنین سایر کشورها به آژانس دارویی اروپا مراجعه کرده اند.

دیمیتریف گفت: “ما می فهمیم که ممکن است مدتی طول بکشد ، اما در عین حال ، شما می دانید که ما در 40 کشور مختلف درخواست تأیید کرده ایم و در حال همکاری نزدیک با نهادهای نظارتی در همه این کشورها هستیم.”

دیمیتریف در اوایل ماه جاری گفته بود که انتظار می رود بیش از 1 میلیارد دوز واکسن در سال آینده در خارج از روسیه تولید شود. با این حال ، دیمیتری پسکوف سخنگوی پوتین روز چهارشنبه تأکید کرد که واکسیناسیون روس ها “اولویت مطلق خواهد بود”.

روسیه با افزایش سریع عفونت و مرگ و میر COVID-19 به طور مرتب به بالاترین حد رسیده و به طور قابل توجهی بیش از گزارش شده در بهار است ، از طریق شیوع مجدد سریع شیوع صدمه دیده است.

روسیه رکورد ثبت 589 مورد مرگ ویروس کرونا در روز چهارشنبه را ثبت کرد. رکورد قبلی 569 کشته در روز سه شنبه ثبت شد. یک گروه کاری دولتی در مجموع 41،053 مورد مرگ ناشی از ویروس را از زمان شیوع ثبت کرده است.

در مجموع ، بیش از 2.3 میلیون مورد تایید شده در روسیه در حال حاضر چهارمین مورد در جهان است. روز چهارشنبه ، کارمندان 25345 عفونت جدید را ثبت کردند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*