[ad_1]

هنگامی که سال گذشته ورشکستگی خود را اعلام کرد ، Purdue Pharma با طرحی نوآورانه موافقت کرد: این برنامه بلافاصله 200 میلیون دلار برای کمک به افراد آسیب دیده از داروی ضد درد آن ، OxyContin ، و تخفیف اثرات بحران مواد افیونی تأمین می کند.

بیش از یک سال بعد ، با وخیم تر شدن بحران ، یک پنی هم هزینه نشد.

اد نیجر ، وكیل مدافع قربانیان مواد افیونی گفت: “این پول فقط در حساب بانكی پوردو قرار دارد و گرد و غبار را جمع می كند.” “این یک تقلید مسخره آمیز از ابعاد حماسی است.”

هیچ پوردو پول را نگه نمی دارد. در عوض ، وکلا نمایندگان طیف وسیعی از افراد هستند که از شرکت شکایت می کنند ، و آنها نمی توانند در مورد بهترین استفاده از آن توافق کنند. اختلاف عمده بین نزدیک به 3000 دولت محلی و مدافعان قربانیان مواد افیونی است.

وکلا می خواهند که این پول بیشتر به سازمانهای غیر انتفاعی محلی که خدمات اضطراری به افراد معتاد ارائه می دهند ، برسد. دادستان های ایالتی می گویند این پول چنان رقیق می شود که م beثر نخواهد بود. همانطور که پوردو فرآیند طولانی برای تخصیص دارایی های خود را پشت سر می گذارد ، ایالات نیز چشم انداز تخصیص میلیاردها دلار در طول زمان را بیش از 200 میلیون دلار می دانند.

جیل سیچوویچ ، که برادر دوقلوی خود را به دلیل مصرف بیش از حد از دست داده و عضو کمیسیون دفاع از قربانیان پرونده ورشکستگی پردو است ، گفت: “شما می بینید که سازمان های دولتی وارد می شوند و پول را مسدود می کنند ، و دلیل آن را نمی فهمید.” “همه ما گیج شده ایم.”

پوردو در سال گذشته به عنوان بخشی از تلاش ها برای حل و فصل هزاران دادخواست با هدف مسئولیت مسئولیت این شرکت در 470،000 مرگ در ایالات متحده از سال 2000 ، ورشکستگی خود را اعلام کرد. در یک پرونده جداگانه ، وی روز سه شنبه به جرم خود اعتراف کرد بخشی از توافق نامه گسترده تر با وزارت دادگستری است.

این پیشنهاد که در دادگاه ورشکستگی در حال بررسی است ، اعضای خانواده ساکلر را که صاحب Purdue هستند ، می خواهد حداقل 3 میلیارد دلار بپردازند و از مالکیت شرکت صرف نظر کنند. سپس پوردو به یک شرکت سهامی عام تبدیل خواهد شد و سود آن با مصرف بیش از حد ، از جمله با افزایش ظرفیت درمان و ارائه سایر خدمات اعتیاد آور ، بحران را کاهش می دهد.

این شرکت می گوید ارزش کل معامله در طول زمان می تواند بیش از 10 میلیارد دلار باشد.

دادستان های عمومی ، که همگی پوردو را امتحان کرده اند ، در مورد اینکه آیا این روش صحیح است ، اختلاف نظر دارند.

آنها تنها کسانی نیستند که باید متقاعد شوند. کمیته طلبکاران ، که شامل افرادی است که در روند بهبودی هستند و یا عزیزان خود را به دلیل مصرف بیش از حد از دست داده اند ، نیز باید موافقت کند. این گروه بود که صندوق کمک 200 میلیون دلاری را پس از طرح ورشکستگی پوردو در سپتامبر 2019 ارائه داد.

این صندوق از آنچه در سال گذشته در مورد Pacific Gas and Electric Co. ، شرکت غول پیکر در کالیفرنیا به تصویب رسید ، الهام گرفته شده است که به دلیل دعاوی مربوط به آتش سوزی در کالیفرنیا ورشکست شد.

نیجر ، که نماینده کمیسیون قربانیان در این نبرد پیچیده حقوقی است ، می گوید ایده صندوق حمایت چنان جدید است که حتی توسط قانون ورشکستگی به رسمیت شناخته نشده است ، اما توسط قاضی فدرال ورشکستگی رابرت درین تصویب شده است.

این طرح خواستار تخصیص پول به گروههایی شد كه سعی می كنند با تهیه سرپناه ، ارتباط آنها با خدمات و تحویل داروهای بیش از حد ، به افراد معتاد كمك كنند. کار در مورد جزئیات به احزاب واگذار شد.

با اختلاف نظر درمورد اینکه پول باید به کجا برود و چه کسی باید آن را کنترل کند ، این اتفاق نیفتاده است.

در بیانیه ای که در جریان دادرسی در ماه آوریل خوانده شد ، گروهی از وکلا گفتند که آنها در حال متوقف کردن گفتگوها در مورد نحوه استفاده از پول تسویه حساب هستند و در عین حال تمرکز خود را بر روی میانجیگری گسترده تر در مورد استفاده از دارایی های پوردو می گذارند.

در این بیانیه آمده است که “علیرغم بهترین نیت همه طرفها” ، بازیکنان در این مورد “اختلاف نظر عمیق و اساسی” در مورد بهترین استفاده از پول دارند. مربوط به میلیاردی است که می تواند سرانجام از پوردو سرازیر شود. آنها قصد داشتند بعداً موضوع را بررسی کنند.

از آن زمان ، سوال گسترده تر در مورد اینکه پول تسویه حساب به کجا خواهد رفت ، با مداخله حل شده است. مقامات ایالتی و محلی توافق کرده اند که سهم کامل خود را در برنامه های کمک به بحران داشته باشند. این یک پیشرفت قابل توجه است ، اما به کمک سریع مورد نیاز یک صندوق 200 میلیون دلاری منجر نمی شود. و هیچ نشانه ای در مورد از سرگیری بحث در مورد صندوق حمایت وجود ندارد.

وکلای افراد سو with مصرف مواد می گویند که سازمان های غیرانتفاعی محلی می توانند از این پول برای کمک فوری به افراد بیشتری استفاده کنند.

سیكوویچ ، كه اسكات زبروسكی برادر دوقلوی او به علت مرگ بیش از حد ، در سال 2017 قرص جعلی حاوی فتانیل حاوی اكسی كونتین را بیش از حد دوز داده بود ، گفت: “اگر به آنها یك میلیون دلار پول بدهید ، آنها می توانند كاری بیش از این داشته باشند.” مدیر سابق تناسب اندام 38 ساله بود.

سیچوویچ ، که در ریچموند ، ویرجینیا زندگی می کند ، گفت که برادرش پس از تجویز اکسی کنتین در سال 2014 به دلیل کمردرد ، معتاد شد.

با گسترش پرونده ، مسئله اعتیاد فقط عمیق تر می شود. سال گذشته ، ایالات متحده رکورددار 71000 مرگ در اثر مصرف بیش از حد بود که بیشتر آنها از مواد افیونی بود. اطلاعات اولیه نشان می دهد که احتمال مرگ و میر بیشتر در سال جاری نیز وجود دارد. کارشناسان می گویند این امر ممکن است تا حدی به دلیل از دست دادن مشاوره شخصی در هنگام شیوع ویروس کرونا باشد.

براندون جورج ، مدیر ائتلاف اعتیاد در ایندیانا ، گفت که بیماری همه گیر تقریباً همه خدمات بهداشتی درمانی این شهرستان را به خود جذب کرده و سازمان های محلی برای بهبودی باعث توزیع نالوکسان ، پادزهر مصرف بیش از حد دوز شده است. وی انتظار دارد با کاهش درآمد مالیات ایالتی و محلی ، خدمات بهداشت روان کاهش یابد.

جورج گفت که او هرگز انتظار نداشت صندوق امداد پوردوئه سریعاً برای گروه ها پول دریافت کند ، اما ممکن است تغییراتی ایجاد کند.

وی گفت: “مطمئناً می توان از این پول به خوبی استفاده کرد.” “در حال حاضر ، سیستم های بهداشتی ما بسیار متشنج است.”

———

گزارش Mulvihill از Davenport ، آیووا. او را در http://www.twitter.com/geoffmulvihill دنبال کنید.[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر