چین در حال افزایش آزمایش ویروس بر روی بسته بندی مواد غذایی وارداتی است


مقامات چینی می گویند این کشور در حال افزایش بازرسی از ویروس بسته بندی مواد غذایی وارداتی است زیرا هوای خنک موج های جدیدی از عفونت ویروس کرونا را در چندین کشور خارج از کشور به ارمغان می آورد.

لی نینگ ، معاون مرکز ملی ارزیابی خطر ایمنی مواد غذایی ، به خبرنگاران گفت ، بسته بندی از طریق انتقال ویروس “آزاد” نیست.

لی گفت: در حالی که میزان مثبت ویروس کرونا در آزمایشات بسته بندی فقط 0.48 در هر 10000 بود ، این نسبت در کنار آزمایشات انجام شده در حال افزایش است.

وی گفت ویروس “تا حدی” می تواند از طریق بسته بندی به افراد منتقل شود ، اگرچه نه لی و نه هیچ کارمند دیگری در کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه موارد تایید شده را ذکر نکرده است.

با استفاده از دستورات ماسک ، آزمایشات گسترده ، محاصره و پیگیری موارد ، چین موارد انتقال محلی را تا حد زیادی از بین برد و این کشور را مجبور به توجه بیشتر به تهدید عفونت در خارج از کشور کرد. اداره ملی بهداشت چین روز جمعه پنج مورد جدید را اعلام کرد که همه آنها وارداتی بوده و در مجموع 46،469 مورد شامل 4634 مورد مرگ را به همراه داشته است.

وو زونیو ، رئیس متخصص اپیدمیولوژی CDC ، گفت: متوقف کردن شیوع ویروس “مانند جنگیدن است” ، و نیاز به اقدامی سریع و قاطع دارد.

“پیروزی تنها پس از اتحاد کل کشور در تلاش های خود حاصل می شود. وو گفت: “در این جبهه ، استراتژی فنی ، رهبری قوی و اقدامات هماهنگ نقش مهمی دارند.”

ژانگ لوبو ، مدیر ارشد ضدعفونی در مرکز کنترل بیماری گفت: ویروس کرونا در شرایط سردتر و خشک تر از ثبات بیشتری برخوردار است و ضد عفونی کردن بسته بندی در دمای انجماد “چالش های ویژه ای” ایجاد می کند.

ژانگ گفت: حتی وقتی ضد عفونی کننده کار می کند و ویروس دیگر آلوده نمی شود ، باقی مانده می تواند روی بسته بندی باقی بماند و منجر به آزمایش مثبت می شود.

ژانگ گفت: “با این حال ، تاکنون عفونت ناشی از مصرف مستقیم محصولات این زنجیره سرماخوردگی پیدا نکردیم.”


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*