چین در حال تهیه توزیع گسترده ای از واکسن های COVID-19 است


دولت های استانی در چین در حال سفارش گیری برای واکسن های آزمایشی COVID-19 تولید شده در این کشور هستند ، اگرچه دولت هنوز در مورد عملکرد واکسن ها یا نحوه توزیع آنها برای اکثر مردم اعلام نکرده است.

وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه هنگام اجلاس سازمان ملل متحد هنگامی که انگلیس استفاده اضطراری از نامزد واکسن Pfizer Inc. را تأیید کرد ، گفت توسعه دهندگان در حال آزمایش سریع هستند. و تامین کنندگان برای تحمیل توزیع بالا رفتند.

به گزارش خبرگزاری رسمی شینهوا ، سون چونلان ، معاون نخست وزیر ، که در طی سفر روز چهارشنبه خود بیشتر نتایج کشور را رهبری کرد ، گفت: “ما باید برای تولید در مقیاس گسترده آماده باشیم.”

سان از یکی از شرکت های تابعه Sinopharm در پکن بازدید کرد. یک تولید کننده دیگر ، Sinovac ، و یک آزمایشگاه تحقیقاتی در اداره ملی تجهیزات پزشکی ، یک آژانس نظارتی که تجهیزات پزشکی را برای استفاده عمومی تأیید می کند.

دولت هنوز اعلام نکرده است که چه تعداد نفر قصد واکسیناسیون دارند. سان گفت این برنامه ها واکسیناسیون مرزبانان و سایر گروه های پرخطر را در ماه جاری انجام می دهد.

شرکت ها بیشتر از توسعه دهندگان غربی از تکنیک های سنتی استفاده می کنند.

آنها می گویند برخلاف واکسن Pfizer که باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد (منفی 94 درجه فارنهایت) منجمد نگه داشته شود ، می توان واکسن آنها را در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد (36 تا 46 درجه فارنهایت) ذخیره کرد. تولیدکنندگان چینی هنوز نگفته اند که چگونه می توان توزیع کرد.

بیش از 1 میلیون نفر در چین واکسن های آزمایشی دریافت کرده اند که برای استفاده اضطراری تأیید شده اند. کارشناسان بهداشت س questionال می کنند چرا اکنون که شیوع آن تا حد زیادی در مرزهای این کشور کنترل می شود ، چین در چنین مقیاسی از آنها استفاده می کند

پیش از این ، مقامات بهداشتی گفته بودند که چین می تواند تا پایان سال جاری 610 میلیون دوز تولید کند و سال آینده آن را به 1 میلیارد دوز برساند.

دولت استان جیانگ سو ، جایی که شهر بزرگ نانجینگ در آن واقع شده است ، روز چهارشنبه اعلامیه مناقصه واکسن از Sinovac و Sinopharm را برای واکسیناسیون اضطراری صادر کرد.

مقامات استان سیچوان غربی که حدود 85 میلیون نفر جمعیت دارند ، روز دوشنبه اعلام کردند که هم اکنون واکسن خریداری می کنند. یک روزنامه رسمی در استان آنهویی ، جنوب شرقی پکن ، گزارش داد که کمیته مسکن محلی با صدور اطلاعیه ای از ساکنان واکسن می خواهد.

سیچوان و آنهویی گزارش داده اند که هزینه واکسن دوتایی در کل 400 یوان (60 دلار) است.

واکسن Sinovac و Sinopharm برای استفاده اضطراری در ماه جولای تأیید شد.

در ماه اکتبر ، استان ژجیانگ در جنوب شانگهای واکسیناسیون عمومی را با مجوز استفاده اضطراری ارائه داد. به گفته وی ، افرادی که فکر می کنند پرخطر بودن در اولویت قرار می گیرند.

در ماه نوامبر ، دبیر حزب کمونیست به سینوفرم گفت که نزدیک به 1 میلیون نفر واکسن وی را دریافت کرده اند.

در ماه سپتامبر ، مدیر اجرایی Sinovac گفت که حدود 3000 کارمند آن واکسینه شده اند. وی گفت این شرکت ده ها هزار دوز برای دولت شهر پکن فراهم کرده است.

توسعه دهندگان هنوز فاش نکرده اند که واکسن های آنها چقدر م effectiveثر بوده و عوارض جانبی احتمالی آن نیز وجود دارد.

Sinopharm آزمایشات بالینی را در 10 کشور از جمله امارات متحده عربی ، مصر ، اردن ، پرو و ​​آرژانتین با نزدیک به 60،000 داوطلب انجام می دهد. وی دو تأسیسات در چین ساخته است که قادر به تولید 200 میلیون دوز در سال است.

Sinovac آزمایش هایی در برزیل ، ترکیه و اندونزی دارد. آخرین داده های وی ، مطالعه ای در مجله علمی Lancet ، نشان می دهد که این کاندید مقادیر کمتری آنتی بادی در انسان نسبت به آنهایی که از COVID-19 بهبود یافته اند ، تولید می کند. این شرکت تخمین می زند تا فوریه یا مارس سال آینده بتواند چند صد میلیون دوز واکسن تولید کند.

تولید کننده دیگر ، CanSino ، در حال آزمایش در روسیه ، پاکستان و مکزیک است و به دنبال مشارکت در کشورهای آمریکای لاتین است. واکسن آن ، که فوراً با ارتش چین استفاده می شود ، از یک آدنو ویروس بی ضرر برای انتقال ژن ها به سلول های انسانی برای ایجاد پاسخ ایمنی استفاده می کند.

شرکت چهارم ، Anhui Zhifei Longcom Biologic Pharmacy Co. ، آزمایشات پیشرفته ای را در چین انجام می دهد.

———

روزنامه نگار آسوشیتدپرس ، اولیویا ژانگ در تهیه گزارش همکاری داشت.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*