[ad_1]

مقامات چینی پس از انتقال ویروس کرونا در هفته گذشته در سه شهر کشور ، میلیون ها نفر را آزمایش کرده ، مدارس را مسدود و تعطیل کردند

با کاهش دما ، اقدامات گسترده ای در شهرهای تیانجین ، شانگهای و مانژولی انجام می شود ، علی رغم تعداد کم موارد جدید در مقایسه با ایالات متحده و دیگر کشورهایی که موج جدیدی از عفونت را تجربه می کنند.

بسیاری از کارشناسان و مقامات دولتی هشدار می دهند که احتمال شیوع ویروس در هوای سرد بیشتر خواهد بود. حملات اخیر نشان داده است که هنوز خطر بازگشت ویروس وجود دارد ، اگرچه این ویروس تا حد زیادی در چین کنترل می شود.

روز دوشنبه ، کمیسیون ملی بهداشت اعلام کرد که دو مورد جدید در 24 ساعت گذشته در شانگهای تحویل داده شده است که در مجموع هفت مورد در روز جمعه رخ داده است. از زمان شناسایی این ویروس در اواخر سال گذشته برای اولین بار در شهر ووهان در مرکز چین ، چین در مجموع 86442 مورد و 4634 مورد مرگ را ثبت کرده است.

دو مورد آخر که در شانگهای تأیید شده ، تماس نزدیک یکی دیگر از کارمندان فرودگاه است که در اوایل ماه نوامبر با COVID-19 تشخیص داده شد. یکشنبه شب ، فرودگاه شهر پودونگ تصمیم گرفت با جمع آوری 17719 نمونه در ساعات اولیه صبح دوشنبه ، کارگران خود را آزمایش کند. در صورت یافتن موارد دیگر ، این طرح ها نیاز به آزمایش سایر افراد در جوامع اطراف دارد.

گفته می شود فیلم های رسانه های اجتماعی ادعا می شود که کارگران هستند ، صحنه های آشفته ای را در فرودگاه نشان می دهند زیرا دستور داده می شود در آخرین لحظه آزمایش شوند. این ویدئوها افرادی را نشان می دهد که در گروههای بزرگ ایستاده اند و با کت و شلوارهای Hazmat به کارمندان خود فشار می آورند.

شانگهای در آزمایش های انبوه با هدف قرار دادن افراد مرتبط با یک مکان خاص ، مانند فرودگاه یا بیمارستان که فرد تأیید شده کار می کند ، بیشتر از کل منطقه انتخاب شده است.

چین هر بار که موارد جدید انتقال محلی کشف می شود ، از رویکرد سخت بالا به پایین استفاده می کند – تعطیلی مدارس و بیمارستان ها ، قفل کردن جوامع مسکونی و کل محله ها و آزمایش میلیون ها نفر.

مقامات تیانجین یک مهد کودک را تعطیل کردند و همه معلمان ، خانواده ها و دانش آموزان را به یک منطقه قرنطینه متمرکز منتقل کردند. آنها همچنین مجتمع مسکونی محل پنج مورد را پلمپ کردند.

رویکرد چین برای کنترل بیماری همه گیر به عنوان اباحی مورد انتقاد قرار گرفته است. وی برای جلوگیری از ویروس ، بیش از دو ماه شهر ووهان را که اولین مورد آن گزارش شده بود قفل کرد و دولت محلی همه ترافیک را قطع کرد و ساکنان را به خانه های خود محدود کرد. با این وجود ، از نظر داخلی ، چین استراتژی خود را “صریح تا صفر” خواند و از موفقیت خود به رخ کشید.

“در کل جهان فقط چین توانایی رسیدن به صفر را دارد. کشورهای دیگر این توانایی را ندارند “، زنگ گوانگ ، رئیس اپیدمیولوژیست در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین ، در یک وبینار برگزار شده توسط رسانه های چینی در ماه سپتامبر گفت: موج اول شیوع بیماری شدید است.”

“پاکسازی تا صفر” در واقع مقرون به صرفه ترین روش برای جلوگیری از همه گیری است. اگر این کار را نکنید ، این مشکل نگران کننده تر خواهد شد. ” “از دست سنگین تری استفاده کنید و به صفر برسید ، در این صورت مردم احساس آرامش می کنند.”

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir