ژاپن و نیوزلند برای تسریع در بهبودی به بازارهای آزاد فشار می آورند


رهبران ژاپن و نیوزیلند کشورها را نسبت به وسوسه کناره گیری از حمایت از تجارت هشدار داده و گفته اند که بازارهای آزاد راهی برای احیای اقتصاد جهانی است که توسط COVID-19 فلج شده است.

ژاپن و 14 همسایه آسیایی دیگر روز یکشنبه بزرگترین توافق نامه تجارت آزاد جهان را به نام “مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای” امضا کردند. سوگا ، که در ماه سپتامبر کار خود را آغاز کرد ، گفت ژاپن برای یک پیمان تجارت آزاد گسترده بین 21 عضو همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه فشار خواهد آورد.

وی گفت: “در برابر خطر وسوسه های باطنی در برابر فروپاشی اقتصاد جهانی ، تعیین قوانینی برای اقتصاد جهانی آزاد و عادلانه بسیار مهم است.” “ژاپن در حالی که به پیشبرد اصلاحات WTO ادامه می دهد ، منطقه تجارت آزاد در منطقه آسیا و اقیانوسیه. “

ترامپ آخرین بار در سال 2017 در اجلاس APEC شرکت کرد و از اجلاسهای آخر هفته گذشته در شرق آسیا که به صورت آنلاین نیز برگزار شد ، صرف نظر کرد. در ابتدا قرار بود ترامپ یا سخنگوی وی صبح روز جمعه با مدیران اجرایی صحبت کند ، اما این امر بدون دلیل مشخص لغو شد.

نخست وزیر نیوزیلند ، جاسیندا آردرن ، که پس از سوگا با مدیران عامل صحبت کرد ، ابراز امیدواری کرد که رهبران APEC در مورد اهداف جدید توسعه طی 20 سال آینده ، با تمرکز بر تجارت آزاد ، نوآوری دیجیتال و پایداری ، توافق کنند. نقص.

“با بزرگترین چالش اقتصادی این نسل روبرو هستیم ، نباید اشتباهات تاریخ را تکرار کنیم و جای خود را به حمایت گرایی بدهیم. وی گفت: “APEC باید به تعهد خود در حفظ بازارها و جریان تجارت ادامه دهد.”

آردرن به عنوان رئیس APEC برای سال آینده ، از اقتصادهای APEC خواست تا با هم برای “از سرگیری رشد و برنامه ریزی برای بهبود اقتصادی درازمدت” که پایدار ، فراگیر و دارای توانایی دیجیتالی است ، همکاری کنند. همچنین نیوزیلند میزبان جلسات APEC خواهد بود ، عملا به دلیل همه گیری است.

21 اقتصاد APEC استرالیا ، برونئی ، کانادا ، شیلی ، چین ، هنگ کنگ ، اندونزی ، ژاپن ، کره جنوبی ، مالزی ، مکزیک ، نیوزیلند ، پاپوآ گینه نو ، پرو ، فیلیپین ، روسیه ، سنگاپور ، تایوان ، تایلند و ایالات متحده است.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*