کارفرمایان شروع به اعزام کارگران برای خرید بیمه درمانی می کنند


تغییر در قانون فدرال در سال گذشته باعث ایجاد این رویکرد جدید شد. به کارفرمایان این امکان را می دهد تا هزینه کارگران را بدون پرداخت جریمه مالیاتی ، برای کارگران بازپرداخت کنند.

این مفهوم کارمندان را به بازارهای بیمه جداگانه می فرستد ، جایی که آنها می توانند پوشش بیشتری پیدا کنند. همچنین از کارفرمایان در برابر افزایش هزینه های هنگفت سالانه محافظت می کند. اما این یک تغییر بزرگ برای کارگران است ، که هر ساله عادت دارند کارفرما به آنها حق انتخاب بدهد.

این رویکرد جدید – معروف به توافق نامه بازپرداخت فردی برای هزینه های سلامت یا ICHRA – با برنامه های پوشش برای امسال آغاز شد. کارگران بیشتری احتمالاً شاهد ارائه آنها در پاییز در طی پنجره ثبت نام سالانه شرکت خود برای پوشش تا سال 2021 هستند.

کارشناسان جبران خسارت می گویند این ایده باعث جلب توجه کارفرمایان می شود ، اما آنها انتظار دارند که این گزینه طی چند سال آینده به آرامی رشد کند.

آلن سیلور ، مدیر ارشد بهداشت و مزایای شرکت مشاوره ویلیس تاورز واتسون ، گفت: “ما این را بسیار محتاطانه می بینیم.”

نحوه عملکرد آن به این صورت است: کارمندان برنامه ای را انتخاب می کنند که برای آنها بهترین باشد ، گاهی اوقات با کمک یک شرکت خارجی استخدام شده توسط کارفرمای خود. سپس کارفرما حداقل بخشی از آنها را جبران می کند.

مشاوران جبران خسارت می گویند این حساب ها برای شرکت هایی که به دلیل هزینه های بیمه کشته شده اند یا می خواهند مزایایی برای جذب کارمندان جدید ارائه دهند اما توانایی پرداخت آنها را ندارند ، جذاب است.

Element Designs با حدود 65 کارمند در اوایل سال جاری تصویب شد. یک تولید کننده درب سفارشی در شارلوت ، کارولینای شمالی ، برای طرح پوشش قدیمی خود با افزایش 60 درصدی قیمت روبرو شده است. این نسبت به سال قبل 50٪ افزایش می یابد.

این شرکت نمی توانست این کمپین ها را تحویل بگیرد. اما مدیر منابع انسانی کیمبرلی هرناندز گفت که آنها همچنین نمی توانند به کارمندان وسط بیماری همه گیر COVID-19 بگویند: “سلام ، بچه ها ، اتفاقا ، ما امسال مراقبت های بهداشتی نخواهیم داشت.”

وی گفت: “قطعاً گزینه خوبی برای ما بود.”

این شرکت ماهانه 500 دلار برای پوشش آنها و در صورت داشتن افراد تحت تکفل 300 دلار دیگر بازپرداخت می کند.

کارمند Olivia Banks در ابتدا رویکرد جدید را ترسناک دانست. اما یک شرکت استخدام شده توسط کارفرمای وی ، Take Command Health ، به بانک ها کمک کرد تا بفهمد کدام برنامه ها شامل پزشکان آن است و چه هزینه هایی را می تواند پوشش دهد.

مدیر حساب گفت: “منافع طرف دیگر طرحی است که با شما مطابقت بیشتری داشته باشد.”

دولت فدرال تخمین می زند که وقتی کارفرمایان به قانون جدید عادت کنند ، بیش از 11 میلیون کارگر و اعضای خانواده از این طریق بیمه دریافت می کنند.

HealthSherpa ، شرکتی که به مردم در یافتن پوشش در بازارهای بیمه کمک می کند ، گفت که با بیش از 50 کارفرما همکاری می کند تا تغییر پوشش را از این ماه تا ژانویه آغاز کند. به طور جداگانه ، همچنین به افراد مبتلا به ICHRA کمک می کند از طریق برنامه ای که در ماه جولای آغاز به کار کرد ، پوشش خود را پیدا کنند.

کات پرز ، بنیانگذار HealthSherpa ، گفت: بیماری همه گیر ویروس کرونا بودجه برخی از کارفرمایان را تحت فشار قرار داده و آنها را وادار کرده است که در مورد بیمه جایگزین فکر کنند.

وی گفت: “از زمان ابتلا به همه گیری قطعاً بدتر می شود.”

همانند بیشتر برنامه های بیمه ، خریداران هنگام جستجوی بازارهای تحت پوشش جداگانه باید چاپ خوب را بخوانند. طرحی که به نظر یک معامله می رسد ممکن است قبل از شروع بیشترین پوشش برای پرداخت چندین هزار دلار کسر از مشتریان و یا رسیدگی به صورتحسابهای تجویز شده بسیار بزرگتر از آنچه که قبلاً عادت کرده اند ، را به مشتریان بدهد.

کاترین همپستد ، محقق غیرانتفاعی در بهداشت و درمان با بنیاد رابرت وود جانسون ، گفت: “شما قطعاً دست به جیب خواهید کرد.”

انتظار می رود گزینه جدید ابتدا با مشاغل کوچک و در مکانهایی رشد کند که کارفرمایان معتقدند بازار بیمه پوشش کافی دارد.

آژانس بازاریابی بت کارتر ، Clariant Creative ، این رویکرد را در اوایل سال جاری اتخاذ کرد ، زیرا بیمه درمانی معمولی که توسط کارفرمایان حمایت می شود ، هم یک دردسر غیرقابل تحمل و هم سردرد اداری بود.

کارتر ، که تجارت وی در ناپیرویل ، ایلینوی ، فقط شش کارمند تمام وقت دارد ، گفت: “یافتن پوشش مناسب فقط به طرز مضحکی دردناک بود.”

کارمند جدید سارا شلیچر به این ایده جلب شد. کارفرمایان قبلی برنامه های قابل کسر زیادی داشتند که وی را در معرض صورتحساب های پزشکی بزرگ قرار می داد. این بازاریاب 29 ساله تا حدودی چیز محافظ تری می خواست زیرا عاشق موتور سواری است. با یک طرح کسر کننده کم پایان یافت.

یکی از ساکنان سنت آگوستین ، فلوریدا گفت: “من بهتر می دانم که بیمه دارم ، حتی اگر نیازی به استفاده مداوم از آن نباشم.” “این واقعاً به من امکان دسترسی به گزینه هایی را می داد که در غیر اینصورت نمی داشتم.”

———

تام مورفی را در توییتر دنبال کنید:thpmurphy

———

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*