[ad_1]

بارسلونا ، اسپانیا – وقتی مارینا گومز و همکارش در سردخانه برای بیرون آوردن جسد یک قربانی COVID-19 وارد اتاقی در یک خانه سالمندان می شوند ، آنها به روش و بی صدا کار می کنند.

آنها دهان ، بینی و چشم ها را ضد عفونی می کنند تا خطر آلودگی را کاهش دهند. آنها بدن را در ملحفه می پیچند. از دو کیف بدن سفید استفاده می شود ، یکی در داخل دیگری است و زیپ ها در جهت مخالف بسته می شوند: کیسه اول سر تا پا بسته می شود. دوم ، پا به سر.

تنها صدای اتاق از زمزمه زیپ ها است که برای آخرین بار مرده ها را از دید مردم مهر و موم می کند.

هنگامی که آنها به خانه سالمندان یا مرکز توانبخشی می رسند ، گومز و همسرش مانل ریورا مراقبان را تشویق می کنند تا هنگام جمع آوری جسد ، هم اتاقی زنده مانده را از اتاق خارج کنند.

با این حال ، بسیاری از اوقات ، فقط یک پرده سفید زندگی را از مرده جدا می کند و این واقعیت سخت و عدم نجابت ، گومز را نگران می کند.

وی به آسوشیتدپرس گفت: “فقط یک واقعیت ساده برای بدست آوردن جسد و دیدن وجود یک فرد زنده دیگر در کنار آنها (در اتاق) همان چیزی است که من بیشتر به آن احتیاج دارم.”

در ماههای نخست شیوع همه گیری بهار گذشته ، گومز گفت که درخواست آنها برای انتقال یک بیمار زنده مانده به خارج از اتاق بیشتر مورد احترام است. نوعی فضای زمان جنگ مردم را در همبستگی و در میان بدبختی ها گرد هم آورده بود.

با این حال ، گومز گفت که به نظر می رسد بسیاری از اسپانیایی ها پس از تعطیلات تابستانی از زنده شدن ویروس لرزیده اند و مقامات را وادار به اعلام پایان بدترین وضعیت کرده است. این کشور اکنون بیش از 1.5 میلیون مورد دارد و بیش از 43000 مورد مرگ را ثبت کرده است.

ریورا ، 44 ساله ، اعتراف می کند که برای ادامه کار نیاز به جدا شدن عاطفی است.

وی گفت: “بعد از اینکه مرد را در ساوانا گذاشتم و زیپ را بستم ، تعجب نمی کنم که او موهای بور ، قرمز یا قهوه ای داشته باشد.”

ریورا گفت: “هر خانه روی مرده” به این معناست که “شما در این کار طولانی دوام نمی آورید”.

گومز گفت: “ما باید چیزی یاد می گرفتیم.” “اما بعد از اینکه ما به آنچه می خواستیم واگذار شدیم ، به حالت طبیعی خود بازگشتیم. ما هیچ حافظه ای نداریم “

گومز 28 ساله در آوریل استخدام شد تا برای کارگر دیگری در مرخصی استعلاجی کار کند ، زمانی که اسپانیا گرفتار بدترین ویروس شد. برای جمع آوری مرده ها که روی باند های مداوم انداخته شد ، او مجبور شد هنگام حرکت یاد بگیرد که چگونه این کار سخت را با خیال راحت انجام دهد.

پیش از این ، اگر کسی به دلیل بیماری عفونی مرده بود ، دستکش ، ماسک و پیش بند می پوشید. هنگامی که ویروس در ماه مارس به اسپانیا برخورد کرد ، آنها به سرعت یاد گرفتند که کت و شلوار محافظتی جداگانه و دو دستکش بپوشند و نحوه انجام همه کارها را به درستی از بین ببرند تا آلوده نشوند.

تاکنون آنها سالم مانده اند.

وقتی در ماه مارس و آوریل تعداد کشته ها به شدت جهش کرد ، ریورا تصمیم گرفت برای شش هفته خودش را منزوی کند و فقط پسر 5 ساله اش را از طریق فیلم ببیند.

ریورا درباره آن روزها گفت: “این احساس این بود که شما می خواهید هرچه سریعتر همه کارها را انجام دهید تا بتوانید تماس را تا آنجا که می توانید کاهش دهید ، اما در عین حال نمی توانید اشتباه کنید.” ما جان خود را به خطر انداختیم.

رومن ایبانیس ، 38 ساله ، 14 سال است که جسد را حمل می کند. وی تاریک ترین هفته های امسال را به یاد آورد ، زمانی که شرکت از جمع آوری 50 جسد در روز به نزدیک به 200 جسد رسید.

“کاملاً دیوانه کننده بود. به جایی می رسید که نمی دانید چه می کنید. شما هرگز کت و شلوار خود را در نیاورده اید. او گفت که هرج و مرج بود.

دردناک ترین لحظه برای Ibanies شبی بود که آنها به خانه سالمندان پاسخ دادند.

زن جوانی با گریه در را باز کرد. نیمی از پرسنل بیمار بودند ، مردی که در شیفت شب بود یک جسد را در همان جا رها کرده بود. او سعی کرد شخص دیگری را به کار بیاورد ، اما کسی نبود. نیمی از ساکنان مرده بودند. وی گفت: “از لحظه ورود تا زمان عزیمت ما ، او گریه را قطع نکرد.”

بردن اجساد نیروی کار بسیار ماهری نیست و بسیاری از کارگران سردخانه قبلاً در کارخانه ها ، سایت های ساختمانی و لوازم کار کرده اند. اما این شجاعت واقعی می خواهد – ترکیبی از همدلی و احترام ، متعادل با غرور انجام کارهایی که باید انجام شود.

کارگران می گویند شغل خود را دوست دارند زیرا به آنها هدف و رضایت می بخشد.

جاناتان سیوداد ، شریک زندگی ایبانیز گفت: “این کار واقعاً کار سختی است ، اما پرداختی نیز وجود دارد.” “با احساس انسانیت و چسبیدن به هم ، بر آن غلبه می کنید. واقعاً می بینید که زندگی برای زندگی است. “

—-

جوزف ویلسون ، نویسنده آسوشیتدپرس ، می نویسد.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر