کالیفرنیا قوانین جدید ویروسی را براساس ظرفیت بخش مراقبت های ویژه وضع می کند


فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، می گوید که او در مناطقی که ظرفیت آنها در بخش های مراقبت ویژه کمتر از 15٪ است ، دستور جدید اقامت در خانه را وضع می کند.

ساکرامنتو ، کالیفرنیا – فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، روز پنجشنبه گفت که در مناطقی که ظرفیت آنها در بخش های مراقبت ویژه کمتر از 15٪ است ، دستور جدید ماندن در خانه را وضع می کند.

دستور جدید کشور را به پنج منطقه تقسیم می کند. نیوزوم گفت هیچ یک از مناطق در حال حاضر آستانه قوانین جدید را ندارند.

وقتی این کار را انجام دهند ، دولت به آنها دستور می دهد آرایشگاه ها و آرایشگاه ها را تعطیل کنند ، فروشگاه های خرده فروشی را به ظرفیت 20 درصد محدود کنند و فقط به رستوران ها اجازه صادرات و تحویل کالا را بدهند.

این قوانین در مناطق مدارس اعمال نمی شود.

کالیفرنیا بیش از 20،000 مورد جدید ویروس کرونا در روز چهارشنبه ، حداکثر در یک روز گزارش کرد. رکورد 8500 نفر در بیمارستانها هستند ، از جمله بیش از 2000 نفر در بخشهای مراقبتهای ویژه ، کمتر از 2000 تخت مراقبت ویژه در این ایالت باقی مانده است.

نیوزوم – که پس از قرار گرفتن در معرض ویروس توسط سه فرزندش در خانه باقی مانده است – پیش از این محدودیت هایی را اعمال کرده است ، از جمله منع رفت و آمد شبانه در 51 کشور از 58 شهرستان ایالت ، منطقه ای با تقریبا 40 میلیون نفر جمعیت.

شهرستان لس آنجلس ، پرجمعیت ترین ملت 10 میلیون نفری کشور ، محدودیت هایی را برای ماندن در خانه و 3 هفته ممنوعیت صرف غذا در محل آنچه باربارا فرر ، مدیر بهداشت شهرستان ، “افزایش وحشتناک” خواند ، وضع کرده است.

چهارشنبه شب ، اریک گارستتی ، شهردار لس آنجلس با صدور آخرالزمان دستور شهر را صادر کرد و به مردم گفت که در خانه های خود بمانند.

در این دستورالعمل “LA اکنون به یک نقطه عطف ویرانگر نزدیک است” که سیستم بیمارستان می تواند بر آن غلبه کند ، “و به نوبه خود خطراتی غیرمترقبه و مرگ را به خطر می اندازد.”

این دستور همچنین جمع آوری افراد خارج از خانه های بلافاصله را به استثنای برخی موارد ممنوع می کند و مسافرانی را که به خارج از ایالت می آیند لازم است فرم آنلاین پر کنند. این به خرده فروشان این امکان را می دهد تا برای خرید شخصی باز بمانند ، به شرطی که از قبل منع رفت و آمد برقرار باشد.

گارستي همچنين از پليس و دادستان شهر خواست كه اين دستور را كه براي تخلفات مجازات تعيين مي كند ، رعايت كنند.

در سانتا آنا ، شهری با بیش از 300 هزار نفر جمعیت در اورنج کانتی ، شورای شهر قانون اجباری ماسک صورت را تصویب کرد و از پلیس خواست که آن را اجرا کند.

در کل ، کالیفرنیا بیش از 1.2 میلیون مورد COVID-19 و بیش از 19300 مرگ را گزارش کرده است. روز چهارشنبه ، ایالت 20،759 مورد جدید را گزارش کرد ، که از حداکثر قبلی 18،350 هفته گذشته پیشی گرفت.

مقامات بهداشت عمومی گفتند که آمارهای کنونی شامل عفونت های COVID-19 نیستند ، که احتمالاً از سفرهای تعطیلات و رویدادهای شکرگذاری ناشی می شود که اقدامات فاصله اجتماعی را نادیده می گیرند.

برد پولاک ، معاون علوم بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا ، دانشکده پزشکی دیویس ، گفت: این موارد احتمالاً از حدود کریسمس در بیمارستان ها شروع می شود.

———

خبرنگاران آسوشیتدپرس برایان ملی از لس آنجلس و امی تاکسین از شهرستان اورنج در این داستان سهیم بودند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*