[ad_1]

دستور جدید کشور را به پنج منطقه وسیع تقسیم کرده و کسانی که ظرفیت بستر مراقبت های ویژه را دارند به کمتر از 15 درصد محدود می کند. روز پنجشنبه ، نیوزوم گفت که چهار منطقه – همه به جز منطقه خلیج سانفرانسیسکو – می توانند “در طی یک یا دو روز” به این آستانه برسند.

نیوشام گفت: “اگر اکنون اقدام نکنیم ، همچنان شاهد افزایش نرخ مرگ و میر و افزایش خسارات خواهیم بود.”

مناطق آسیب دیده باید آرایشگاه ها ، آرایشگاه ها و سینماها را ببندند ، سرویس رستوران های دیگر به غیر از صادرات و تحویل ، درب منازل را محدود کنند و فروشگاه ها و مراکز خرید را به 20 درصد ظرفیت مشتری محدود کنند.

دستورالعمل جدید اقامت در منزل حداقل سه هفته به طول خواهد انجامید ، به شدت به سودآورترین فصل خرید تبدیل خواهد شد و تهدیدی برای نابودی مالی برای مشاغل ، که اکنون پس از 10 ماه دوباره با مشکل روبرو است ، محدودیت های نامحدود و فروش آهسته به دلیل همه گیر شدن بیماری.

لام نگوین ، صاحب سالن ناخن در حومه ساکرامنتو در سیتروس هایتس ، گفت: “این به معنای عدم درآمد برای بقیه سال است.” “من نه تنها از خودم بلکه از همه دوستانم که دارای ناخن و آرایشگر هستند غمگین هستم و می ترسم. بسیاری از ما بدهکار هستیم. “

امی لاوز ، آرایشگری که در سالن 544 در مرکز شهر سان لوئیس اوبیسپو صندلی اجاره می کند ، گفت که او در حال حاضر حدود نیمی از درآمد سالانه خود را از دست داده است.

“ناراحت کننده است که (Newsom) مدام ما را تعطیل می کند. این ضروری نیست زیرا سالنها مشکلی ندارند. “گفت لاوز ، 56 ساله. برای کسانی که از این قوانین پیروی می کنند ، این کاملاً عادلانه نیست. من فقط بین خانه و کار می روم. من به مهمانی ها یا بارها نمی روم و فقط می خواهم به کار خود ادامه دهم. “

لاويز گفت كه او از اينكه اين شهرستان در منطقه جنوب كاليفرنيا و شهرستانهاى صدها مايل دورتر با نيازهاى بسيار بيشتر براى تختخوابهاى مراقبت ويژه گروه بندى شده ، عصبانى است. از روز پنجشنبه ، تنها یک واحد از 53 واحد مراقبت ویژه در شهرستان سان لوئیس اوبیسپو توسط یک بیمار مبتلا به COVID-19 اشغال شده است.

این دستور آخرین اقدام متعادل سازی است ، زیرا دولت تلاش می کند تا سطح عفونت در حال انفجار را که به گردن افرادی که در خارج از خانه های خود جمع می شوند ، کاهش دهد ، بدون آنکه اقتصاد بیشتر سقوط کند.

پس از آنکه کالیفرنیا در ماه مارس همه کسب و کارها را بجز عمده تعطیل کرد ، این ایالت طی دو ماه 2.6 میلیون شغل از دست داد. با كاهش محدودیت ها ، حدود 44٪ از این مشاغل برگشتند ، زیرا مردم به مسایل اجتماعی گوش فرا می دادند و اقدامات احتیاطی را می پوشاندند و موارد جدید به طرز چشمگیری كاهش می یافت.

اما تا پاییز ، مردم بیشتر برای تعطیلات و جشن ها جمع می شدند ، در حالی که هوای خنک آنها را به داخل ، جایی که ویروس رشد می کرد ، می کشاند. اکنون به طور متوسط ​​روزانه تقریباً 15000 مورد تازه گزارش شده در روز در کالیفرنیا وجود دارد.

مقامات بهداشت عمومی هشدار می دهند که تعداد رویدادهای شکرگذاری می تواند تا کریسمس بیمارستان ها را باتلاق دهد.

طی ماه گذشته ، این ایالت محدودیت هایی را در 52 استان از 58 شهرستان این ایالت وضع کرده است ، از جمله اینکه از مردم می خواهد این ایالت را ترک نکنند و مقررات منع رفت و آمد در شب را برای همه سفرهای ضروری ، مانند مواد غذایی ارائه دهد.

دکتر مارک گالی ، بهترین مقام بهداشت عمومی ، روز پنجشنبه پذیرفت ، اما این کار نتیجه ای نداشت زیرا داده ها نشان می داد مردم از این قوانین چشم پوشی می کنند.

وی گفت: “البته ، ما قبلاً امیدوار بودیم و می خواستیم چیزی بیشتر از این ببینیم ، اما این کار را نکردیم.”

دکتر جفری کلاوسنر ، متخصص اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، گفت: این ایالت ممکن است به چنین توقف گسترده ای نیاز نداشته باشد اگر اطلاعات بهتری در مورد مکان آلودگی افراد داشته باشد.

آیا مغازه ها و آرایشگاه های ناخن همیشه مقصر هستند یا محدودیت ها را باید به جای دیگری هدایت کرد؟ کلاوسنر گفت: کمبود این دانش نشان دهنده “عدم موفقیت در بهداشت عمومی” است.

وی روش فعلی را به توقف تولید مواد غذایی ، رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی به دلیل شیوع سالمونلا تشبیه کرد.

وی گفت: “این روشی نیست که ما به طور سنتی در بهداشت عمومی کار می کنیم.”

به دنبال سیگنال های مقامات ایالتی و محلی که استاندار را به دلیل بیش از حد رفتن انتقاد می کنند ، برخی از شهرستانها نیز قوانین را زیر پا گذاشته اند.

شانون گرو ، رهبر جمهوری خواهان مجلس سنای ایالت ، روز پنجشنبه از نیوزوم انتقاد کرد که چرا “بدون این که جزئیات کاملی درباره تصمیماتش داشته باشد ،” زندگی را همانطور که می دانیم به هم می زند.

اما در منطقه لس آنجلس ، بزرگترین کشور با 10 میلیون نفر ساکن ، کلانتر الکس ویلانوئوا اعلام کرد که بخش وی “اجرای هدفمند حوادث فوق توزیع” را انجام خواهد داد. کلانتر قبلا گفته بود که به رعایت اختیارات داوطلبانه دستورات بهداشت اعتماد می کند. .

حتی دولت ایالت نیز این تأثیر را احساس کرده است. نیوزوم و خانواده اش بعد از قرار گرفتن در معرض فرد آلوده سه فرزندش در خانه خود قرنطینه شدند. این سرویس اعلام کرد که دو مقام در دفتر فرمانداری آزمایش COVID-19 را مثبت اعلام کردند ، اما با Newsom در تماس نبودند.

این بخش در نامه ای الکترونیکی اعلام کرد خدمات عمومی در اوایل روز دوشنبه به مدت سه هفته بسته خواهد شد ، به جز افرادی که در “وظایف حیاتی” مانند امنیت عمومی ، زندان ها ، خدمات اجتماعی و رسیدگی به ادعاهای بیمه بیکاری مشارکت دارند. ساکرامنتو بی گزارش می دهد: “منابع انسانی” به روسای بخش ها ارسال شده است.

نیوزوم اذعان کرد که پیروی از قوانین دشوار است. اما وی مردم را به هوشیاری تشویق کرد و گفت که در زمینه واکسن پیشرفت حاصل شده است.

وی گفت: در انتهای تونل چراغی وجود دارد.

———

نویسنده آسوشیتدپرس ، دیزی نگوین در سانفرانسیسکو در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر