کالیفرنیا نیوزوم برای شام هنوز در یک نقطه گرم است


ساکرامنتو ، کالیفرنیا – فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، این هفته گفت که با شرکت در شام تولد یکی از دوستانش هنگام پرش با ویروس کرونا ، “یک اشتباه بد” مرتکب شد و قول داد که “مالک آن” شود و ادامه دهد. . اما ماجرا بیش از آنچه او فاش کرد وجود داشت.

عکس های به دست آمده توسط فاکس 11 در لس آنجلس ، فرماندار را در میان تعداد زیادی از لابی گران نشان می دهد و سوالاتی را در مورد حقیقت داشتن نیوزوم ایجاد می کند و ادعا می کند که شام ​​در فضای باز است. این تصاویر اعتماد او را در شرایطی تهدید می کند که او و مقامات بهداشتی از مردم کالیفرنیا می خواهند در خانه بمانند و با دوستان و اقوام خارج از خانه خود جمع نشوند.

باربارا فرر ، مدیر بهداشت و درمان شهرستان لس آنجلس ، که در صورت ادامه روند پرونده در مسیر فعلی ، شهرستان وی با سه هفته محاصره روبرو می شود ، تصمیم نیوزوم برای شرکت در شام را “اشتباه بزرگی” خواند که به اعتقاد او چنین نخواهد بود تکرار شد

جک پیتنی ، استاد سیاست در کالج Claremont McKenna ، گفت: “در آینده ، وقتی منتقدان لابی گران استدلال های خود را ارائه دهند ، این شام نمایشگاه A خواهد بود.”

نیوزوم در شامگاه 6 نوامبر در Laundry فرانسه ، یکی از بهترین و گران ترین رستوران های منطقه خلیج سانفرانسیسکو شرکت کرد. دولت وی تنها یک هفته بعد ، هنگامی که از خبرنگاری گزارش شد و از او سال شد ، آن را تأیید کرد.

نیوزوم روز دوشنبه عذرخواهی کرد و شام را به عنوان باز توصیف کرد. اما عکس ها نشان می دهد که نیوزوم و همسرش جنیفر سیبل نیوسوم بدون ماسک دور یک میز شلوغ 12 نفره در یک اتاق محصور در سه طرف نشسته اند.

ضلع چهارم باز بود ، اگرچه زنی که عکس ها را گرفته و آنها را در اختیار فاکس 11 قرار داده است ، گفت در نهایت پس از قدرت گرفتن گروه نیوزوم ، یک درب کشویی شیشه ای بسته شد. این زن توسط ایستگاه شناسایی نشده است.

ناتان کلیک ، سخنگوی نیوزوم ، درمورد بسته بودن اتاق و دلیل باز بودن شام توسط فرماندار نگفت.

این رستوران در شهرستان ناپا است که در هنگام شام مجاز به ارائه خدمات داخلی محدود بود. اکنون در میان 41 شهرستان است که فقط می توانند در خارج از منزل خدمت کنند.

راهنمای ویروس کرونا در رستوران کالیفرنیا به تفصیل آنچه را که خوردن در فضای باز در نظر گرفته می شود ، توصیف نمی کند ، اما بسیاری از آنها چادرهایی را برپا کرده اند که فضاهای محصور در سه طرف را ایجاد می کند. در این دستورالعمل ها آمده است که افراد در یک میز نباید از نظر اجتماعی دور شوند ، اگرچه Newsom بارها و بارها افراد را در خارج از خانه های خود به این کار تشویق کرده است.

دفتر نیوزوم به سوالات مکرر آسوشیتدپرس درمورد اینکه آیا فرماندار هنگام غذا نخوردن یا آشامیدن ماسک زده است یا بعد از شام آزمایش شده است ، پاسخ نداد.

ماه گذشته ، دفتر وی با توئیت نوشت: “آیا آخر هفته قصد داریم با اعضای خانه شما غذا بخوریم؟” به یاد داشته باشید که ماسک خود را بین لقمه ها نگه دارید. “

لیست کامل فاش نشده است ، اما نیوزوم شناخته شده است که حداقل در میان سه لابی گر است ، از جمله دو مقام ارشد در انجمن پزشکی کالیفرنیا ، سازمانی که نمایندگی و لابی 50،000 پزشک است و اخیراً در توییتر منتشر شده است ، از جمله # در خانه بمانید و # AMask بپوشید.

سخنگوی آنتونی یورك تأیید كرد كه مدیر عامل CMA داستین كوركوران و معاون ارشد رئیس جمهور یانوس نورمن حضور داشتند.

این شام به مناسبت پنجاهمین سالگرد تولد جیسون کیانی ، دوست نیوزوم و لابی گر برگزار شد. شرکت او ، Axiom Advisers ، مشتریان ارشد ، از جمله شرکت های انرژی ، فیس بوک و نتفلیکس و انجمن صنعت ساخت و ساز کالیفرنیا دارد. او برای انجمن پزشکی کالیفرنیا لابی کرد و در سال 2019 عضو تیم انتقال نیوزوم بود.

رستوران سه ستاره میشلن یک منوی چشایی با قیمت 350 دلار و منوهای جداگانه برای هر نفر 450 دلار و 850 دلار برای مهمانی های حداکثر 12 نفره ارائه می دهد. مشخص نیست مهمانی نیوزوم چگونه بود ، اما او گفت که او و همسرش هزینه غذای خود را پرداخت کرده اند.

وقتی بسیاری از مردم کالیفرنیا بیکار بودند ، منتقدان خیلی زود متوجه قطع ارتباط بین غذاخوری در چنین رستوران شیک شدند.

همانطور که سناتور ایالتی شانون گروو ، رهبر جمهوریخواه اتاق گفت: “مسابقه پاپ: در کالیفرنیا ، 350 دلار برابر است: (الف) چک بیکاری یک هفته ای برای میلیون ها کارگر کالیفرنیا. برای شستشو یا (ج) هر دو مورد بالا. “

در حالی که نیوزوم با داغ تصمیم خود روبرو است ، برخی از قانونگذاران ایالتی – جمهوری خواهان و دموکرات ها – به دلیل رفتن به هاوایی این هفته برای کنفرانس سالانه رای دهندگان مستقل ، به دلیل نزدیک به 40 میلیون ساکن کالیفرنیا ، مورد انتقاد قرار گرفته اند. گفت برای جلوگیری از سفر.

لیست کاملی از قانونگذاران منتشر نشده است ، اما دو عضو مجمع جنوب کالیفرنیا ، بلانکا روبیو ، دموکرات و چاد مایس ، مستقل ، چهارشنبه با صدور بیانیه هایی ، درگیر بودن آنها را تأیید کردند.

هر دو گفتند که این یک گردهمایی مهم برای بحث در مورد سیاست های عمومی است و کنفرانس امسال به ویژه با محوریت گشایش اقتصاد بسیار قابل توجه بود. آنها گفتند که همه شرکت کنندگان به پروتکل های دقیق ایمنی بهداشت پایبند هستند.

هیز گفت که از برنامه سفر ایمن هاوایی برای بازدید کنندگان تحت تأثیر قرار گرفته و “به شدت از کالیفرنیا حمایت می کند تا چنین برنامه ای را ایجاد کند تا روح تازه ای به اقتصاد گردشگری ما ببخشد.”

پیتنی گفت ، با نادیده گرفتن سفر و جمع آوری توصیه ها ، نیوزوم و قانونگذاران “این تصور را تقویت می كنند كه یك قانون برای نخبگان و یك قانون برای بقیه ما وجود دارد.”


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*