کالیفرنیا یک ابزار تلفن هوشمند را برای ردیابی موارد ویروس معرفی می کند


کالیفرنیا در حال راه اندازی یک ابزار تلفن هوشمند داوطلبانه برای هشدار به مردم است که آیا آنها زمانی را در نزدیکی شخصی گذرانده اند که آزمایش ویروس کرونا را مثبت می کند زیرا موارد و بستری شدن در بیمارستان در سراسر ایالت انجام می شود

مقامات گفتند که این ابزار هویت یا محل اقامت افراد را ردیابی نمی کند ، اما از سیگنال های بی سیم بلوتوث برای تشخیص اینکه دو تلفن در فاصله 1.8 متری از یکدیگر قرار دارند به مدت حداقل 15 دقیقه استفاده می کند. Newsom گفت که برای استفاده در روز پنجشنبه آماده است.

نیوزوم ، یک دموکرات ، در بیانیه ای گفت: “این فرآیند خصوصی ، ناشناس و ایمن است و یکی از ابزارهای زیادی است که در روش داده محور ایالت برای کمک به کاهش سلاح های هسته ای وجود دارد.”

شانزده کشور دیگر ، به علاوه گوام و واشنگتن دی سی ، قبلاً این سیستم را ارائه داده اند که توسط اپل و گوگل ساخته شده است ، اگرچه اکثر ساکنان از آن استفاده نمی کنند. از این ابزار به عنوان پایلوت در پردیس های دانشگاه کالیفرنیا برای ردیابی موارد ویروس استفاده شد.

این اعلامیه در حالی منتشر شد که موارد ویروس کرونا در کالیفرنیا آغاز شد و به بیش از 80 درصد از ساکنان این ایالت دستور داده شد که حداقل برای سه هفته آینده خانه های خود را ترک نکنند ، مگر برای اهداف اساسی.

دولت نیوزوم پس از اشغال بیش از 85٪ از تخت های مراقبت های ویژه ، قوانینی را برای اقامت در خانه ، بستن رستوران ها ، غذاخوری ها ، سالن ها و زمین های بازی در جنوب کالیفرنیا و بسیاری از مناطق کشاورزی دره سنترال صادر کرده است. مناطق

پنج شهرستان خلیج سانفرانسیسکو داوطلبانه به این قوانین پیوسته اند و می گویند که نمی خواهند منتظر بمانند تا واحد مراقبت های ویژه آنها بیش از حد پایین بیاید تا اقدامی انجام دهند. این محدودیت ها تا 4 ژانویه ادامه خواهد داشت ، یک هفته بیشتر از برنامه دولت.

ده ماه پس از بیماری همه گیر ، بیشتر کشورها قبلاً به محلی که با قوانین داخلی آغاز شده بود بازگشتند.

اما برخلاف ماه مارس ، زمانی که بیماری همه گیر در ابتدای راه بود و کالیفرنیا اولین ایالتی بود که چنین قوانینی را وضع کرد ، افراد کمتری احتمالاً آنها را دنبال می کنند. چندین نهاد اجرای قانون گفته اند که آنها برنامه ای برای تحمیل آنها ندارند و به مردم اعتماد می کنند تا داوطلبانه ماسک بزنند و فاصله فیزیکی را تمرین کنند.

روز یکشنبه ، کالیفرنیا بیش از 30،000 مورد جدید ویروس کرونا را اعلام کرد – حداکثر در یک روز. بیش از 9700 نفر برای COVID-19 در بیمارستان بستری شده اند ، از جمله بیش از 2200 نفر در مراقبت های ویژه. از روز یکشنبه ، این ایالت کمی بیش از 1500 تخت مراقبت ویژه داشت.

مردم کالیفرنیا می توانند با بارگیری برنامه CA Notify از فروشگاه Google Play ، این ابزار را در تنظیمات خود برای گوشی های iPhone یا Android فعال کنند. بسیاری از ساکنان روز پنجشنبه با دعوت به شرکت اطلاع داده می شوند.

جلسات به طور موقت ثبت می شوند به گونه ای که هویت یا موقعیت جغرافیایی فرد را نشان نمی دهد.

اگر افرادی که آزمایش فناوری را با نتیجه مثبت ویروس فعال کرده اند ، یک کد تأیید از وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا دریافت می کنند و می توانند از آن برای ارسال هشدار ناشناس به سایر کاربران تلفن شرکت کننده ای که ممکن است در 14 روز گذشته در معرض آن باشند ، استفاده کنند. .

افزایش اخیر عفونت ها از ماه اکتبر آغاز شد و علت اصلی آن افرادی است که اقدامات ایمنی را نادیده می گیرند و با دیگران ارتباط برقرار می کنند.

———

سمی گزارش شده توسط اورنج کانتی ، کالیفرنیا.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*