“کاملاً تکان دهنده”: مرگ و میر ویروس در ایالات متحده به رکورد رسیده است


مرگ و میر ویروس کرونا در ایالات متحده به طور متوسط ​​به بیش از 2200 در روز رسیده است

تقریباً هر کشوری گزارش می دهد جهش دقیقاً زمانی است که واکسن چند روز پس از دریافت سبزه سبز در ایالات متحده ظاهر شود

“اپیدمی در ایالات متحده مجازات کننده است. گسترده است. این کاملاً تکان دهنده است که می بینید هر دقیقه یک تا دو نفر در ایالات متحده می میرند – کشوری با یک سیستم مراقبت بهداشتی عالی و سالم ، دارای قابلیت های فن آوری باورنکردنی. “

عامل این ویروس بیش از 280،000 مرگ و میر و نزدیک به 15 میلیون عفونت تایید شده در ایالات متحده است.

پیش بینی می شود یک پانل گسترده مشاوره ای از سوی سازمان غذا و دارو اجازه استفاده اضطراری از واکسن COVID-19 Pfizer را در روز پنجشنبه بدهد و تیراندازی ها می توانند بلافاصله پس از آن آغاز شوند. روز سه شنبه ، انگلیس با استفاده از واکسن Pfizer ، اولین کشور در غرب شد که واکسیناسیون گسترده را آغاز کرد.

با این حال ، هر دوره واکسیناسیون ماه های زیادی به طول خواهد انجامید ، کارشناسان بهداشتی ایالات متحده نسبت به جهش در هفته های آینده هشدار می دهند ، بخشی از این امر به دلیل نادیده گرفتن هشدارهای آمریکایی ها مبنی بر عدم مسافرت در روزهای شکرگذاری است. دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی کشور ، گفت که فصل تعطیلات پیش رو می تواند بحران را حتی بیش از روز شکرگذاری پیچیده کند.

وی روز دوشنبه به سی ان ان گفت: “در حال حاضر لحظه ای بسیار حساس در این کشور است.”

رایان از WHO گفت كه ایالات متحده در چند هفته گذشته یك سوم موارد در جهان را به خود اختصاص داده است و “واقعیت وحشیانه” این است كه معقولانه آغوش گرفتن در تعطیلات نیست.

در گرجستان ، تعداد عفونت های ویروسی کرونا تائید شده و مشکوک در هفته گذشته بیش از 70 درصد افزایش یافته است و بیمارستان ها در مورد توانایی جذب بیماران جدید با COVID-19 هشدار می دهند.

این مرحله به طور متوسط ​​بیش از 5000 مورد تایید شده و مشکوک در روز است. حتی در آن زمان ، جورجیا در جدیدترین موارد سرانه در 14 روز گذشته در رتبه 44 امریکا قرار گرفت ، زیرا عفونت به سرعت در جاهای دیگر گسترش می یابد.

احتمالاً جورجیا در این هفته 1000مین مرگ تأیید شده یا مشکوک به علت COVID-19 خود را ثبت می کند. روز یکشنبه ، این ایالت از 500000 مورد عفونت تایید شده یا مشکوک فراتر رفت.

بیش از 2500 بیمار مبتلا به COVID-19 روز دوشنبه در سراسر کشور بستری شدند. این پایین تر از اوج تابستان 3200 است ، اما بیش از دو برابر آخرین نقطه پایین در اواسط ماه اکتبر است.

آمبر اشمیت ، متخصص اپیدمیولوژیست که روزانه از تعداد COVID-19 در جورجیا تجزیه و تحلیل می کند ، گفت: “ما به طور موثری دستاوردهای خود را از طریق جزر و مد تابستان معکوس می کنیم.

کارشناسان بهداشت هشدار می دهند که حتی پس از ورود واکسن به ایالات متحده ، ماسک و محرومیت اجتماعی برای کنترل ویروس کرونا حیاتی خواهد بود.

فرماندار تام وولف روز دوشنبه هشدار داد ، در پنسیلوانیا ، بیمارستانهای پر جمعیت ممكن است مجبور به مراقبت و انكار از بیماران شوند ، و آن را “یك سناریوی خطرناك و آزار دهنده” خواند.

وی گفت: “در صورت بروز بدترین حالت ، بیمارستان ها قادر به درمان همه پنسیلوانیا های بیمار نخواهند بود.” “آنها مجبور خواهند شد افرادی را که نیاز به درمان دارند رد کنند ، این بدان معنی است که پنسیلوانیایی ها بیشتر می میرند.”

حتی با این هشدار صریح ، ولف ، یک دموکرات ، تقریباً بازگشت به انواع محدودیت های ایالتی را که بهار سال گذشته هنگام بسته شدن مدارس اعمال کرد ، هزاران کسب و کار ناچیز دانست و همه 12.8 میلیون پنسیلوانیایی مأمور شدند در خانه بمان

در نوادا ، تعداد افراد بستری شده در COVID-19 در ماه گذشته بیش از سه برابر شده است ، همچنین تعداد بیماران نیاز به دستگاه های تهویه.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*