[ad_1]

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو می گوید ممنوعیت سفر غیر ضروری با ایالات متحده لغو نخواهد شد تا زمانی که COVID-19 به طور قابل توجهی در سراسر جهان کنترل شود

تورنتو – جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا روز سه شنبه گفت که ممنوعیت سفر غیر ضروری با ایالات متحده لغو نخواهد شد تا زمانی که COVID-19 به طور قابل توجهی در سراسر جهان کنترل شود.

کانادا و ایالات متحده از ماه مارس عبور مرزی محدودی داشته اند و محدودیت ها را هر ماه افزایش می دهند.

ترودو به تلویزیون کانادا گفت: “تا زمانی که ویروس تحت کنترل بیشتری در سراسر جهان نباشد ، محدودیت های مرزی را آزاد نمی کنیم.”

وی گفت: “ما بسیار خوشحالیم كه تجارت مایحتاج اساسی ، محصولات كشاورزی ، دارویی مانند همیشه به عقب و جلو می رود.” “فقط مردم مسافرت نمی کنند ، که به نظر من مهمترین چیز است.”

قبل از همه گیری ، همه روزه حدود 400000 نفر از طولانی ترین مرز بین المللی جهان عبور می کردند.

حدود 75 درصد از صادرات کانادا به ایالات متحده انجام می شود ، که بیش از هر کشور دیگر در جهان موارد و مرگ ناشی از COVID-19 را تایید کرده است.

ترودو از سوی احزاب مخالف مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا در میان اولین کانادایی هایی که علیه COVID-19 واکسینه شده اند نیست ، زیرا احتمالاً اولین دوزها به شهروندان کشورهایی که در آن ساخته شده اند تعلق می گیرد. کانادا از امکانات تولید واکسن انبوه برخوردار نیست.

اما ترودو روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت کانادا در میان اولین افرادی است که کاندید واکسن مدرن را پیش سفارش داده است و گفت: “اگر واکسن ایمن و تأیید شود ، ما تضمین می شویم که جز of اولین گروه مدرن باشیم.”

“Moderna قبلاً كانديداي خود براي بررسي بهداشت كانادا و همچنين Pfizer-BioNTech و AstraZeneca-Oxford را معرفي كرده است. و همين روز گذشته ، جانسون و جانسون به عنوان چهارمين كانديداي بررسي بهداشت كانادا به اين فهرست پيوستند.”

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر