در دنیای امروز که همه افراد با تکنولوژی آمیخته شده‌اند، طراحی سایت به یکی از اصلی ترین نیازهای هر کسب و کار تبدیل شده است. بیشتر فروشگاه‌ها کسب و کار سنتی خود را تبدیل به آنلاین کرده‌اند، تمامی شرکت‌ها برای خود یک وب سایت رسمی دارند و بقیه کسب و کارها نیز به دنبال آنلاین کردن کسب و کار خود از طریق طراحی سایت می‌باشند.

در ادامه قصد داریم چند نمونه از شغل‌هایی را معرفی کنیم که نیاز آنها به طراحی سایت به شدت مشخص است و افراد از طریق وبسایت به راحتی می‌توانند آنهارا پیدا کنند.

1- صرافی ها

صرافی‌ها یکی از مهم‌ترین مشاغلی هستند که باید کسب و کار خود را آنلاین کنند. با آمدن ارزهای دیجیتال و اکسچنج‌ها، اکثریت مردم نیاز به سایت‌های صرافی دارند تا بتوانند خرید و فروش خود را انجام دهند.

سایت های صرافی نیز به واسطه همین خرید و فروش و درصد سود خود توانسته‌اند عددهای بالایی را از این طریق برای خود جذب کنند. این سود بسیار، تمایل افراد را برای طراحی سایت ارز دیجیتال بسیار زیاد کرده است. چراکه با طراحی سایت ارز دیجیتال می‌توانید کاربران زیادی را جذب سایت خود کرده و از طریق خرید و فروش آنها، سود مناسبی را برای خود بردارید. با توجه به اینکه سایت‌های ارز دیجیتال در ایران نسبت به سایر کشورها بسیار کمتر است، این موضوع می‌تواند یک فرصت بزرگ برای کسانی که به دنبال طراحی سایت ارز دیجیتال هستند باشد.

2- پزشکان

تصور کنید در شهری به بزرگی تهران به دنبال یک متخصص گوارش هستید. چگونه می‌توان یک متخصص را از بین هزاران متخصص دیگر تشخیص داد؟ 

مردم به دنبال ساده‌ترین روش‌ها برای یافتن پزشک خود هستند، کاری که اسنپ نیز آن را انجام داده است.

داشتن سایتی که پزشکان متخصص را معرفی می‌کند. شما با داشتن این چنین سایتی می‌توانید انتظار داشته باشید که افراد در سریع‌ترین زمان شما را پیدا خواهند کرد. طراحی سایت پزشکی این امکان را به شما می‌دهد که بیماران بتوانند در هر زمان و مکان اطلاعات شما و رزرو نوبت را انجام دهند. در طراحی سایت پزشکی خدمات رزرو نوبت یکی از مهم‌ترین ماژول‌هایی است که باید در نظر گرفته شود.

3- بنگاه های ملکی

شاید چندین سال پیش اگر به یک مشاور املاک می‌گفتید که باید برای خود یک سایت راه اندازی کنند، شما را تمسخر می‌کردند. اما امروز همه مشاورهای املاک به خوبی اهمیت داشتن طراحی سایت املاک حرفه ای را می‌دانند.

طراحی سایت املاک به خوبی می‌تواند فایل‌ها و ملک‌ها را طبقه بندی کند و مشتری به سادگی با انتخاب چند فیلتر به ملک مورد نظر خود خواهد رسید. از طرف دیگر با داشتن و طراحی سایت املاک حرفه ای، از بسیاری از افراد که به صورت سنتی فعالیت می‌کنند پیشی خواهید گرفت.

در طراحی سایت املاک بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

1- صفحه مناسب برای نمایش اطلاعات هر فایل داشته باشید.

2- از فیلتر حرفه‌ای برای دسته بندی ملک‌ها استفاده نمایید.

3- بخشی را برای سایر آژانس‌ها در نظر بگیرید.

4- امکان ثبت نام برای افراد دیگر

5- امکان داشتن جایگاه‌های تبلیغاتی متفاوت

 

4- طراحی سایت برای شرکت ها

شرکت‌ها از آن دسته‌ای هستند که بی چون و چرا نیاز به طراحی سایت برای مجوعه خود دارند. دلیل این موضوع هم بسیار ساده است. یک شرکت رسمی و معتبر تمامی خدمات خود را در سایت خود نمایش می‌دهد. معمولا اکثر شرکت‌های بزرگ سایت خود را به صورت چند زبانه طراحی کرده تا مخاطبان از سرتاسر جهان بتوانند اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات شمارا بررسی نمایند.

شرکت‌ها باید با توجه به نیاز خود طراحی سایت را انجام دهند، به این معنا که اگر تمایل دارند امکانات خاص به سایت آنها اضافه شود، از طراحی سایت اختصاصی استفاده کنند. اما اگر اطلاعات و امکانات خاصی مد نظرشان نیست می‌توانند از طراحی سایت بر بسترهایی مانند وردپرس استفاده نمایند. قیمت طراحی سایت اختصاصی از قیمت طراحی سایت وردپرسی بیشتر است. اما به این معنا نیست که اگر سایت شما اختصاصی طراحی شود حتما از سایت وردپرسی بهتر است.

5- طراحی سایت وکلا

سایت‌های حقوقی از دیگر سایت‌هایی هستند که امروزه بیش از پیش مشاهده می‌شوند. این سایت‌ها به شما کمک می‌کنند که اطلاعات حقوقی را دریافت کنید و در صورت نیاز با وکلای این سایت‌ها تماس بگیرید. سایت‌های وکلا نیز به این گونه می‌باشند که وکیل‌ها می‌توانند رزومه و اطلاعات خود را در آن گذاشته و در شهر خود تبلیغات را انجام دهند.

سایتی که برای وکیل‌ها طراحی می‌شود باید از رنگ بندی مناسبی برخوردار باشد.

 

جمع بندی

5 مورد از مشاغلی که نیاز به سایت دارند را با یکدیگر بررسی کردیم. مشاغل دیگری نیز وجود دارند که نیاز به طراحی سایت دارند. در روند طراحی سایت این موضوع را مد نظر داشته باشید که سایت شما بر چه بستری طراحی می‌شود.

برای طراحی سایت بهتر است از مشاوران خبره در این زمینه استفاده نمایید.

ایندکسر