[ad_1]

قانون گذاران آرژانتین در حال بحث در مورد لایحه ای هستند که سقط جنین را در بیشتر موارد قانونی می داند زیرا تظاهرات کنندگان موافق و مخالف ابتکار عمل در مناطق جداگانه خارج از ساختمان کنگره جمع شده اند.

بوئنوس آیرس ، آرژانتین – قانون گذاران آرژانتینی روز پنجشنبه در مورد لایحه ای بحث کردند که سقط جنین را در اکثر موارد قانونی اعلام می کند زیرا معترضان موافق و مخالف ابتکار عمل هستند و در مناطق جداگانه خارج از ساختمان کنگره جمع شده اند.

به نظر می رسید که این لایحه با حمایت رئیس جمهور آلبرتو فرناندز با هدف تصویب نمایندگان حزب حاکم در مجلس عوام برگزار شده است ، اما چشم اندازهای مجلس سنا چندان روشن نبود. دو سال پیش ، در دوره حاکمیت محافظه کارتر رئیس جمهور مائوریسیو ماکری ، سنا پس از تصویب دقیق آن در مجلس عوام ، به لایحه مشابه قانونی شدن سقط جنین رأی داد.

لورا سالومه ، یک فعال سقط جنین در خارج از کنگره ، که گفت امیدوارم این بار این قانون به دلیل حمایت فرناندز تبدیل شود ، گفت: “من بسیار هیجان زده هستم. .

آمریکای لاتین دارای محدودترین قوانین سقط جنین است. مکزیکو سیتی ، به همراه کوبا و اروگوئه ، از معدود مکان های منطقه هستند که زنان می توانند در 12 هفته اول بارداری ، بدون توجه به شرایط ، سقط جنین کنند.

در حال حاضر ، بسیاری از زنانی که در آرژانتین سقط جنین می کنند و همچنین افرادی که در این روند به آنها کمک می کنند ، می توانند تحت پیگرد قانونی قرار گیرند. موارد استثنا فقط در موارد تجاوز جنسی در نظر گرفته می شود یا اگر بارداری خطری برای سلامتی مادر باشد. لایحه مورد بحث سقط جنین را تا هفته چهاردهم بارداری مجاز می داند.

بر اساس اعلام دولت ، از سال 1983 تاکنون چندین هزار زن متقاضی سقط جنین طی اقدامات غیرقانونی و خطرناک در آرژانتین جان خود را از دست داده اند و هر ساله حدود 38000 زن به دلیل عدم موفقیت در اقدامات مخفی در بیمارستان بستری می شوند.

روز پنجشنبه ، ده ها نفر از اعضای گروهی تحت عنوان “کمپین ملی برای حق سقط جنین قانونی و ایمن” در نزدیکی کنگره جمع شدند و بحث نمایندگان را از صفحه های بزرگ فیلم در مقابل ساختمان مشاهده کردند. آنها بر خلاف فعالان ضد سقط جنین که اغلب از رنگ آبی استفاده می کردند ، رنگ سبز پوشیدند.

تظاهرکنندگان حقوق سقط جنین و ضد سقط جنین در مناطق جداگانه و کاملاً محافظت شده جمع شدند. آنها بعنوان بخشی از تلاشها برای محدود کردن شیوع COVID-19 ماسک زده بودند.

اگر کمی بیش از نیمی از 257 نماینده با رأی موافق در اوایل روز جمعه آن را تصویب کنند ، این لایحه به تصویب خواهد رسید. سپس بیش از نیمی از 72 عضو سنا باید این لایحه را تصویب کنند تا قانون شود. انتظار می رود آنها در روزهای آینده رأی دهند.

به امید کسب آرا، بیشتر ، نمایندگانی که از این لایحه حمایت می کنند تغییراتی را در آخرین لحظه در متن ایجاد کردند که به کلینیک های خصوصی ، جایی که همه کارکنان بهداشت با حقوق سقط جنین مخالف هستند ، اجازه می دهد از ارائه روش خودداری کنند. با این حال ، چنین کلینیک هایی باید زنان را به موسسه دیگری که اقدامات سقط جنین را انجام می دهد ، ارجاع دهند.

بر اساس این لایحه ، خردسالان زیر 16 سال که متقاضی سقط جنین هستند می توانند “از طریق نمایندگان قانونی خود” از حقوق خود استفاده کنند. در این گزارش آمده است که آنها می توانند در موارد “تعارض منافع” با این نمایندگان “کمک قانونی” کنند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر