[ad_1]

سناتور پتی موری از واشنگتن ، که در ژانویه گذشته به سالگرد اولین گزارش ویروس خود نزدیک می شود ، گفت: “ما یک چالش باورنکردنی پیش رو داریم.”

موری هشدار داد ، واكسن می تواند تا این حد پیش رود ، بدون اینكه برنامه ای برای انتشار آن باشد. وی گفت: “واکسن می تواند در قفسه باشد. واکسیناسیون همان چیزی است که ما در مورد آن صحبت می کنیم.”

همانطور که کنگره دور جدید تسکین COVID-19 را ارزیابی می کند ، مقامات فدرال می گویند که دوزهای واکسن ممکن است در طی یک روز تصویب از سازمان غذا و دارو ارسال شود. سه تولید کننده دارویی – Pfizer ، Moderna و AstraZeneca – نتایج اولیه را اعلام کردند. اما اجرای این امر با تصویب کاخ سفید و واکنش بالقوه مشکوکین به واکسن ها ، با وجود تلفات فزاینده در ایالات متحده ، نزدیک به 260،000 نفر ، با بخشی جدایی ناپذیر از برنامه های دولت مواجه است.

بایدن روز سه شنبه در NBC’s Leicester Holt Nightly News گفت که تیم وی جلسه ای را با نمایندگان COVID-19 در کاخ سفید در مورد چگونگی “دریافت واکسن توزیع شده به شخصی که می تواند واکسن زدن. “

دموکرات ها نگرانند که به تعویق انداختن دولت ترامپ در دسترسی تیم بایدن به مواد انتقال ، اتلاف وقت ارزشمندی را به همراه داشته باشد.

ماه گذشته ، کشورها پیش نویس اسناد برنامه ریزی واکسیناسیون را ارائه دادند ، اما همه آنها برنامه های کامل را منتشر نکردند. جلسه توجیهی فردی توسط کارکنان در عملیات Warp Speed ​​، تلاش واکسن فدرال ، در مورد کپیتول هیل ، هفته گذشته برخی از نمایندگان مجلس را به دلیل آنچه آنها عدم هماهنگی با اردوگاه بایدن اعلام کردند ، آتش زدند.

وزیر بهداشت و خدمات بشردوستانه الکس هازارد روز سه شنبه گفت که بخش وی “بلافاصله” کار با کارکنان بایدن را پس از رسماً شناختن نتایج انتخابات از سوی دولت اداره کل آغاز کرده است.

هازارد گفت كه او می خواهد اطمینان حاصل كند كه انتقال بایدن “با روحیه مراقبت از سلامتی و رفاه مردم آمریكا و به ویژه برای نجات جان از طریق این بیماری همه گیر COVID-19 است.”

از همان ابتدا ، همه گیری ها رویکردهای دو طرف در مورد بحران بهداشت عمومی را به چالش کشیده و منعکس کرده است ، به طوری که دولت ترامپ تصمیمات زیادی را به ایالت ها و دموکرات ها اختصاص داده و خواستار یک رویکرد ملی تر است.

در کنگره ، جمهوری خواهان لایحه 2 تریلیون دلاری دموکرات ها را برای پارلمان رد کردند و آن را زیاد دانست. آنها تلاش خود را در سنا به 500 میلیارد دلار ترجیح می دهند و می گویند كه ایالت ها و شهرها می توانند از بودجه قوانین قبلی برای كمك استفاده كنند. دموکرات های سنا این لایحه را دو برابر مسدود کردند.

طی یک کنفرانس تلفنی این هفته با فرمانداران آذر و سایر مقامات بهداشتی ، تعدادی سوال مطرح شد. بر اساس بیانیه ای از حزب واشنگتن جی اینسلی از حزب دموکرات ، استانداران به دنبال راهنمایی درمورد اینکه چه جمعیتی باید واکسن را در اولویت قرار دهند و آیا لیستی از داروخانه ها برای استفاده از این دو دوز وجود دارد ، وجود دارد.

آقای بلر برایانت ، رئیس سیاست بهداشت در انجمن ملی شهرستان ، گفت که استراتژی ملی برای انتقال اطلاعات در مورد واکسن ها به مردم و تأمین بودجه عدالت در واکسن ها بسیار حیاتی است.

وی گفت: “ما در قلمرو کشف نشده ای هستیم.” “هرچه اطلاعات بیشتر ، هرچه بتوانیم از سطح فدرال راهنمایی بیشتری بگیریم ، بهتر است.”

وی گفت كه ایالت ها به بودجه از قبل تأیید شده دسترسی دارند ، اما دولت های محلی متصل به پول تمایلی به برداشت باقیمانده دلار برای واكسن ها ندارند. او گفت که او پیتر را می پردازد تا پول را به پولش بدهد.

در حالی که کنگره در مورد بودجه بحث می کند ، حداقل دو سناتور جمهوری خواه در آزمایشات واکسن به عنوان راهی برای ایجاد اعتماد در میان آمریکایی های مشکوک به اقدامات فدرال شرکت می کنند.

سناتور راب پورتمن ، اوهایو ، در بیانیه ای اظهار امیدواری کرد که درگیر شدن وی “باعث اطمینان خاطر مردم در مورد ایمنی و اثربخشی واکسن ها شود.”

سناتور استیو دانس از مونتانا ، که در دادگاه فایزر شرکت می کند ، روز سه شنبه از مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها خواست تا “چالش های منحصر به فرد” انتشار واکسن در جوامع دوردست و روستایی را مانند خود وی بررسی کنند.

دانمارک در نامه ای به CDC گفت که امکان دسترسی به مراقبت های بهداشتی درجه یک و کارگران مهم و همچنین افراد مسن و افرادی که شرایط پزشکی دارند نیز “حیاتی” است.

با این حال ، نمایندگان دیگر نگرانی ها را برطرف کردند. سناتور GOP ، جان کورنین از تگزاس گفت که انتظار دارد واکسن ها “تا زمان شروع به کار بایدن” در 20 ژانویه “در جای خود قرار بگیرند.”

موری ، رهبر عالی حزب دموکرات در کمیته بهداشت ، آموزش ، کار و بازنشستگی مجلس سنا ، در تابستان امسال نگران شد و اظهار داشت که دولت ترامپ بیشتر برنامه های خود را برای توزیع واکسن به ایالت ها برون سپاری کرده است.

وی سندی 19 صفحه ای تهیه کرد و خواستار 25 میلیارد دلار برای راه اندازی یک برنامه واکسیناسیون با زنجیره های تأمین ، کارمندان ، کلینیک ها و سایر روش های تأمین واکسن رایگان بود. وی درباره “عدم رهبری متمرکز” و “ارتباط آشفته” با دولت ترامپ هشدار داد.

از آن زمان ، بایدن و موری در مورد رویکرد او صحبت کردند ، که مبتنی بر مشارکت متخصصان بهداشت از تیم بایدن است. ژنرال سابق جراح ویوك مورتی ، یكی از اعضای گروه كاری COVID-19 بایدن ، یك هفته پس از انتخابات برای دموكرات های مجلس سنا توضیحاتی ارائه داد.

موری تلاش های واکسیناسیون را با فرستادن مردی به ماه یا جنگ جهانی مقایسه می کند. وی گفت كه همه آمریكایی ها باید در گفتن “این همه گیری همه گیر است و من سهم خودم را برای خارج كردن كشور از آن انجام خواهم داد.”

———

نویسندگان آسوشیتدپرس ، كندیس چوی از نیویورك و راشل لا كورته از المپیا ، واشنگتن ، در تهیه گزارش مشاركت داشتند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir