کنگو پایان یازدهمین شیوع مرگبار ابولا را اعلام کرد


کنگو پایان یازدهمین شیوع ابولا در استان استوا در غرب را اعلام کرد ، تقریباً شش ماه پس از گزارش موارد و در میان افزایش COVID-19

کینشاشا ، کنگو – کنگو پایان یازدهمین شیوع ابولا در استان استوا در غرب غربی را اعلام کرد ، تقریباً شش ماه پس از گزارش موارد و در میان افزایش COVID-19 در کشور آفریقای مرکزی. این اولین بار است که کنگو در طی دو سال و نیم بدون ابولا است.

وزیر بهداشت کنگو ، دکتر ایتنی لوندوندو ، به همراه سازمان بهداشت جهانی ، اعلامیه رسمی را روز چهارشنبه اعلام کردند ، بدون اینکه موارد جدیدی بیش از 48 روز ثبت شده باشد.

براساس WHO و وزارت بهداشت ، بیش از 55 مورد مرگ ، 119 مورد تایید شده و 75 مورد بهبودی از زمان اعلام شیوع در 1 ژوئن گزارش شده است.

شیوع بیماری در غرب کنگو اندکی قبل از پایان رسمی کنگو شرقی در 25 ژوئن رخ داد که دومین مرگبار شیوع ابولا در تاریخ است و طی این مدت 2280 نفر در طی دو سال کشته شدند. مقامات گفتند که این دو نژاد به هم ربطی ندارند.

وزیر بهداشت روز چهارشنبه گفت: “این اپیدمی ویروس یازدهم ابولا با این واقعیت مشخص می شود که در مناطق بهداشتی رودخانه ها و دریاچه ها بسیار بیشتر گسترش می یابد.” “این یک چالش مهم لجستیکی از نظر اجرای فعالیتهای واکنش در یک سیستم بهداشتی است که قبلاً به دلیل همه گیری های قبلی و درگیری کم جامعه ضعیف شده است.”

با این حال ، مقامات بهداشتی موفق به واکسیناسیون بیش از 40،000 نفر شده اند.

وی با بیان اینکه این پنجمین شیوع در استان اکوادور است ، افزود: نظارت بر اپیدمی باید در منطقه افزایش یابد. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که استان استوایی نهمین شیوع ابولا در کشور است که در بیش از سه ماه در سال 2018 برطرف شد و نیمی از موارد را داشت.

WHO واکنش به این شیوع را ستود.

ماتشیدیسو موتی ، رئیس WHO ، گفت: “غلبه بر یکی از خطرناک ترین عوامل بیماری زای جهان در جوامع دوردست و صعب العبور نشان می دهد که وقتی علم و همبستگی کنار هم قرار بگیرند چه چیزی ممکن است.

وی افزود: “فناوری به کار رفته در نگهداری واکسن ابولا در دمای سرد در حمل واکسن COVID-19 در آفریقا مفید خواهد بود.” تجربیاتی که ما در یک بیماری ایجاد کرده ایم می تواند به بیماری دیگری منتقل شود و بر اهمیت سرمایه گذاری در آمادگی اضطراری و ایجاد ظرفیت محلی تأکید دارد. “

فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر هشدار داده است که این موفقیت به معنای پایان “چالش های قابل توجه انسانی برای کشور نیست ، از جمله وضعیت اضطراری COVID-19 در کنار مشکلات اقتصادی و امنیتی طولانی مدت”

ژاک کتشیشی ، دبیرکل صلیب سرخ کنگو ، گفت که جوامع در این کشور باید همچنان از حمایت جامعه جهانی برخوردار شوند.

“به صفر رساندن ابولا یک دستاورد بزرگ است ، اما اکنون ما با چالش بعدی خود روبرو هستیم: نگه داشتن آن در آنجا. وی گفت: “تیم های ما در صلیب سرخ DRC در یک محیط پیچیده انسانی و امنیتی با COVID-19 روبرو می شوند.” “این زمان آرام شدن نیست: دنیا توانایی احیای ابولا در DRC را ندارد. زمان آماده سازی اکنون است. “

———

گزارش پتش از داکار ، سنگال.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*